Senickí hokejisti vo svete #7

Chalani neodpočívali ani počas sviatkov, práve naopak. Niektorí pokračovali v nastolenom zápasovom tempe iní zase naberali kondíciu v tréningovom procese. Bodovo sa presadili takmer všetci hráči a jednému sa podarilo získať aj individuálne ocenenie.

HK Skalica

Chalani v Skalici si cez sviatky príliš neoddýchli, od posledného dielu rubriky stihli odohrať 10 zápasov. V šiestich prípadoch boli úspešní zeleno-bieli a štyrikrát ťahali za kratší koniec.

Náš trojlístok bol opäť bodovo produktívny a všetci traja si vylepšili svoje individuálne štatistiky.

Ľubomír Vaškovič si pripísal dovedna 12 kanadských bodov za 3 góly a 9 prihrávok. Svojím doterajším bodovým ziskom sa stal najproduktívnejším hráčom Skaličanov. Na prvom mieste v produktivite tak vystriedal Seničana Rastislava Vereša.

Ľubo si svojimi výkonmi a bodovým ziskom vybojoval aj nomináciu v ankete pre najlepšieho hráča prvej ligy za mesiac december. Vašo v ankete s prehľadom zvíťazil a v najbližších zápasoch ho môžete vidieť so striebornou prilbou na hlave.

Rovnako tak sa prebojoval v hlasovaní fanúšikov do otváracej formácie zápasu hviezd prvej ligy.

Rastislav Vereš zaznamenal v uplynulých stretnutiach 9 bodov. Presne mieril 4-krát a pridal ešte 5 asistencií.

Avšak v zápase proti Trnave Rasťa nepríjemné nastrelili do predkolenia a vzniknutá zrazenina mu nedovolila pokračovať ďalej v zápase. Neplánovaný odpočinok od hokeja by nemal trvať dlho a Rasťo verí, že sa do hry vráti už v najbližšom domácom zápase.

V produktivite nezaostával ani ďalší Seničan v skalickom drese obranca Pavol Pavešic. Svoje konto obohatil o 5 bodov. Ako úspešný strelec sa prezentoval v zápase proti Michalovciam, keď prepálil všetko čo mu stálo v ceste. K presnému zásahu pridal Pali v ostatných stretnutiach ešte 4 prihrávky.

Ľubo v sezóne nazbieral zatiaľ 38 bodov za 15 gólov a 23 prihrávok. Rasťo je v tesnom závese za Ľubom s 37 bodmi v pomere 16 gólov a 21 asistencií. Pavol má na svojom konte slušných 12 bodov za 3 góly a 9 prihrávok.

HC Košice

Košičania takisto počas sviatkov nezaháľali a v uplynulom období odohrali 9 zápasov. V štyroch zápasoch sa tešili z výhry v riadnom hracom čase, dvakrát po predĺžení a tri razy sa mužstvo Košíc muselo skloniť pred svojimi súpermi.

Ivan Jankovič zaznamenal v zápasoch jednu prihrávku proti Liptovskému Mikulášu, keď asistoval pri jedinom góle Košíc. V doterajších 20 zápasoch v ktorých sa Ivan predstavil nazbieral 4 kanadské body, 22 trestných minút a 6 plusových bodov.

Eduard Šedivý bol o niečo produktívnejší a do svojich štatistík pridal 5 bodov.

Do čierneho trafil na domácom ľade proti Nitre. Jeho zásah bol jediným gólom domácich a tak Nitra uspela 1:4. Ďalší úspešný zásah Edo zaznamenal opäť na domácom ľade, keď otváral skóre zápasu už v prvej minúte. Tvrdou strelou z prvej načal Žilinu a Košice napokon zvíťazili 4:1.

Edo teda v prebiehajúcej sezóne zaznamenal 19 bodov za 6 gólov a 13 prihrávok.

Košice sa vrátili na prvé miesto extraligovej tabuľky, no druhá Banská Bystrica má rovnaký počet bodov.

Rapaces de Gap

Rapaces de Gap po Braňovom príchode poskočilo zo štvrtého miesta na čelo celej ligy. Vo svojom novom pôsobisku sa Branislav Rehuš opäť baví hokejom.

Seničan nastupuje v prvom útoku a trénerovi sa za dôveru odvďačuje kanadskými bodmi. Braňo zatiaľ odohral 6 zápasov a pripísal si rovnaký počet bodov.

Hneď v prvom zápase sa blysol dvomi prihrávkami a dopomohol tak k víťazstvu svojho tímu na ľade Nice 0:7. Braňo sa predstavil aj v úlohe strelca. Najskôr otváral skóre zápasu na ľade Grenoblu, kde Gap vyhral 1:4.

V ďalšom zápase sa Braňo predstavil pred domácimi fanúšikmi a v novom pôsobisku sa uviedol gólom v presilovej hre pri výhre domácich 6:1. Momentálne má hráč na konte 2 góly a 4 prihrávky.

Corsaires Dunkerque

Mužstvo korzárov odohralo iba dva zápasy, avšak nebolo príliš úspešné. V oboch stretnutiach Dunkerque podľahlo svojim súperom.

Bodovo sa presadil Marek Mikušovič, keď si pripísal bod za prihrávku. Marek je naďalej s 19 bodmi najproduktívnejším hráčom Corsaires Dunkerque.

Ondrej Janík sa v týchto zápasoch bodovo nepresadil.
Korzárom sezóna nevychádza podľa predstáv a momentálne sa nachádzajú na predposlednom mieste tabuľky.

To znamená, že šanca na postup do play off je už len v teoretickej rovine.

SK Lejon Skellefteå

Mužstvo Dominika Michalicu vstúpilo do nového roku celkom úspešne.

V tíme nastala výmena trénerov, čo sa odzrkadlilo v podobe dvoch víťazstiev a jednej prehry.

Výhry dosiahli hráči Skelleftee na ľade súperov. V oboch prípadoch zvíťazili rovnakým pomerom 1:3.

Dominik v odohratých zápasoch dosiahol jeden bod za prihrávku a v súčasnosti má na konte 15 bodov za 6 gólov a 9 prihrávok.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Švajčiarsky klub HC Red Ice v tabuľke naďalej stúpa aj s výrazným pričinením Jozefa Baleja. V posledných deviatich stretnutiach bol Jožkov klub až osemkrát úspešný.

Táto úspešná séria posunula HC Red Ice už na štvrté miesto. Jozef neostáva svojej povesti produktívneho hráča nič dlžný a pripisuje si do štatistík ďalšie body.

Spolu zaznamenal 8 bodov, keď trikrát mieril presne a v piatich prípadoch dopomohol ku gólom svojim spoluhráčom. V 34 zápasoch nazbieral Jožko 40 bodov za 19 gólov a 21 prihrávok, čo je výborná vizitka ofenzívneho hráča.

HC Oceláři Třinec

Oceliar Peter Hamerlík sa v štyroch dueloch opäť postavil do brány Třinca. Skúsený slovenský gólman si pripísal dva víťazné zápasy a oceliari tak aj naďalej kraľujú českej extralige.

V týchto štyroch zápasoch smerovalo na Petra 113 striel a Hamas dosiahol 91,15% úspešnosť.

Vynikajúci výkon podal Peter na domácom ľade proti Chomutovu. Svojím čarovaním medzi tromi žrďami sa pričinil k výhre 3:1.

V tejto sezóne hájil bývalý slovenský reprezentačný brankár bránu Třinca v deviatich zápasoch a smerovalo na neho 267 striel. Svoju percentuálnu úspešnosť si Hamas drží nad hranicou 90%, presne výborných 91,39 %.

Senická mládež

Popri seniorskej kategórii sa o slovo hlásia aj neskôr narodení Seničania. Konkrétne to je Ondrej Šišolák a Livía Kubeková.

Ondrej pôsobí v legendárnej Sparte Praha vo vekovej kategórii starší dorast. Ondrej získal ocenenie pre najlepšieho hráča akadémie HC Sparta Praha za mesiac december. V súčasnosti vedie šikovný Seničan kanadské bodovanie svojho tímu.

Lívia oblieka dres ŠKP Bratislava a už ako 15 ročná pravidelne nastupuje za seniorský tím. Talentovaná hráčka momentálne reprezentuje Slovensko na majstrovstvách sveta 1A divízie žien do 18 rokov v Budapešti.

Foto: Jozef Balej Facebook Fanpage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *