Štyri nové reštaurácie v Senici

V reštauráciách v našom meste je veľa noviniek. Najmä čo sa týka nových prevádzok, ale aj „znovuotvorených“. V ktorých sa oplatí obedovať v Senici, a ktoré reštaurácie navštíviť? Prinášame vám krátky prehľad.

V obchodnom centre Branč po Reštaurácii U Zajaca, v priestore na prvom poschodí znovu ožije kuchyňa. Tentokrát pod názvom obchodného centra – Reštaurácia Branč. Prevádzkar Chorvátskeho pôvodu, Zlatko Kuprešak sa s nami podelil o koncept reštaurácie. Základom kuchyne budú čerstvé ingrediencie od lokálnych dodávateľov. Kurčatá z BUPE zo Šajdíkových Humeniec, bravčové a hovädzie mäso z PD Čáčov, ryby z hodonínskej Rybeny. Dáte reštaurácii šancu?

BeerHouse je nástupcom Reštaurácie Barracuda. Mladí chalani Adam Hanzel a Jakub Brhel otvorili len nedávno. Ponuka reštaurácie v Senici je viac ako zaujímavá. Okrem „klasiky“ ako sú tradičné jedlá a denné menu ponúka BeerHouse aj pivné špeciály alebo rumy z celého sveta. Do pozornosti dávame momentálne najčerstvejšie a najkvalitnejšie suroviny s pôvodom v Kunove – pstruh, ktorého dostanete na tanier je vychovaný u Kunowského (Pod)majera.

Stará kotolňa – pizzeria, reštaurácia a pub. Pizza pub park je minulosťou, ale Juraj Šedivý neotálal a otvoril nový podnik. V priestoroch starej kotolne, ktoré zrekonštruoval. Bohatá vínna karta, veľa druhov fľaškových pív, pestrý výber z jedálneho lístka (oproti predchádzajúcim podnikom aj pizza)…

stara kotolna

V Senici je aj veľká konkurencia fastfoodov. Jeden pribudol v „červenom internáte“. Od ostatných sa odlišuje ponukou. Tou sú pečené kurence v špeciálnom grile. Takže keď nestíhate navariť večeru, Pipi gril navarí za vás. Okrem toho pripravuje Martin Jurovatý aj klobásy a hovädzie burgery.

Len kúsok od Senice, pri obci Prievaly je novootvorený hotel so štyrmi hviezdičkami – Malvázia. Prečo o nich píšeme? Kvalitná gastronómia (široko-ďaleko najkvalitnejšia) a veľa možností relaxu a oddychu (viac informácii v článku od zahori.sk). Komplex určite odporúčame navštíviť – s rodinnou, kamarátmi alebo len tak.

Okrem týchto novotín sa vymenil prevádzkar aj Mandarinke. Chuť o oživenie podniku Dušanovi Vavrekovi určite nechýba. Celé leto pre vás pripravujú víkendové grilovačky. Ešte ste neboli vyskúšať?

grilovanie v Mandarinke

Noviniek je viac ako dosť. Keď hľadáte podnik, kde v meste Senica obedovať, výber je od júla viac ako bohatý.