Umenie očami Seničanov #10 – Vladimír Volečko

Ahojte! Ani sme sa nenazdali a už je tu posledný mesiac tohto roka a s ním decembrový diel seriálu „Umenie očami Seničanov“. Tento mesiac s veľmi talentovaným človekom, hercom,moderátorom a tanečníkom ,ktorý bol od malička členom veľkej „rodiny“ SCREAM. Jeho meno je Vladimír Volečko a v Senici prežil celú svoju mladosť do 20 rokov. Pekný večer a príjemné čítanie 🙂

Povedz nám, prosím, na začiatok niečo o sebe.
Som človek, ktorého baví veľa vecí . Som detailista, neznášam nedochvíľnosť, mám rád rýchle autá a krásne. Dávam si vždy tie najvyššie ciele, od svojho okolia očakávam to isté. Som fanatickým fanúšikom FC Barcelony, vedel by som o nej rozprávať hodiny. Milujem futbal a aktívne sa mu i venujem. Určite sa však chceš baviť hlavne o práci. Herectvo s poľnohospodárstvom by ste na mňa určite netipovali. Nikto, koho stretnem, mi to neverí.

Ako dlho sa venuješ herectvu?
Herectvu sa venujem od svojich 20tich rokov, keď som bol prijatý na JAMU v Brne, odbor muzikálové herectvo. Čiže už viac ako 15 rokov. Začínal som v tom najlepšom divadle, aké si vie herec predstaviť. Mestské divadlo v Brne je totiž divadlo neobmedzených možností. Som mu vďačný za tie šance, ktoré mi dalo.

Musí to byť splnený sen – živiť sa tým, čo miluješ.
Áno, je to sen mnohých, mať hobby ako prácu. Spievanie bolo každodennou náplňou môjho života, no keď mám byť úprimný, divadlo ma už pár rokov neživí. Momentálne som predsedompredstavenstva v Roľníckom družstve Turá Lúka v Myjave a o pár dní prevezmem rovnakú pozíciu v susednom podniku, kde som dostal dôveru Slovenského Farmárskeho Družstva.

kjj

Ako si sa vlastne dostal k tomu, čo robíš teraz?
V roku 2009 som s otcom preberal otázku budúcnosti, ako podniku, tak našu a otec mi naznačil, že je čas, aby som začal ako jediný syn čerpať z jeho vedomostí a zoznamovať sa s predsedami alebo obchodnými partnermi, lebo príde čas, kedy si bude chcieť oddýchnuť a nechať riadenie podniku na mňa. Keďže som si sen muzikálovej postavy Tonyho z West Side Story splnil, pristúpil som na ponuku, ktorá sa neodmieta 🙂

Máš niekoho, kto ťa od začiatkov podporoval a motivoval, alebo si motiváciu hľadal niekde inde?
Či ma niekto motivoval? Hmmm… ani nie, žiaden spevácky idol som nemal, poháňala ma len túžba spievať Tonyho a obetoval som tomu všetko, dokonca i svoj súkromný život.

Pamätáš si na svoju prvú rolu v divadle? Aké si mal pocity?
Jasné, že si to pamätám. Bolo to v Saarbruckene pred 4000 ľuďmi a práve WSS, postava to však bola iná, bol to Chino, vrah Tonyho. Užil som si to tak, že som si ani neuvedomil, ako rýchlo to predstavenie skončilo a už sme sa klaňali. Mal som vždy šťastie na super hereckých kolegov a tí mi moju premiéru veľmi uľahčili.

unnamed
Ako sa vyrovnávaš s trémou?
Trému už dlho nemám. Odkedy som zistil, že to je len stav, keď nemám postavu naskúšanú tak, aby som s ňou mohol ísť pred ľudí. Tréma sa časom zmenila na stav akéhosi vzrušenia, keď sa na Teba pozerajú stovky oči a počúva rovnaký počet uší. Niekedy si dokonca vyberám konkrétnych ľudí v publiku a robím si to zaujímavejšie.

Viem, že okrem herectva si aj super moderátor. Čo by podľa teba mal mať človek, aby mohol moderovať?
Dar reči a žiaden strach postaviť sa pred ľudí, treba byť v určitom slova zmysle exhibicionistom, musíte si každý moment pred ľuďmi užívať a byť „interaktívny“.

Čo považuješ zatiaľ za svoj najväčší osobný úspech?
Pochvalu a uznanie od rodičov.

jhdauhda
Akú najlepšiu radu si v živote dostal a od koho bola?
Od mojej profesorky herectva, pani Zdeny Herfortovej: „Hovorte vždy pravdu, lepšie sa pamätá.“

Čo je v súčasnosti najnáročnejšou súčasťou umeleckého povolania?
Je ňou ochrana súkromia, to je v dnesnej dobe pre veľa umelcov to najťažšie. Média dokážu človeku urobiť zo života peklo, nie len presláviť a preto je dôležité, aby si človek dokázal uchovať svoje súkromie len a len pre seba.

Akú radu by si dal začínajúcim umelcom, ktorí sa rozhodli kráčať po rovnakom chodníčku?
Verte si. Zdravé sebavedomie je to najdôležitejšie , pomôže Vám dosiahnuť vysnívané ciele.

37160-1562887865500-1034434293-1615178-2033859-n_95078_006

Vladovi ďakujeme za ochotu a čas a prajeme všetko dobré 🙂

Ak vás článok zaujal, môžete si prečítať aj niečo staršie

Umenie očami Seničanov #9 – Dano Antálek
Umenie očami Seničanov #8 – Emma Závodská
Umenie očami Seničanov #7 – Leonard Šimek
Umenie očami Seničanov #6 – Michal Sabol
Umenie očami Seničanov #5 – Jakub Koprla
Umenie očami Seničanov #4 – Tibor Mikula
Umenie očami Seničanov #3 – Veronika Polakovičová
Umenie očami Seničanov #2 – Klára Štefanovičová
Umenie očami Seničanov #1 – Erika Filková