Senickí hokejisti vo svete #4

Po dlhšom čase sme tu opäť s našou informačnou rubrikou a je sa na čo tešiť. Od posledného článku sa chalanom toho udialo dosť a my si to teraz zrekapitulujeme.

HK Skalica

O tom, že sú naši chalani pre skalický klub veľkým prínosom niet pochýb. Tento fakt potvrdzuje aj skutočnosť, že vedú kanadské bodovanie svojho mužstva.

Kapitán a seničan Ľubomír Vaškovič si v uplynulom období pripísal 3 body za 3 góly.

Najprv sa presadil ako jediný hráč Skalice na ľade Topoľčian, kde vyrovnával skóre zápasu. Duel posunul do predĺženia, avšak z výhry sa nakoniec radovali domáci.

Na ľade Trnavy si Skalica pripísala jasnú výhru 3:6 a body všetci Seničania.

Rasťo Vereš si spolu s Palim Pavešicom pripísali každý bod za prihrávku a Ľubo opäť prispel gólom.

Vašo sa strelecky presadil ešte proti Michalovciam, no v tomto zápase ťahali Skaličania za kratší koniec. Michalovciam podľahli po samostatných nájazdoch 2:3.

Po dvadsiatom kole je teda Rasťo Vereš stále na čele kanadského bodovania spomedzi hráčov v zelených dresoch s 19 bodmi.

Na chrbát mu dýcha Ľubomír Vaškovič so 16 bodmi a Palimu Pavešicovi sa podarilo nazbierať zatiaľ 5 bodov.

HC Košice

Naši dvaja zadáci v košickom drese majú za sebou rozdielne obdobie. Najskôr odohrali zápasy v našej extralige a potom prišla na rad reprezentačná prestávka.

Pred spomínanou pauzou sa bodovo presadil Ivan Jankovič, ktorý prispel prihrávkou k výhre Košíc na domácom ľade nad Nitrou 5:2. Ivo má teda na konte zatiaľ 2 body za gól a prihrávku.

Počas zápasového voľna sa Ivan pripravoval na ďalšiu časť sezóny s mužstvom Košíc a nešťastne si natiahol brušné svaly, takže si musí na chvíľu od hokeja nútene oddýchnuť.

Edovi Šedivému prišla reprezentačná pozvánka na turnaj do Nemecka, kde pred rokom zažil svoj debut v drese s dvojkrížom na hrudi.

Edo si na turnaji pripísal bod za asistenciu proti favorizovanej Kanade, ktorú naši zdolali po samostatných nájazdoch 4:3.

Svojím výkonom si Edo vypýtal pozvanie aj na ďalšie reprezentačné zrazy a my pevne veríme, že počet štartov na jeho konte mu bude utešene rásť.

Výber Slovenska v ostatných dvoch zápasoch zvíťazil v riadnom hracom čase a tak sa stal zaslúženým víťazom turnaja.

Corsaires Dunkerque

Naši galskí kohúti zo Senice Marek Mikušovič a Ondrej Janík sa dočkali výhry po ôsmich zápasoch.

Výhra proti Dogs de Cholet sa nerodila ľahko. Corsaires prehrávali po prvej tretine pomerne výrazným rozdielom 5:2.

Nakoniec dokázali skóre zápasu vyrovnať a posunuli duel do predĺženia, v ktorom boli šťastnejším tímom.

Pod tento obrat sa výraznou mierou podpísali aj Marek s Ondrejom. Prvý menovaný zaknihoval 1 gól a 3 prihrávky. Ondrej pomohol k výhre svojho mužstva 1 asistenciou.

To znamená, že Marek nazbieral zatiaľ 13 bodov za 4 góly a 9 prihrávok. Ondrej si pripísal prvý bod v sezóne a želáme mu, aby svoje konto ešte o nejaký bod rozšíril.

Marek si okrem bodov pripísal vo víťaznom zápase aj menšie zranenie. Podvrtol si ľavé zápästie, ale podľa jeho slov by nemalo ísť o nič vážne.

Herning Blue Fox

Náš zástupca v Dánsku Branislav Rehuš momentálne prežíva obdobie ako na hojdačke. Najskôr zranenie, potom zlé výsledky jeho mužstva a teraz opäť zranenie.

Na základe týchto skutočností sa Braňo dohodol na ukončení spolupráce so svojím terajším zamestnávateľom.

Po otrase mozgu sa Braňo začal už pripravovať individuálne a zvažuje kam povedú jeho ďalšie hokejové kroky.

Aké ponuky zvažuje nám nechcel prezradiť, ale predsa len s jedným životným míľnikom nás oboznámil.

Braňo a jeho manželka Silvia sa stali hrdými rodičmi malého Bryana.
Celej rodinke želáme veľa zdravia a Braňovi ešte navyše hokejové úspechy.

SK Lejon Skellefteå

Mužstvo nášho dočasného Švéda Dominika Michalicu okúsilo prvú výhru v sezóne.

Na domácom ľade porazili Brunflo IK 4:1. V tomto zápase sa Michna strelecky presadil v presilovej hre a vedie kanadské bodovanie svojho tímu.

Dominik si aj naďalej udržuje svoju produktivitu a podarilo sa mu už nazbierať 10 bodov za 5 gólov a rovnaký počet asistencií.

Podľa slov hráča sa hra ich celku oproti neistému začiatku výrazne zlepšila. Dôkazom tohto tvrdenia je aj fakt, že sa SK Lejon Skellefteå odlepila odo dna tabuľky.

Na mužstvo Sollefteå HK, ktoré je o priečku pred nimi, stráca momentálne Dominikove mužstvo iba jeden bod.

Rastúca výkonnosť SK Lejon nás veľmi teší a Dominikovi prajeme minimálne udržanie jeho bodovej potencie.

HC Red Ice Martigny-Verbier

V kanadskom bodovaní Jozef Balej šliape ako švajčiarske hodinky. V posledných piatich zápasoch si pripísal 5 bodov za 2 góly a 3 asistencie.

Hneď tri body si pripísal Jožko v zápase proti Academy Zug, keď pálil dvakrát presne a raz prihrával. Tento zápas zvládli hráči z Red Ice s prehľadom a zvíťazili v ňom 0:7.

Jozef si stále drží skvelý priemer bod na zápas a je výrazným článkom svojho mužstva. Doposiaľ nazbieral 14 bodov za 7 gólov a 7 prihrávok.

Navyše HC Red Ice poskočili o priečku vyššie na 8. miesto, ktoré im zatiaľ zaručuje postup do play off.

HC Oceláři Třinec

Oceliar Peter Hamerlík túto sezónu pôsobí viac menej v mužstve Třinca ako dvojka. Momentálne kryje chrbát Šimonovi Hrubcovi, z ktorého pomaly rastie Petrov nástupca.

Peter ako skúsený brankár berie svoju pozíciu s nadhľadom a je rád, že môže pomôcť skúsenosťami svojmu nasledovníkovi.

Rozhodne má Šimona čo naučiť, prípadne usmerniť či už v tréningovom procese alebo zápasovom tempe.

Neostáva nám nič iné len chalanom zaželať ďalšie úspešné obdobie. Ďalšie kanadské body, ale aj body ich tímom. Samozrejme tiež v neposlednom rade, aby si doliečili svoje zranenia a tešili nás svojimi výkonmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *