Podporuj lokálnych #9: Kunowský Majer

V novej časti seriálu sme vyspovedali majiteľa Kunowského majera – Dušana Podmajerského. Ako pristupuje k chovu zvierat a aké má plány do budúcna sa dozvieš práve tu.

These tablets are available for purchase only with the usp online pharmacy. It can be taken by mouth or as an injection and is available in two viagra kosten ohne rezept dosage forms: tablets and capsules. Clomid works by boosting the production of a protein called progesterone, which stimulates the menstrual cycle.

It is usually given in high doses, or over many weeks to reduce symptoms and inflammation in the joints or skin. L-asparaginase breaks down the proteins https://demolizionigrieco.it/96389-cialis-10-o-20-mg-opinioni-57724/ in your bones and helps your immune system fight cancer. The drug prednisone for sale in canada can buy online with a prescription at a canadian pharmacy.

Kunowský majer, kto sa rozhodol do toho pustiť a prečo?

Rozhodnutie neprišlo zrazu. Vyvíjalo sa to postupne s tým, ako sme sa pred piatimi rokmi nasťahovali a začali postupne chovať zvieratá a tažiť dobré emócie zo spolunažívania s nimi. Tiež to bola otázka potrieb a dopytu po potravinách s preukázateľným pôvodom a rozhodnutie chovať zvieratá prirodzeným spôsobom.

senicaplus kunowsky majer 5Akých zvieracích obyvateľov na Kunowskom majeri chováte?

Psíky, mačičky, hydinu ( sliepky, kačeny, husi, perličky), králiky, ovečky, ryby, včely, ale nájdete tam aj veľa prisťahovalcov ako holuby, straky, rôzne iné druhy vtákov, ježkov, veveričky, rada k nám občas zavíta aj líška 🙂

Do akej miery sa o zvieratá staráte? Snažíte sa  o nejakú špeciálnu starostlivosť alebo je to  skorej založené na tej voľnosti a prirodzenosti?

V prvom rade je prioritou dať zvieratám dostatok priestoru a prirodzenej a kvalitnej potravy. Vynechať akúkoľvek chémiu, prídavné vitamíny alebo látky na urýchlenie rastu, antibiotiká. Toto je inak otázka, ktorú čakáme od zákazníkov a otázka, ktorú by sa mal každý konzument pýtať predajcov potravín. Zákazník by tiež mal mať možnosť si to overiť a skontrolovať. Ľudia dnes zisťujú kvalitu potravín podľa popisov, farby, ceny a reklamy.
senicaplus kunowsky majer 3senicaplus kunowsky majer 1
Čo dokážete vyprodukovať z chovu, resp. čo si môže u vás človek kúpiť ?

Aktuálne ryby, hydinu, vajíčka, králiky a med. Pracujeme na schválení oválnej spracovne na výrobu výrobkov z mäsa a rýb, ktoré teraz robíme len pre rodinu a blízkych a pripravujeme na schválenie. Máme v pláne robiť výrobky z našich zvierat bez stabilizátorov a rôznych iných čudných látok ako sú zvýrazňovače chuti, pachov alebo iné veci, ktoré majú pomotať vaše chuťové bunky.

senicaplus kunowsky majer 4
Spolupracujete aj s miestnymi predajcami prípadne reštauráciami? Dá sa po vaše produkty dostať aj inak ako kúpou cez internet?

Dajú sa kúpiť aj u nás na majeri a spolupracujeme s vybranými predajňami a reštauráciami, ktoré zmýšlajú podobne ako my. Naším prvým predajcom sa stali naši kamaráti Barborka a Miško, ktorým patrí predajňa Lasičky. Chceme dať naším zákazníkom naše produkty bližšie a aj do reštaurácii, kde ich vedia pripraviť. V Senici z našich rýb pripravujú jedlá vo Fit-pite, ktorý z nich pripravuje aj jedlá studenej kuchyne, ďalej v golfovom rezorte v reštaurácii Altrivio a v plážovom bare TWENTEE, ale aj na Salaši Sobotišťan.

Nechceme sa stať veľkovýrobou ako väčšina spracovateľov, chceme si nájsť komunitu ľudí, ktorá uživí nás a ktorú uživíme my. Každé zväčšenie a zintenzívnenie výroby prináša zníženie kvality. Základným princípom je zaujímať sa ako a kde zvieratá žijú, čím sa živia a ako je o ne postarané. K nám je možné prísť a presvedčiť sa o tom a zároveň je možné ukázať deťom, ako to má vyzerať, aby si zvieratá vážili a nebrali ich len ako kus mäsa ktorý vyrástol v hypermarkete.

senicaplus kunowsky majer 7 senicaplus kunowsky majer 2
Vraj plánujete otvoriť majer aj pre verejnosť, aby návštevníci mohli prísť do priameho kontaktu so zvieratkami. V akom štádiu je táto myšlienka?

Áno, plánujeme. Dnes je návšteva majera obmedzená, treba si zavolať a dohodnúť čas návštevy. Čo sa týka bezpečnosti je potrebné, aby niekto z majiteľov prípadne zamestnancov urobil sprievod. Máme zámer otvoriť majer cez prázdniny v poobedňajších hodinách s vymedzeným priestorom na pozorovanie zvierat, aj s posedením. Tu by sme zákazníkovi chceli okrem možnosti kúpy rýb, ponúknuť aj možnosť občerstvenia našimi rybami, grilovanými alebo inak tepelne upravenými. Toto bude záležať na tom, ako sa nám podarí urobiť všetky úpravy a povolenia podľa príslušnej legislatívy a personálne takúto prevádzku zabezpečiť. Máme rozbehnutých viac projektov naraz, preto je možné, že otvorenie bude spustené neskôr.

senicaplus kunowsky majer 6
Zamýšlate na majer pribrať ďalšie druhy zvieratiek alebo sú už kapacity majera primerane zaplnené?
Chceli by sme rozšíriť rôznorodosť na úkor kvantity. Podľa sezónnosti ponúkať príslušné produkty z farmy. Máme v okolí pozemky na ktorých plánujeme rozšíriť aktivity aj čo sa týka pestovania, ktoré robíme dnes len obmedzene, ale bohužial deň má len 24 hodín a napriek tomu, že cítime obrovskú podporu od verejnosti ale aj úradov, za ktorú ďakujeme, naše sily a kapacity sú obmedzené.

Ďakujem za rozhovor a prajem všetko dobré.

KUNOWSKÝ MAJER
Adresa

Facebook
Webstránka

+421 948 213 737
kunowskymajer@kunowskymajer.sk

————————————————————–
Podporuj lokálnych #8 Záhradné Centrum Beňa
Podporuj lokálnych #7 JAM Sport

Podporuj lokálnych #6 Juraj Vandelia
Podporuj lokálnych #5 Jimmy Market
Podporuj lokálnych #4 HappyEnd SkateShop
Podporuj lokálnych #3 Lasičky
Podporuj lokálnych #2 Piváreň u Albína
Podporuj lokálnych #1 Sklep Pub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *