Senickí hokejisti vo svete #6

Dnes si opäť zrekapitulujeme ako to chalanom ,,sypalo“ a tiež ako sa darilo ich tímom. Takisto si môžete prečítať, kto si našiel nový klub a kto sa vrátil po zranení späť na ľad.

HK Skalica

Hráči Skalice sa momentálne bavia hokejom ako sa patrí. Z posledných piatich zápasov našli iba jedného premožiteľa. Naša trojica hráčov bola samozrejme pri tom.

Skaličania najprv cestovali do Martina, tu s prehľadom zvíťazili nad B-tímom Martina 4:9. Ľubo Vaškovič si s Rasťom Verešom zhodne pripísali po 2 body za gól a prihrávku.

Ďalší súper na nich čakal na východe v Spišskej Novej Vsi. Skalica, rovnako ako v predchádzajúcom zápase, potvrdila formu a vyhrala 2:4. Rasťo zaznamenal 2 asistencie a Ľubo gól.

Zeleno-bieli sa vrátili pred domácich divákov a privítali na svojom štadióne Trnavu. V tomto zápase sa zrodilo tesné víťazstvo Záhorákov 4:3. Seničania si pridali ďalšie body do štatistík. Vašo raz skóroval a dvakrát prihrával, Rasťo mal dve prihrávky.

Na štvrtý zápas cestovala Skalica do Michaloviec. Na východe však tentoraz neuspela a prehrala 3:1. Naši chalani v tomto dueli nebodovali.

Piaty zápas sa hral v Skalici. Tento raz privítali domáci Detvu, s ktorou si poradili 6:4.
Svoj dvojbodový zápas odohral obranca Pavol Pavešic. Najskôr sa zaskvel prihrávkou a neskôr v presilovej hre sám skóroval.

Rasťo pridal takisto ešte jeden gól a Ľubomír dve prihrávky.
Rasťo má momentálne 28 bodov a prenasleduje ho Ľuboš s 26 bodmi. Pali má na konte 7 bodov.

HC Košice

Hráči Košíc nemajú momentálne tak úspešné obdobie ako to predchádzajúce. Zo štyroch zápasov zvíťazili raz v riadnom hracom čase a raz po predĺžení.

Po zranení sa do zostavy vrátil obranca Ivan Jankovič. V posledných zápasoch Ivan nastupuje v prvej obrane oceliarov, čo mu určite pridáva aj na hernej pohode.

Bodovo sa presadil v Poprade, kde Košice zvíťazili v nadstavenom čase 2:3. Ivan našiel krásnou prihrávkou do prázdnej brány svojho spoluhráča Milého a ten posunul zápas do predĺženia.

Možno ste postrehli, že sa Edo Šedivý začal objavovať pre obrancu na nie príliš typickom poste stredného útočníka. Podľa Edových slov by to však malo byť len provizórne riešenie, tak sa necháme prekvapiť.

Šeďo sa rovnako ako Ivan presadil jednou asistenciou v zápase proti Popradu. Jeho prihrávka v predĺžení znamenala pre Košice 2 body.

V ostatných zápasoch oceliarov sa chalani bodovo nepresadili. Ivan Jankovič teda zatiaľ nazbieral 3 body a Eduard Šedivý 14 bodov.

Corsaires Dunkerque

Chalani v drese Dunkerque Marek Mikušovič a Ondrej Janík majú za sebou ďalšie tri zápasy. Stále sa však ich tímu nedarí nájsť stratenú formu z minulej sezóny.

Korzári prehrali dva zápasy v riadnom hracom čase a raz po samostatných nájazdoch.

V dueli proti Nantes, ktorý Dunkerque prehral 5:3, sa bodovo presadil Ondrej Janík. Ondrej prihrával svojmu spoluhráčovi na gól v druhej tretine.

Bod si pripísali Korzári v domácom zápase proti Caen, keď podľahli súperovi po nájazdoch 4:5.

Marek si rozšíril proti Caen svoje konto o gól a prihrávku. Stále tak kraľuje kanadskému bodovaniu vo svojom mužstve.

Ondrej má teda na konte 2 body za asistencie a Marek 18 bodov za 7 gólov a 11 prihrávok.

SK Lejon Skellefteå

Náš dočasný Švéd Dominik Michalica odohral s SK Lejon dva zápasy a v oboch sa bodovo presadil.

V každom z týchto zápasov však ťahali hráči Skellefteå za kratší koniec s rovnakým výsledkom 5:3.

U hostí vo Vännäs si Dominik pripísal jednu prihrávku, no ani tá nestačila na body.

V domácom stretnutí proti Asplöven sa Michna zapísal aj do streleckej listiny.

Pre mladé mužstvo SK Lejon to bol náročný zápas, keďže v hosťujúcom tíme sa predstavilo aj množstvo hráčov s bohatými skúsenosti z najvyššej fínskej ligy.

Dominik je stále najproduktívnejším hráčom svojho mužstva so 14 bodmi za 6 gólov a 8 prihrávok.

Rapaces de Gap

Do Ligue Magnus, ktorá je najvyššou francúzskou hokejovou ligou smeruje Branislav Rehuš. Klubu Rapaces de Gap sa Braňo upísal už minulý týždeň.

Momentálne je Braňo doma v Senici a zatrénovať si chodí s naším A-mužstvom. Do Francúzska odlieta v piatok, kde podpísal zmluvu do konca sezóny.

Mužstvo Gap je momentálne na 4. priečke s trojbodovou stratou na vedúci tím.

Braňovi želáme množstvo bodov a úspech jeho nového celku.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Spanilá jazda Jozefa Baleja a jeho klubu pokračuje stále ďalej. HC Red Ice aj tentoraz poskočili v tabuľke už na 5. miesto.

V posledných šiestich zápasoch bol tím HC Red Ice Martigny-Verbier štyrikrát úspešný, raz prehrali po predĺžení a raz v riadnom hracom čase.

Jožko sa so svojou bodovou potenciou výrazne pričiňuje o dobré výsledky svojho mužstva.

V zápase proti Ajoie prehrali HC Red Ice 4:3 po predĺžení. Jozef vsietil v tomto stretnutí dva góly a nič nebránilo tomu, aby sa stal prvou hviezdou zápasu.

Jeho ,,hviezdeniu´´ však nebolo koniec. Na ľade Lionsu dokázali hráči Martigny zvíťaziť 4:6 a Jozef k dvom gólovým strelám pridal aj jednu prihrávku. S tromi bodmi sa stal s prehľadom znovu prvou hviezdou zápasu.

Ďalší trojbodový zápas si pridal Jožko do zbierky v Langenthali. Red Ice síce podľahli domácim 4:3, ale hráč s číslom 31 dal jeden gól a dva razy prihrával. V tomto zápase bol Jožko zaslúžene vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.

Po 26 odohratých stretnutiach má Jozef Balej 32 kanadských bodov. Svoje bodovanie má rovnomerne rozložené na 16 gólov a 16 prihrávok.

HC Oceláři Třinec

Oceliar Peter Hamerlík kryl v posledných zápasoch chrbát svojmu brankárskemu kolegovi Šimonovi Hrubcovi.

Napriek tomu má však dôvod na radosť. Třinec si naďalej drží prvé miesto v Tipsport extralige pred Kometou Brno s náskokom troch bodov.

Hamas je veľký bojovník a majster comebacku, preto veríme, že nám dá z bránky oceliarov o sebe vedieť.

Chlapcom želáme ďalšie športové úspechy a príjemné prežitie sviatkov.