Seničania radia Seničanom #5 Silvia Ravasová

Dnes sa dozvieme viac o talentovanej tanečníčke, choreografke a tanečnej lektorke menom Silvia Ravasová. Silvia pôsobí už zopár rokov v Prahe, kde sa jej okrem mnoho úspechov v tanečnom svete podarilo i vybojovať si miesto na Európskom turné Kanyeho Westa!   

This was one of the most expensive drugs on the market at the time, racking up more than half a million dollars for a single treatment. Buy clomid online with free Skhodnya finasterid preis shipping from a trusted, safe, secure and secure seller. The generic form of kamagra oral jelly in the united states and canada is referred to as kamagra jelly.

And it was just a review of an over the counter oral contraceptive. Antiviral drugs, https://pharmacycouncilmu.org/cpd-rating/ such as zidovudine, lamivudine, or. This is not a drug for use in infants under 6 months of age.

Ahoj, predstav sa čitateľom, koľko máš rokov a čo robíš? 

Ahoj, moje meno je Silvia Ravasová, mam krásnych 26 rokov a čo robím? Tak pôsobím v Prahe už takmer 7 rokov, kde sa venujem tancu na profesionálnej úrovni, čo znamená, že tancujem na shows, tvorím choreografie, vediem vlastné lekcie, ktoré mám momentálne v tanečnom štúdiu Stage Praha a Centrum Tance. Taktiež som súčasťou tanečnej skupiny Projekt AWA (ArtWithAttitude), s ktorou okrem tanca aj tvoríme eventy, kde sa snažíme prispieť našej komunite a posúvať hranice tanca. Za zmienku určite stojí posledná akcia pod názvom Urban Culture Games. V rámci týchto akcií mám za úlohu ich koordináciu a réžiu. Mám i prácu na plný uvázok v odbore online marketingu. V podstate som freelancer, robím čo ma baví, čo milujem a čo som vždy chcela robiť! Všetko, na čom sa podieľam robím s nadšením, presvedčením a viem, že to má zmysel, lebo inak by som toho toľko nezvládala 🙂 No podľa mňa najdôležitejšie je, sa obklopiť ľuďmi, ktorí majú rovnaké zmýšľanie a podobné ciele – čo mne sa podarilo, a za čo som nesmierne vďačná.
Silvia R. 1Ako dlho sa venuješ tancu? Keďže si Seničanka, tak si určite navštevovala Scream alebo Sonny. Či sa mýlim? Aké boli tvoje ďalšie športové/tanečné kroky?

Tancovať som začala vo svojich cca 7 rokoch (už si presne nepamätám). Moje tanečné začiatky sú späté so skupinou Scream Senica, kde som začala objavovať krásy tanca. Vďaka Screamu som precestovala kus sveta, spoznala veľa zaujímavých ľudí a vyhrala niekoľko súťaží, no hlavne som objavila časť seba. Po maturite som sa presťahovala kvôli štúdiu do Prahy, no hlavný dôvod bol tanec, pretože som v ňom chcela pokračovať, zdokonalovať sa a pôsobiť na profesionálnej úrovni. Začala som tvrdo trénovať, navštevovať rôzne lekcie a workshopy. Všetky peniaze čo som zarobila som investovala iba do tanca. A stálo to za to, pretože postupne sa mi to začalo vracať :). Pôsobila som v skupinách A-Force Praha, v IF Dance Group u Qaši a nakoniec u Yemihov JAD Dance Company, kde som bola približne 5 rokov. Túto skúsenosť si vážim najviac, pretože mi aj najviac dala. U Yemiho som sa prepracovala od pozície tanečníčky, cez tvorbu choreografií, réžií, až po tvorbu a realizáciu rôznych eventov.
Silvia R. 2Keďže tieto interview sú viac zamerané na rady čitateľom, tak by ma zaujímali  tvoje lekcie, ktoré poskytuješ širšej verejnosti. Prezraď aké to je trénovať ľudí?

K trénovaniu ľudí, teda k tanečným lekciám som sa dostala asi pred piatimi rokmi. V mojom prípade rozlišujem prístup na lekciách podľa úrovne študentov, tzn. začiatočníci, pokročilí, profíci. Z toho následne vyplýva náročnosť lekcie (náročnosť prvkov, no i kondičný fond jedincov). Na svojich lekciách sa vždy snažím predať im čo najviac, no taktiež okrem zatrénovania si, je veľmi dôležité sa popri tom i zabaviť. Klientom sama vravím, že ak odchádzajú z lekcie so “suchým” tričkom, nech im na recepcii vrátia peniaze :). Pre mňa tanec = radosť, ktorá ma nabíja a dáva mi energiu do ďalších aktivít. To sa snažím docieliť aj u klientov. Na lekciách som si všimla, že často ľudia chodia a trápia sa „variačkami“, kedy majú plnú hlavu problémov a nemôžu sa koncentrovať. V dnešnej dobe chcú všetci schudnúť, preto som si musela upraviť hodiny a vymyslieť vlastný koncept lekcií Dance&WorkOut!, kde kombinujem rôzne tanečné štýle (street dance, latino, dancehall…) s posilňovaním a naťahovaním celého tela. Lekcie sú pre všetkých, ktorí sa chcú dostať do kondičky a neboja sa spotiť a zamakať si.

Prejdime teraz trošku na tému zdravie. V čom si myslíš, že robia ľudia najväčšiu chybu, ak sa bavíme o chudnutí/strate tuku?

Tak ja nie som žiadny fitness expert, taktiež ani ním nechcem byť. Ja ako najväčší problém vidím,  že veľa ľudí sú extrémisti. Buď postavu, stravu a cvičenie riešia moc alebo vôbec. Ja si myslím, že každý by si mal nájsť to svoje, čo platí pri cvičení aj pri stravovaní. Taktiež rada zhreším, ale snažím sa všetko konzumovať s mierou!
Silvia R. 3Som rád, že si túto tému sama začala. Ako sa stravuješ ty? 🙂

Obľúbila som si raňajkovať proteinový nápoj alebo ovocné šejky. Snažím sa jedávať pravidelne a vytvoriť si určitý zvyk, ale priznávam sa, že keď mám toho viacej (napríklad tesne pred eventom), tak som rada, že sa najem. Snažím sa, aby som mala v taške vždy fľašu s čistou vodou a niečo malé na jedenie. Pre mňa najdôležitejšie je dodržiavať pitný režim a nehladovať – vtedy nebudete mať chuť sa ani prežierať.

Na záver rady, postrehy pre začiatočníkov, ktorí by radi začali s tancom/športom/fitness a nevedia ako… 

Nech zahodia lenivosť, hanblivosť a hlavne myšlienkové pochody typu:

– už je neskoro začínať,

– stojí to veľa peňazí,

– to sa nikdy nenaučím,

– všetci sa na mňa budú pozerať a sa mi budú smiať.

Bullshit!! Jediné čo nám bráni v zlepšovaní a posúvaní samých seba sme len my!
Silvia R. 4!!!Bonusová otázka!!!
Ako som už na začiatku článku spomenul, tak ste spolu s Mel ako jediné Slovenky vystupovali na turné Kanyeho Westa v roku 2011. Ako sa ti to podarilo? Ako si ťa vybral?

Dostala som sa tam práve vďaka spolupráci s Yemim, u ktorého som tancovala. Yemi sa stal jeho choreografom, okrem klipu Runaway, choreografoval SNL a jeho vystúpenie na Coachelle. Potom bolo ohlásené Európske Turné, kde oznámili, že budú vyberať tanečnice z Európy. Keďže bol kasting u nás v štúdiu, tak som to išla vyskúšať. Na castingu nás bolo cez 100, a vyberali (už si presne nepamätám) asi 14 – 15 tanečníc. Casting prebiehal klasicky – fotenie, predstavovanie, učenie sa choreografie na song Lost in the world a následne freestyle na skvelý song Runaway. Celý kasting bol nahrávaný pre producentov v USA, ktorí si to následne pozreli. Za pár týždňov mi prišla odpoveď, že ma angažujú. Samozrejme ma to veľmi potešilo (skákala som až po strop, ale pokým som nesedela v lietadle tak som tomu stále neverila). Mali sme celkovo 8 koncertov, prvý bol v Portugalsku a posledný v Poľsku. Bolo to neuveriteľné a pre mňa to bol určite splnený sen! Mám neuveriteľné množstvo zážitkov, od trémy pri prvom koncerte až po tancovanie na stage s Princom!!! Stáť a doprevádzať takého umelca ako je Kanye, je neuveriteľný pocit, na ktorý nikdy nezabudnem!
Silvia R. 5Tip Senice +: Slová, ktoré si počúval už ako dieťa, že si jedinečný, sú predsa len pravda! Neexistujú dva identické typy ľudí z hľadiska metabolizmu, ukladania tuku… Nájdi si, čo vyhovuje tebe/tvojmu životnému štýlu a pamätaj – jediná fungujúca „diéta“ je tá, ktorú dodržiavaš!

FOTO: www.adamhusek.com

————————————–

Predchádzajúci diel

Seničania radia Seničanom #4 Michál Králik

Všetky články Seničania radia Seničanom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *