Podporuj lokálnych #6: Juraj Vandelia

 

Včera pristál v našej redakčnej schránke veľmi zaujímavý email. V prvom rade jednoznačne obsahom a v druhom rade nás potešilo, že celá myšlienka „PODPORUJ LOKÁLNYCH“ sa dostáva do povedomia Seničanov.

 

Po minuloročnom prekvapení, keď si Peťo Holčík zo Sklep Pubu zaumienil pripravovať burger iba z lokálnych surovín a nazval ho Senický Burger, nás tento krát potešila Beáta Beďatšová a jej príbeh s opraveným bicyklom po dedkovi. Z môjho pohľadu nemalo význam robiť ďalšie kroky. V ďalších riadkoch som len prekopíroval email a ten hovorí za všetko! Ešte raz ďakujeme Beátka!

 

Ahojte, sledujem Vašu stránku a páči sa mi čo robíte. Preto som sa (samozrejme po súhlase dotknutého pána) rozhodla napísať Vám a dať Vám tip na pána Juraja Vandeliu, ktorý prevádzkuje menšiu predajňu, požičovňu a servis bicyklov nachádzajúci sa na Robotníckej 101/32 (0910/538325). No a prečo si myslím, že by stálo za to sa vo Vašej rubrike Podporuj lokálnych o ňom zmieniť?

 

Pretože je to človek, ktorý robí svoje „remeslo“ s vášňou.

 

Pána Vandeliu som oslovila, aby mi pomohol splniť môj sen – prerobiť bicykel po dedkovi. Už dlhšiu dobu som nad redizajnom uvažovala, ale stále som nevedela nájsť niekoho, kto by mi pomohol. Našla som ho nakoniec len vďaka farebnému bicyklu, ktorý stojí pred domom pána Vandeliu. Neváhala som a zazvonila.

 

Strávila som u neho v predajni asi polhodinu, kde sme sa rozprávali o všetkom možnom súvisiacom s bicyklami a ja som hneď vedela, že som našla správneho človeka. Pán Vandelia mi pomohol prerobiť starý bicykel značky Velamos. Myslím, že sa to podarilo. Veď posúďte sami. Na tejto fotke je „kôpka železa“ po dedkovi.

 

Pan-Vandelia-Senica-Plus-1

 

Sami môžete vidieť, že išlo teda o poriadnu prerábku a z pôvodného bicykla ostal iba rám, vidlice a riadidlá, všetko ostatné je nové resp. staronové, pretože pán Vandelia má plnú predajňu a dielňu pokladov. A tak, keď som sa zmienila, že by som rada mala na bicykli kryt na reťaz, pohrabal sa v krabici a našiel jeden ideálny pre môj bicykel. Chcela som blatníky rovnakej farby ako rámu, pričom pôvodné boli nepoužiteľné, on mi dal blatníky nastriekať z iného bicykla určeného ako dekoráciu, ktorý mal v predajni. Sama by som jednotlivé diely asi ťažko zháňala.

 

Na tejto fotke je môj nový tátoš.

Pan-Vandelia-Senica-Plus-2

 

Avšak najviac sa mi na tom páčilo, ako sa pán Vandelia pre moju zákazku nadchol a vymýšľal, špekuloval, ako by to išlo urobiť a priblížiť sa čo najviac k mojej predstave.

 

„Ten bicykel sa mi spája s detstvom a prázdninami, ktoré sme trávili s dedkom a babkou na chalupe v Hlbokom. Nakoľko som chcela mestský bicykel, na ktorom by som chodila do práce v centre Senice, bola to jasná voľba. Dúfam, že sa dedkovi páči čo som s jeho bicyklom spravila

 

Ja som s výsledkom maximálne spokojná a preto si myslím, že si pán Vandelia zaslúži byť vo Vašej rubrike Podporuj lokálnych a o to viac, keď si dopravná situácia v Senici vyžaduje, aby viac ľudí uprednostnilo bicykel pred autom.

S pozdravom a prianím veľa spokojných čitateľov

Beáta Beďatšová

 

PS: Pán Vandelia sa mi pri našich rozhovoroch zmienil, že mu všetci odporúčajú, aby si dal niekde reklamu a billboard, ale on odmietol, že to nie je pre neho a nepáči sa mu to.

JURAJ VANDELIA – CYKLO VANDELIA

 

+ 421 910 538 325

————————————————————–
Podporuj lokálnych #5 Jimmy Market
Podporuj lokálnych #4 HappyEnd SkateShop
Podporuj lokálnych #3 Lasičky
Podporuj lokálnych #2 Piváreň u Albína
Podporuj lokálnych #1 Sklep Pub