Senickí hokejisti vo svete #3

Hokejová sezóna pokročila a my sme tu opäť s naším sumárom. Seničania sa nestratili ani tento raz. Niektorí si obohatili svoje osobné štatistiky, iní zasa pomohli svojim mužstvám k bodom a niektorých zasa neobišli zranenia.

HK Skalica

Ako sa už stalo zvykom, prvých si pozrieme seničanov pôsobiacich v neďalekej Skalici. Náš trojlístok sa zaskvel kvalitnými výkonmi a pripísal si aj kanadské body.

Ľubomír Vaškovič si v štyroch zápasoch, ktoré Skalica odohrala od nášho posledného reportu, pripísal 4 body. Ľubo si pripísal po jednom presnom zásahu proti hráčom Detvy a rovnako proti súperovi z Považskej Bystrice. Svoje bodové konto obohatil ešte o 2 prihrávky, jednu na ľade Prešova a druhú v Považskej Bystrici.

Ďalším z partie je Rasťo Vereš, ktorý stále kraľuje v kanadskom bodovaní medzi hráčmi Skalice. Z Rasťových streleckých pokusov sa ujal jeden do siete Detvy a takisto si pripísal v tomto zápase ešte 2 asistencie. Proti Považskej Bystrici Rasťo úradoval v pozícii asistujúceho hráča a doprial si 2 body za prihrávky.

Pali Pavešic rovnako svojich súperov nešetril, o čom svedčí aj fakt, že v zápasoch nazbieral 10 trestných minút. Samozrejme medzi prvoradé Paliho úlohy v mužstve nepatrí bodovanie, napriek tomu si však pripísal do svojich štatistík 1 prihrávku.

Na záver trochu počtov: Ľubo má 13 bodov za 6 gólov a 7 prihrávok, Rasťo získal zatiaľ 18 bodov, presne mieril 8-krát a pridal ešte 10 prihrávok. Pali má na svojom konte momentálne 4 body za gól a 3 prihrávky.

HC Košice

Naši dvaja zástupcovia v drese Košíc odohrali okrem zápasov v Tipsport lige aj zápas v lige majstrov. V našej najvyššej lige sa Ivanovi Jankovičovi a Edovi Šedivému so svojím mužstvom darilo. Z piatich zápasov sa im podarilo v styroch zvíťaziť. Prekvapujúca bola iba prehra s Novými Zámkami futbalovým výsledkom 0:1 na domácom ľade.

V Lige majstrov Košice cestovali na ľad švajčiarskeho súpera Fribourg-Gottéron. V odvete zápasu už mužstvo Košíc nestačilo na Fribourg a podľahlo mu 4:1. Týmto výsledkom domáci vystavili Košiciam stopku v hokejovej Európe na túto sezónu a Košice sa môžu sústrediť na domácu súťaž.

Zo Seničanov sa bodovo presadil Edo a to jednou asistenciou proti Trenčínu. V tabuľke pravdy, plusových a mínusových bodov, sú však obaja v plusových hodnotách. Ivan má zatiaľ tri plusové body a Edo desať plusových bodov.

Edo nazbieral doposiaľ 8 bodov za 2 presné zásahy a 6 prihrávok. Ivan dosiahol zatiaľ jeden gól, avšak Ivo má odohratých o deväť zápasov menej ako väčšina jeho spoluhráčov.

Corsaires Dunkerque

Naši zástupcovia vo Francúzsku Marek Mikušovič a Ondrej Janík odohrali po voľnom týždni iba jeden zápas. Ich tím sa predstavil na ľade La Roche-sur-Yon a Dunkerque prehral 5:3.

V mužstve La Roche-sur-Yon nepôsobí síce žiadny Seničan, ale brankár senickým fanúšikom dobre známy, Marek Peksa.

V tomto zápase si Marek zaknihoval jednu prihrávku a má dovedna 7 bodov za 2 góly a 5 prihrávok. Ondrej zatiaľ na svoje prvé kanadské body stále čaká.

Herning Blue Fox

Z Herningu prišla nepríjemná správa, Branislav Rehuš utrpel pri tvrdom hite súpera otras mozgu. To znamená, že Braňo si bude musieť opäť po predchádzajúcom zranení od hokeja na chvíľu oddýchnuť.

Herning sa momentálne nachádza na 7. priečke v tabuľke a sezóna mužstvu nevychádza podľa jeho predstáv.

Braňo, ktorého v tejto sezóne zranenia vôbec neobchádzajú, nenazbieral zatiaľ žiadne kanadské body. Pravidelne však nastupuje v druhom útoku a na konte má 2 plusové body.

Braňovi želáme skorý návrat na ľadovú plochu, výhry Herningu a už žiadne ďalšie zranenia.

SK Lejon Skellefteå

Náš zástupca vo švédskej lige, seničan Dominik Michalica prelomil svoje bodové suchoty ozaj vo veľkom štýle. Po siedmych zápasoch sa dočkal streleného gólu, no to bol len začiatok.

Dominik v štyroch zápasoch skóroval 3-krát a pridal 3 asistencie, a tak zaznamenal dovedna 6 bodov. O poznanie horšie je na tom jeho mužstvo, ktoré je stále na poslednom mieste tabuľky. V posledných štyroch zápasoch sa Skellefteå podarilo uchmatnúť súperom iba bod za prehru po samostatných nájazdoch.

Nám neostáva iné ako dúfať, že Dominikova produktivita bude mať rastúcu tendenciu a ten potiahne hore aj svojich spoluhráčov k prvým výhram.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Vydarené obdobie má za sebou aj Jozef Balej vo svojom švajčiarskom pôsobisku. V posledných 4 zápasoch si pripísal na svoje konto 4 kanadské body.

Najprv bol Jozef mužom zápasu proti Lionsu, keď ako jediný strelec v dueli rozhodol o výhre Red Ice 0:1 po predĺžení. V ostatných stretnutiach pridal Jožko ešte 1 gól a dve asistencie.

Jozefova bilancia je bod na zápas a to znamená, že v desiatich dueloch zaznamenal 5 gólov a rovnaký počet prihrávok.

V ďalších troch zápasoch Red Ice dva razy zvíťazili a raz prehrali. Momentálne im patrí 9. miesto o skóre a majú odohraté o dva zápasy menej ako mužstvá pred nimi.

HC Oceláři Třinec

V drese oceliarov sa tento raz Peter Hamerlík nepredstavil a prednosť pred ním dostal gólman Šimon Hrubec.

Peter odchytal už druhý zápas v tomto ročníku za farmársky tím Třinca, Frýdek Místek. Bohužiaľ Frýdku nevychádza tak sezóna ako Třincu, ktorý je na 1. mieste extraligy.

Peter sa postavil do brány na domácom ľade proti súperovi z Přerova. Hamas to nemal v bráne vôbec jednoduché, keďže na neho išlo množstvo striel a jeho spoluhráči tiež nemali svoj deň. Frýdek Místek napokon podľahol Přerovu 2:6 a svoje postavenie v tabuľke si vôbec nevylepšil.

Na záver chcem vysloviť priania pre našich Seničanov k športovým úspechom a aby nám aj naďalej robili radosť svojím pôsobením na hokejovej mape.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *