Podporuj lokálnych #5: Jimmy Market

Bez hudby to nejde! Môžeme si vyberať z množstva žánrov a štýlov. Niekto radšej chodí na koncerty, iní počúvajú hudbu výhradne len doma. V každom prípade hudba je neodlučiteľnou súčasťou našich životov. Avšak aby mohla byť hudba vytvorená je vo väčšine prípadoch potrebné využiť nejaký hudobný nástroj alebo zariadenie. A vtedy prichádza na scénu Braňo Fojtlín a jeho Jimmy Market!

Ahoj Braňo, môžeš nám na  úvod predstaviť svoj obchod Jimmy Market? Čo stálo za jeho vznikom?

Ahoj ahoj! Teším sa, že sme sa konečne stretli a ďakujem za možnosť pokecať si na vašom portáli o Jimmym 🙂 . Jimmy Market je všeobecne obchod pre ľudí, ktorí majú radi hudbu. Chceme aby bol zaujímavý pre muzikantov ale i obyčajných ľudí – nemuzikantov. Za jeho vznikom stálo chuť robiť niečo originálne a nestať sa postavou pracujúcou v takých tých skleníkových IBM robotách.podporuj lokalnych jimmy market
Stretol si sa s nejakými závažnými komplikáciami pri zakladaní obchodu alebo naopak vôbec?

Vieš čo? Závažné komplikácie ani neboli, nič ma také závažné nenapadá. Alebo vidíš, je tu jedna! Závažná komplikácia je výdrž a viera, že človek ide správnou cestou. S tým sa treba naučiť žiť a tiež zvládať tie zvláštne pocity, keď za týždeň zarobíš 5€, alebo za deň 500€.Jimmy Market
Viem, že škála tvojich záľub je vcelku pestrá. Akú pozíciu má Jimmy Market v tvojom živote popri hraní v kapele a práci v štúdiu? A hlavne, ako to všetko stíhaš ? 😀

Jimmyho máme s mojou priateľkou ako hlavnú pracovnú činnosť. Vždy sa to strieda, niekedy je viac hrania s kapelou, niekedy trávim zase všetok čas v štúdiu. Sú to také 3 míľniky, okolo ktorých sa stále točím.

Zákazníci sú zväčša začiatočníci alebo skúsení muzikanti? Radíš začínajúcim/diskutuješ so skúsenými, keď si prídu pre tovar alebo je to len: nech sa páči, ďakujem, dovidenia?

Položil si dobrú otázku, Sú takí aj takí.., videl som desiatky hudobnín po celej Európe aj v USA a v hudobninách mi vždy chýbalo posedenie na rozobratie určitého problému pri kávičke. Muzikanti radi kecajú a treba ich počúvať i keď si nič nekúpia 😀 Chceme byť hlavne ich oporou a nie byť chladný diskontný obchod. Od skúsených sa aj sami radi učíme, začiatočníkom odovzdávame čo najviac skúseností a hlavne sa ich snažíme nakopnúť a dodať im odvahu.Jimmy zona
Zaujímal by ma tvoj postoj, čo sa týka fungovania lokálnych kapiel v mestách, ich prístupu ku koncertovaniu, skúšaniu, mala by to byť predovšetkým zábava alebo by sa mali snažiť aj o určitú úroveň profesionality ?

Kapely sa sťažujú, že nemajú kde hrať a už keď hrajú, tak sú nešťastní, že je to zadarmo, alebo ledva za cesťák. Všade to tak je, nie je to len záležitosť Senice, Slovenska, Európy… Treba si reálne uvedomiť ako dané zoskupenie chce fungovať. Či je to len taká víkendová zábavka, keď sa v klube všetci – vrátane kapely opijú, alebo je to poctivý každodenný tréning jednotlivca a kapely. V dnešnej dobe, kedy si na YouTube nájdeš hocijakú super kapelu v HD rozlíšení, by mala mladá kapela na sebe tvrdo makať, aby si zaslúžila vypočutie. Ja som bol vždy za poloprofesionálny prístup. To jest, že keď už kapela hrá, tak nech poslucháči neopúšťajú klub a nech to v nich niečo zanechá.

Inak všimol som si, že keď kapela hrá v klube, najviac ľudí je tam, kde kapela nehučí, kde sa dobre rozpráva. Preto doporučujem klubovým kapelám hrať unplugged, alebo aspoň s citom. Niektoré kapely/zvukári nemajú vôbec súcit s poslucháčmi, či už s volume, alebo s celkovou úrovňou. Ja som za to, aby kapely hrali čo najviac, ale dobrej hudby. Lebo kto raz uvidí zlú kapelu, ktorá trhá uši, väčšinou už viackrát nepríde na žiadny amatérsky koncert.

Čo považuješ za viac dôležité z dvoch faktorov kvalita hudobného nástroja/aparatúry a skúsenosti muzikanta, ak sa bavíme o finálnom výsledku?  Či už je to nahrávanie alebo koncertovanie. Je to 50:50 ?

Skúsenosti, tréning. Ja som mal gitaru za 4000Kč a hral som s ňou 10 rokov. Vôbec som nepociťoval potrebu výmeny. Čiže najskôr tréning, výuka. Vraví sa, že dobrý muzikant vie zahrať aj na zlom nástroji 😉

Späť k Jimmy Market. Obchod funguje na princípe objednania tovaru v e-shope a vyzdvihnutia na predajni, kde ponúkaš ešte doplnkový predaj. Nepremýšľaš nad kamennou predajňou, kde by si ponúkal viac nástrojov na priamu kúpu bez nutnosti objednania v e-shope?

Vždy som chcel mať business, ktorý má hlavu a pätu. O kamennej predajni som nikdy neuvažoval. Maximálne tak o e-shope. Výdajňa je kompromis voči zákazníkom. Postupom času vidíme, že chceme mať originálne zariadenú kamennú predajňu, kde by sa dobre cítili aj nemuzikanti. Milujeme reálnych zákazníkov, je to sto a jedna oproti neosobnému eshop štýlu – objednávka v poradí, spracovaná, odoslaná, vybavená.
Jimmymarket
Aký je momentálne trend čo sa týka nákupu nástrojov? Myslím tým, či sa to tu bude viac hemžiť gitaristami, basgitaristami alebo bubeníkmi 😀

Momentálne sa zameriavame skôr na doplnky pre muzikantov. Každý už má kúpený väčšinou svoj nástroj a aparatúru. Najviac sa k nám hlásia gitaristi, bubeníci a jednotlivci, ktorí cvičia doma a ešte len plánujú založiť kapelu.

Máš nejaké plány do blízkej budúcnosti, chceš niečo zlepšovať, prípadne nejaký nový hudobný projekt? Inak teraz Tustým baletkám výchadza prvý album, máme očakávať turné lekcií tanca v podaní baletiek? 😀

Sme práve v štádiu, keď predajňu zlepšujeme neustále. Je to tým, že nie je až tak dlho otvorená a stále je veľa vecí, ktoré treba vylepšiť. V budúcnosti chceme riešiť väčšie priestory, v ktorých bude nielen príjemne ladená predajňa, ale i ďalšie okruhy, muzikantom blízke. Podrobnosti stále domýšľame, preto si to nechám zatiaľ pre seba 🙂 . Úžasne sa nám osvedčili videorecenzie nástrojov a doplnkov, ktoré v súčasnosti pridávame na web. Úplnou novinkou, ktorú plánujeme čoskoro, je zavedenie pravidelných hudobných relácií v našej predajni, kde kapely naživo zahrajú a budú mať svojich 15 minút na prezentovanie sa.

V relácii dúfam uvidíte aj Tusté Baletky. Pre nedočkavcov prezradím, že ak by ste nás chceli vidieť skôr, skúšame v predajni takmer každý víkend 😉 . Turné začína 2.5. koncertom v Kunove. Sledujte weby, všetko tam bude včas uverejnené.

Ak máš nejaké zásadne rady alebo odkaz pre hudobníkov a prípadne tvojich potenciálnych zákazníkov tak teraz je ten správny čas 🙂

Nebojte sa, cvičte, bavte sa, nájdite si dobrú brigádu, robotu, holku, kapelu. Potom to všetko pôjde a budeme sa často stretávať buď u nás ako zákazníci, alebo na vašich koncertoch! Sídlime na Hurbanovej 542, Senica, daj do googlu a ideš, dvere sú otvorené aj pre nemuzikantov.

Braňo, ďakujem za rozhovor, nech sa  Jimmy Market-u darí vychovávať nových muzikantov a širíť tak dobrú hudbu medzi ľudí.

JIMMY MARKET
Adresa
Facebook
Webstránka

+421 904 514 850

info@jimmymarket.eu

————————————————————–
Podporuj lokálnych #4 HappyEnd SkateShop
Podporuj lokálnych #3 Lasičky
Podporuj lokálnych #2 Piváreň u Albína
Podporuj lokálnych #1 Sklep Pub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *