Podporuj lokálnych #16: Deadbloom Apparel

Naša autorská rubrika Podporuj lokálnych už takmer rok leží ladom a medzičasom sa v našom meste nakopilo zopár zaujímavých lokal podnikateľov, ktorí nepochybne stoja za zmienku. Na malé osvieženie pamäte, napísali sme napríklad o Coolni, Lasičkách alebo Happyend Skateshope. V ďalšej časti tohto populárneho seriálu sme sa rozhodli vyspovedať dvoch mladých Seničanov, zakladateľov značky so streetwear módou Deadbloom Apparel, Dominika Koňakovského a Jakuba Brhela.

Ahojte chalani. Začneme tak trochu všednou otázkou. Ako vznikol nápad so založením vlastnej značky oblečenia?

J: Ahoj. Nápad vznikol asi v októbri 2018 po stretnutí v práci s Dominikom.
D: Krátko predtým som nakupoval v Žiline, v obchode štýlovo veľmi podobnom tomu nášmu, a prvotná myšlienka na vlastné podnikanie mi skrsla práve tam. Najprv som chcel v Senici otvoriť kamennú predajňu práve s ich značkou, no Jakub tak trochu inicioval založenie novej značky s vlastným dizajnom. Dávalo to oveľa väčší zmysel, chceli sme niečo vlastné, originálne, a hlavne sme chceli spolupracovať s viacerými lokálnymi umelcami. Našou predstavou bolo tvoriť niečo „neopozerané“, zakaždým štýlovo nové.

Aké boli začiatky vašej značky?

J: Už po krátkom čase sme boli presvedčení o založení vlastnej značky a v decembri toho istého roku sme začali riešiť papierovačky a všetky veci potrebné k založeniu firmy. Najprv bolo samozrejme potrebné sadnúť si k číslam, o akú veľkú investíciu by sa jednalo, a či je vôbec tento projekt uskutočniteľný. Po založení s.r.o.-čky sme zháňali priestory pre obchod. Našli sme malý priestor v senickej Arli pasáži, ktorý bol od začiatku viac-menej prispôsobený potrebám obchodu. Ostávalo už len zohnať „tvorcov“ našej módy.
D: Najväčšou zmenou si tu prešli steny, ktoré sme maľovali asi 3 dni. Keď sa budeme sťahovať do nových priestorov, bude ma to mrzieť hlavne kvôli tomu času, ktorý sme strávili maľovaním (smiech). Na Instagrame som neskôr oslovil vtedy ešte pomerne neznámeho ruského umelca Bro_oksa s tým, či by nám neposkytol zopár svojich ilustrácií. Ten, na naše prekvapenie, nám poslal niekoľko kresieb zadarmo, respektíve výmenou za pár kúskov nášho oblečenia s jeho dizajnom. Keď som ho objavil, tak mal asi okolo 800 followerov a dnes má asi 48 tisíc. Takže je to veľká vec (smiech).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

?@neciiis ?@peterplichta #alternativefashion #fashion #tattoofashion #streetwear

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

S ktorými umelcami ste spolupracovali?

D: Ako som spomínal, naša úplne prvá spolupráca bola s ruským ilustrátorom Bro_oksom (@Bro_oks). Ďalšie spolupráce sme chceli riešit viac lokálne, preto sme oslovili Seničana Romana Mihalisku (@zadrhovadlo), ktorý dizajnoval kolekciu tričiek. Na printe s nami spolupracoval aj náš fotograf Braňo Kubica (@branislav_kubica). Neskôr vznikla zaujímavá kolaborácia s našou kamoškou, tatérkou Albi (@albitattoo). Čo sa týka vizuálnej identity samotnej značky, pomáhal nám ju vytvoriť Martin Spusta (@spustohlav). Doteraz sa nám podarilo vybaviť všetky spolupráce v podstate zadarmo alebo za naše oblečenie, jediná platená spolupráca bola s Lukerom (@lukas.lukero). Umelcov si vyberáme a oslovujeme sami, ale sem-tam sa nám ohľadom spolupráce ozve niekto sám od seba. Pre výber umelcov na kolaboráciu nemáme nijaké konkrétne kritériá, ich práca nás musí jednoducho osloviť. Najnovšie sa tešíme zo spolupráce s tatérkou Adinou (@adina_wolftown) z bratislavského Wolf Town Tattoo Collective (@wolftowntattoo). Výsledok v predaji už čoskoro 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

New Design coming soon @deadbloom.apparel x @lukas.lukero #alternativefashion #streetwear #art

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

Dizajnovali ste niečo vy osobne?

J: Ja na design veľmi nie som, od toho je tu Dominik. Ja sa starám o tú druhú stránku firmy.
D: Sám som bol medzi prvými dizajnérmi, keď som navrhol kúsky s motívom Wednesday Addams a ďalej dizajn s názvom „Sell guns, buy art“. Ale vždy som to iba nejako „zlepil“ vo Photoshope, nemám žiadne originálne kresby. Necítim sa ako umelec, nechávam to na ostatných. Nechcem stavať značku na vlastnej práci. Celá idea vznikla vlastne na tom, aby sme čo najviac podporovali a spolupracovali so slovenskými umelcami, tatérmi a ilustrátormi.

Ako funguje váš predaj?

J: Na začiatku, keď sme ešte nemali priestory kamennej predajne, sme fungovali na Instagrame. Ak sa ľuďom niečo páčilo, kontaktovali nás, odfotili sme im detaily, a všetko prebehlo osobne. V súčasnosti už fungujeme vo vlastnej predajni a asi dva mesiace nám beží e-shop.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

Čo inšpiruje štýl vašej značky?

D: Štýl našej značky sa odvíja od nášho osobného štýlu. Ja som sa kedysi venoval skateboardingu a bavia ma extrémne športy, takže streetwear štýl je v mojom prípade úplne prirodzený. Čo sa týka konkrétnej inšpirácie, nečerpáme ju u iných značiek. Tvoríme, čo sa nám páči.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

? @branislav_kubica #alternativefashion #fashion #streetstyle #streetwear #skate #tattoo

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

Aké máte „úlohy“ v tíme?

J: Máme to viac-menej rozdelené. Dominik rieši umelcov, dizajn a návrhy. Ja riešim primárne záležitosti okolo financií, účtovníctva a celkovej administratívy. Samozrejme, nové dizajny, ktoré chceme posunúť do výroby, vyberáme a konzultujeme spolu.

Čo všetko predávate? Ktoré kúsky sa predávajú najlepšie?

J: Naše prvé kúsky oblečenia boli klasicky tričká a mikiny, ale časom sme rozšírili ponuku o bundy, vesty, košele a ponožky.
D: Okrem našich originálnych dizajnov predávame aj veci žilinskej značky Lepra Delirio. Chalanom som vďačný za cenné informácie, ktoré nám pomohli rozbehnúť vlastný obchod.
J: Predaj závisí dosť od cien produktov, takže najlepšie sa predávajú tričká a mikiny, rýchlo sa míňajú aj ponožky. Populárne boli aj flanelové košele, ktoré boli tak trochu špeciálne, mali okrem dizajnovej potlače aj prešívané rukávy a kapsy. Najrýchlejšie sa vypredali mikiny s Michelangelovým Davidom, boli preč behom asi 10 dní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

DeadbloomSocks. ? yellow…..white…..black price-8€#alternativefashion #fashion #tattoofashion #streetwear #alternativefashion

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

Čo plánujete do budúcnosti?

J: Je to síce ešte ďaleko, ale chceli by sme založiť spoločné priestory, kde by sme pôsobili ako značka, ktoré by sme zdieľali s tatérom, barberom, možno kaviarňou. Nejaké miesto na oddych a zároveň kde by človek našiel všetko. Ale to príde na rad asi až po novom roku. Momentálne zvažujeme priority do budúcnosti, čo sa týka predajne a e-shopu.
D: Stránku designu momentálne neriešime, pripravujeme sa na účasť na najväčšej tatérskej convetion na Slovensku a v Čechách, Tattoo Grand Prix Brno.
J: Ide o príležitosť, kde sa môžeme ako značka dostať do povedomia ľudí, hlavne našej cieľovky. Ďalej by sme sa chceli časom zamerať na vlastnú výrobu textilu, ktorý by bol podľa nás, v súčasnosti sa musíme prispôsobiť dodávateľovi, čo nám niekedy nevyhovuje, hlavne čo sa týka veľkostí a strihov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

@slepacibujon #alternativefashion #tattoofashion #streetwear#tattoo

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

D: Jediné, čo bolo nami upravené, boli košele, kde sme prešívali rukávy. Inak si všetko nechávame vyšívať a tlačiť na Turej Lúke. Časom by sme chceli docieliť to, aby sa všetky naše veci vyrábali na Slovensku, vzhľadom k tomu, že celá naša značka je orientovaná lokálne. Ďalšia vec, ktorú momentálne riešime, je zahrnutie tenisiek do našej ponuky. Ale o tom neskôr.
J: Je ešte viac vecí, o ktorých zatiaľ len hovoríme, pretože sú v blízkej dobe asi ťažko zrealizovateľné. Chceli by sme organizovať nejaké akcie, koncerty, skatové závody, dokonca sme sa rozprávali aj o založení skateparku. Ale to sú veci, na ktoré si sami ako podnikatelia nevystačíme, museli by sme riešiť aj spoluprácu s mestom. Ale ako sme povedali, najprv potrebujeme hlavne naplno rozbehnúť e-shop. Každopádne sa tešíme na všetko, čo nám značka prinesie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

CREATED IN HELL!!! #urbanstyle#alternativefashion #tattoofashion #streetwear #style #tattoo#senica

Príspevok, ktorý zdieľa Est.2018 CREATED IN HELL (@deadbloom.apparel),

Chalanom ďakujeme za rozhovor!

Streetwear obchod Deadbloom Apparel nájdeš zatiaľ na prízemí v Arli pasáži na Hviezdoslavovej ulici v Senici, neskôr sa môžeš tešiť na nové, vylepšené priestory. Tento víkend ich môžeš nájsť na tatérskej konvencii Tattoo Grand Prix v Brne.

Chalanov môžeš sledovať na Facebooku Deadbloom Apparel a Instagrame @deadbloomapparel, a ich osobných profiloch @dominikfletcher a @jakubbrhel. Ich veci nakúpiš okrem ich obchodu aj na deadbloomapparel.com.

————————————————————–

Podporuj lokálnych #15 Farma Brestové
Podporuj lokálnych #14 Predajňa Angus Farma Košariská
Podporuj lokálnych #13 Zdravá Výživa ŠTVORLÍSTOK
Podporuj lokálnych #12 Coolňa Burgers & Hotdogs
Podporuj lokálnych #11 Angel Ink Tatoo Studio
Podporuj lokálnych #10 Miki Modelle
Podporuj lokálnych #9 Kunowský Majer
Podporuj lokálnych #8 Záhradné Centrum Beňa
Podporuj lokálnych #7 JAM Sport

Podporuj lokálnych #6 Juraj Vandelia
Podporuj lokálnych #5 Jimmy Market
Podporuj lokálnych #4 HappyEnd SkateShop
Podporuj lokálnych #3 Lasičky
Podporuj lokálnych #2 Piváreň u Albína
Podporuj lokálnych #1 Sklep Pub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *