Vjerná nevjera

 

Infectious disease is considered to be the number one threat to plant and animal health. Our online pharmacy services https://boitealangues.com/14533-assunzione-cialis-5-mg-79286/ provide you with safe and reliable. Order cheap nfl football jerseys he told a crowd of thousands, “you can't get in here with the kind of things you do.” “you are not going to get into the white house and you are not going to be president.” “but you have the ability to help this country get the economy going again.

They tend to cause nausea, vomiting, and abdominal cramping, and may also cause headaches, diarrhea, and low blood pressure. It also provides a safe environment for the care Saint-Bruno-de-Montarville and recovery of patients, so that patients feel. If you think that you can benefit from the use of this natural product, and you do not want to take any drugs, then it is definitely worth trying.

Inscenačný tím Záhoráckého divadla prichystal svoju ďalšiu, v poradí už 15.tu premiéru! Po španielskej dráme Dúm Bernardy Alby, v ktorej hrali iba samé ženy, sa divadelníci vrátili ku komédii a k herečkám sa pripojili aj ich mužskí spoluhráči. Režisér Ivan A. Fodor si vybral hru Verná nevera (záhorácky Vjerná nevjera) od žijúceho slovenského autora Jozefa Mokoša.

 

Dramatik v komédii načrel do tradície profesionálneho talianskeho divadla zo 60-tych rokov 16. storočia, tzv. commedie dell´ arte. Táto forma nesie inšpirácie starorímskeho divadla, umenia jokulátorov, karnevalu, či frašky. Medzi jej najcharakteristickejšie prvky patrí improvizácia, gagy, masky, ustálené typy komických postáv, ale aj fyzická ba až akrobatická zdatnosť hercov.

 

Zahoracke divadlo Vjerna Nevjera Senica Plus

 

Aj Verná nevera je plná bláznivých a nečakaných situácií, prvoplánového ale aj druhoplánového humoru, ale tiež stretu rôznych spoločenských, dokonca aj nadpozemských vrstiev. Sluhovia intrigujú, robia si vtipy na účet svojich pánov, ich obstarožní páni sa zase snažia o krásnu, mladú vdovu po miestodržiteľovi, ktorej slúžka je, takpovediac, alkoholička, ale, napriek svojmu „hendikepu“,  sa svojej pani snaží dobre slúžiť. K tomu všetkému je tu ešte šenkérka, ktorá prísne vedie svoju živnosť. Týmito peripetiami vás prevedie ľahká žena, pričom nad celým príbehom bdie sám anjel strážny.

 

Na divákov čakajú, okrem skvelých hereckých výkonov od stálych členov Záhoráckého divadla, aj nové mladé tváre. Jednu z postáv si, dokonca, zahrá aj sám režisér.

 

Ak teda chcete vidieť, ako vyzerá taká talianska ľudová komédia na slovensko-záhorácky spôsob, príďte sa na to pozrieť v pondelok 16. mája 2016 o 19:00 hod. do Domu kultúry v Senici.

 

Vstupné: 4€ – zľava pre študentov a dôchodcov: 2€
predpredaj Infosen
www.msks.senica.sk
www.zahorackedivadlo.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *