Senickí hokejisti vo svete #5

Posledné obdobie sa pre Seničanov nieslo v produktívnom duchu. Niektorí si rozšírili individuálne štatistiky vo svojich mužstvách, iní boli prínosom svojím výkonom.

HK Skalica

Skalickí králi aj s naším triom v zostave odohrali v uplynulom období dovedna 3 domáce zápasy. Dvakrát boli úspešnejším mužstvo a raz podľahli súperovi po samostatných nájazdoch.

Bodovo sa presadili Seničania proti mužstvu z Prešova. Rasťo Vereš mieril dvakrát presne a Ľubo Vaškovič mu pri oboch góloch asistoval.

Skalica nakoniec zvíťazila nad Prešovom 3:0 a momentálne sa nachádza na 5. mieste.

V ďalších dvoch zápasoch najprv uspeli domáci Skaličania nad Považskou Bystricou 5:1. S Topoľčanmi odchádzali z ľadu ako menej šťastní po prehre v samostatných nájazdoch 2:3.

Rasťo Vereš je stále na čele kanadského bodovania Skalice s 21 bodmi. Prenasleduje ho Ľubomír Vaškovič s 18 bodmi. Pali Pavešic si nateraz nerozšíril svoje bodové konto a to znamená, že má 5 bodov.

HC Košice

V drese Košíc sa v posledných zápasoch predstavil iba Eduard Šedivý, nakoľko Ivana Jankoviča stále trápi zranenie brušných svalov.

Edo Šedivý má za sebou skutočne vydarené obdobie a rovnako je na tom aj mužstvo Košíc.

Košice zvíťazili z posledných šesť zápasov päťkrát v riadnom hracom čase a raz prehrali po samostatných nájazdoch.

Košická 71 si v týchto šiestich zápasoch pripísala 5 bodov za 2 góly a 3 prihrávky.

Na ľade Banskej Bystrice Edo najprv pri góle svojho tímu asistoval a neskôr víťazným gólom zápasu na 2:3 strhol výhru na stranu Košíc.

Pre veľkú maródku hráčov Košíc sa Edo ocitol v Nových Zámkoch pre neho na netypickom poste a to v prvom útoku. Nestratil sa však ani na tejto pozícii a zaznamenal 1 asistenciu pri víťaznom góle Košíc.

Ďalší bodovo úspešný zápas odohral Šeďo vo Zvolene, kde vyrovnával pár minút pred koncom stav zápasu. Ku gólu pridal ešte jednu prihrávku, no Košice napokon podľahli Zvolenu po samostatných nájazdoch 4:3.

Edo má po 26 zápasoch na 13 bodov za 4 góly a 9 asistencií. Ivanovi prajeme skorý návrat do zápasového kolotoča.

Corsaires Dunkerque

Mužstvo Corsaires odohralo od minulého dielu rubriky dva zápasy.

V prvom stretnutí na ľade hostí z Mulhouse však bol tím Mareka Mikušoviča a Ondreja Janíka neúspešný. Súperovi podľahli rozdielom triedy 5:1.

O jediný presný zásah Dunkeque sa postaral práve Seničan Marek a pripísal si ďalší presný zásah do tabuľky produktivity.

V druhom zápase hostili na svojom zimnom štadióne Korzári z Dunkeque Korzárov z Nantes. Diváci mohli vidieť vyrovnaný zápas, ktorý napokon skončil rozdielom iba jedného gólu.

Domáci Dunkeque sa radovali z víťazstva 4:3, ku ktorému dopomohol Marek dvomi bodmi.

Najprv prihrával spoluhráčovi na vyrovnávajúci gól a vzápätí sám poslal svoj tím do vedenia.

Ondrej v týchto zápasoch nebodoval, čo však nič nemení na jeho stabilných výkonoch v prvej obrane.

Marek je po dvanástich zápasoch na čele kanadského bodovania svojho mužstva so 16 bodmi za 6 gólov a 10 prihrávok.

SK Lejon Skellefteå

Náš zástupca vo Švédsku Dominik Michalica odohral so svojím mužstvom 5 zápasov. Na prvú výhru v minulých kolách v riadnom hracom čase sa Lejonu nepodarilo nadviazať. Nevyšli predsa len bodovo naprázdno.

Herný prejav Skellefteå sa však výrazne zlepšil, čoho dôkazom sú aj vyrovnané výsledky s poprednými mužstvami tabuľky.

Z piatich zápasov SK Lejon dva razy ťahal za kratší koniec v riadnom hracom čase, dva razy po predĺžení a raz sa tešil z výhry po samostatných nájazdoch.

Dominik si v týchto piatich zápasoch pripísal na svoje konte 2 nahrávky a stále s prehľadom vedie v produktivite svojho mužstva.

Momentálne je Sk Lejon Skellefteå na poslednom mieste. Na predposledné Tegs SK stráca iba jeden bod a predposlednú Sollefteå HK dva body, čo rozhodne nie je priepastný rozdiel.

Michna má teda 12 bodov za 5 gólov a 7 prihrávok.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Jozef Balej momentálne zažíva so svojimi spoluhráči produktívne obdobie. Darí sa mu v individuálnych štatistikách a rastie aj výkonnosť HC Red Ice Martigny-Verbier, ktorého dres oblieka.

Dve výhry v riadnom hracom čase, dve v nadstavenom čase a jedna prehra posunula Jožkov tím až o dve priečky na 6. miesto.

Jozef si v týchto zápasoch pripísal spolu až 8 bodov za 4 góly a 4 prihrávky.

V zápase proti Oltenu si Jozef pripísal vyrovnávajúci gól a jednu asistenciu. Zaslúžene sa stal druhou hviezdou zápasu, v ktorom HC Red Ice zvíťazili po nájazdoch.

V pohode hrajúci Seničan si v zápase proti Biasce pripísal 2 góly a 2 prihrávky. S prehľadom sa tak stal prvou hviezdou zápasu.

Momentálne má Jozef na svojom konte 22 bodov v 20 zápasoch, čo je skvelý bodový priemer. Skóroval 11-krát a pridal rovnaký počet prihrávok.

HC Oceláři Třinec

Návrat do bránky Třinca hlási Peter Hamerlík, ktorý odchytal tri duely.

Najvyššiu percentuálnu úspešnosť viac ako 96% si pripísal proti Zlínu. V tomto zápase Peter kryl 25 striel súpera a oceliari zvíťazili s prehľadom 7:1.

V stretnutí proti Komete Brno sa zápas posunul až do samostatných nájazdov. Bohužiaľ tento raz boli úspešnejší domáci hráči Brna v pomere 3:2.

Peter kryl 27 striel s úspešnosťou cez 93%.

Tretí zápas nemal pre oceliarov bodovú príchuť, keď podľahli tesne 5:4 Mladej Boleslavy. Hamas kryl 34 striel a zaknihoval si 87% úspešnosť.

Třinec je momentálne na čele českej extraligy s rovnakým počtom bodov ako jeho prenasledovateľ Kometa Brno.

Peter odchytal v tejto sezóne za oceliarov 315 minút s úspešnosťou 91,56%.

Branislav Rehuš je momentálne stále bez angažmánu. Na ďalší priebeh sezóny sa pripravuje aj naďalej v Dánsku.
Tradične želáme všetkým čo najlepšie výsledky, či už v kanadskom bodovaní alebo bodovaní ich tímov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *