Tereziánske slávnosti v Chtelnici

Návrat do časov dávno minulých môžete zažiť v sobotu 5. augusta v Chtelnickom kaštieli na prvom ročníku Tereziánskych slávností. Kaštieľ otvorí svoje brány prvý augustový víkend od jedenástej hodiny do polnoci, kedy sa zastaví čas. Na svoje si prídu všetci návštevníci od tých najmenších pre ktorých sú pripravené zábavné hry až po tých najstarších, ktorí si užijú sprievodný program.

 

Zaujímavý bude už samotný vstup pre deti na túto akciu. Vstup zdarma získajú deti, ktoré budú vysoké do výšky meča. Takéto meranie sa uskutoční hneď pri vstupe.
Pripravené sú pre nich počas celého podujatia dobové atrakcie, historický kolotoč, šliapacie káry, maľovanie na tvár, lukostreľba a vychýrená dobrodružná cesta rytierov.
Cesta rytierov je dobrodružstvom pre všetky deti, ktoré budú po jej absolvovaní pasovaní za rytierov.

 

Táto cesta pozostáva zo splnení nasledujúcich desiatich úloh:

– dobíjanie hradu s baranidlom
– pohyblivé koly
– triafanie kopijou do kruhov
– štítová stena
– lukostrelecká aréna- pre deti aj dospelých
– trénujeme taktiku – kolky
– stínanie draka
– hod kruhmi na koly
– zbrojnica – zbrane, detské brnenie

 

Pre ostatných sú počas celého dňa pripravené remeselné dielne, remeselné trhy a chutné občerstvenie. Môžete sa tešiť napríklad na košikárov, drotárov, stolárov alebo kováčov.

Veľkým lákadlom pre všetkých návštevníkov je určite historický sprievod Márie Terézie. Súčasťou sprievodu budú šľachtici, ktorí dali postaviť Chtelnický kaštieľ, do sprievodu sa však zapoja aj ďalšie významné osobnosti.

Budete si môcť tiež vychutnať divadelné predstavenie, historickú povesť o kontese, ktorá sa zaľúbi do horára, v podaní divadla „Och“ s veselohrou Príbeh Kontesy.

Pripravená je bohatá tombola vstupeniek a koncerty domácich skupín. Po losovaní tomboly po ôsmej hodine bude patriť pódium do polnoci country kapele Jako Kedy z Dubovan.

 

Viac info o podujatí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *