Senický týždeň dobrovoľníctva

Už po šiesty rok sa bude konať Senický týždeň dobrovoľníctva, ktorého hlavným organizátorom je Informačné centrum Europe Direct Senica.

V našom meste sa už tradične tretí septembrový týždeň spoja viaceré organizácie a hlavne mladí ľudia, ktorí majú chuť urobiť niečo pre druhých. Aj tento rok je náš týždeň dobrovoľníctva spojený s Európskym týždňom mobility. Preto ho odštartujeme už v nedeľu 18. septembra 2016 veľkou nočnou jazdou Night ride – Európska  jazda. V pondelok 19. septembra  bude tradične patriť tým najmenším na akcii Dobrovoľníci deťom, ktorá sa bude konať na ploche za amfiteátrom od 14:00. Deti sa budú môcť vyskákať na rôznych nafukovacích atrakciách, zasúťažiť si a aj zatancovať s dobrovoľníkmi. Utorok venujú svoj čas dobrovoľníci seniorom zo Zariadenia sociálnych služieb v Senici. O zveľadenie, očistenie a obnovu senických pamiatok sa dobrovoľníci  pokúsia v stredu. Štvrtok 22. 9. je celoeurópsky Deň bez áut a mesto Senica sa rozhodlo motivovať občanov, aby aspoň na tento jeden deň odložili auto a vybrali sa napríklad senickou MHD, ktorá bude jazdiť v tento deň úplne zdarma. Pre tých najmenších bude pripravená aj špeciálna okružná jazda mestom s Mickey a Minnie.

Posledný deň týždňa dobrovoľníctva  vyvrcholí dobrovoľníckou stmeľovačkou v podobe športových turnajov a záverečnej opekačky.

Tešíme sa na všetkých, ktorý pridajú ruku k dielu a zapoja sa ako dobrovoľníci a takisto na všetkých, ktorí podporia prácu mladých dobrovoľníkov ako účastníci niektorej z akcií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *