Senickí hokejisti vo svete #2

Ďalší hokejový týždeň je za nami a my vám opäť prinášame prehľad o tom ako sa darilo seničanom hrajúcim mimo Senice. Aj tento týždeň sa viacerí hráči zaskveli výbornými výkonmi a bodovým ziskom v individuálnych štatistikách, no pomohli k bodom aj svojim tímom.

HK Skalica

Uplynulý týždeň bol pre naše trio v Skalici vydarený a všetci traja si zlepšili svoje individuálne štatistiky a získali body aj s mužstvom.

V Spišskej Novej Vsi si svoj strelecký účet na túto sezónu otvoril Pavol Pavešic, ktorý skóroval v presilovej hre a tak si vylepšil kanadské bodovanie. V ďalších presilovkách Paliho napodobnil ďalší seničan Ľubo Vaškovič spolu Rasťom Verešom, ktorí navyše pridali každí ešte jednu nahrávku.

V nasledujúcom kole zavítali do Skalice hráči Trnavy, zápas bol dramatický až dokonca a v hlavných úlohách sa opäť predstavili senickí chlapci.

V riadnom hracom čase si Ľubo pripísal bod za gól a ako správny kapitán premenil aj samostatný nájazd po predĺžení, nakoľko však tento gól nebol víťazný nemohol byť zaň Ľubovi pripočítaný bod.

Medzi úspešných exekútorov pri samostatných nájazdoch sa zaradil aj Rasťo, ktorého gól znamenal pre Skalicu dva body a Rastík si tak obohatil svoju produktivitu o ďalší bod.

Pali Pavešic sa v tomto zápase bodovo nepresadil, ale opäť podal spoľahlivý výkon a na ľade strávil poriadnu porciu minút.

Po minulom týždni má v sezóne Pali 3 body za gól a 2 prihrávky, Ľubo získal 9 bodov za 4 góly a 5 prihrávok, Rasťo zatiaľ dosiahol 13 bodov za 7 gólov a 6 prihrávok.

HC Košice

Košice odohrali v minulom týždni iba jeden zápas, cestovali do Popradu, v ktorom chceli potvrdiť úlohu papierového favorita a naplno bodovať. Tento cieľ však zostal pre Košice nesplnený a domov si odviezli iba body za výhru po samostatných nájazdoch.

Po otrase mozgu sa vo veľkom štýle vrátil do zostavy obranca Ivan Jankovič, ktorý si v 22. minúte pripísal prvý gól a zároveň aj prvý bod v tomto ročníku. Pevne veríme, že Ivan si už smolu na zranenia v tomto ročníku vyčerpal a svoje bodové konto bude úspešne rozširovať.

Do zápasu proti Popradu ako inak zasiahol aj druhý seničan v službách Košíc, Eduard Šedivý. Edo bohužiaľ v tomto kole svoje bodové štatistiky neobohatil a doteraz získal 7 bodov.

Herning Blue Fox

Náš jediný zástupca v dánskej lige Branislav Rehuš odohral v uplynulom týždni s Herningom dva zápasy s bilanciou jedna prehra po samostatných nájazdoch a jedna výhra v riadnom hracom čase. Týmto skóre si Herning zlepšil svoje umiestnenie v tabuľke a poskočil na 7. miesto.

Braňo nebol od bodového zisku v minulom týždni ďaleko, dokonca v prvom zápase proti Aalborgu dostal dôveru trénera pri záverečných nájazdoch, ale nebol úspešný rovnako ako jeho spoluhráč. V druhom zápase proti Frederikshavnu Braňova formácia dosiahla dva góly, hoci sa bodovo nepresadil na ľade odviedol kus tvrdej roboty a dopomohol tak Herningu k prvej výhre v sezóne.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Red Ice Jozefa Baleja odohrali cez týždeň jeden zápas proti Winterthuru v ktorom neuspeli a podľahli súperovi 3:2. Jozef tradične nastúpil v prvom útoku, no žiaľ tento raz sa bodovo nepresadil. Duel prebiehal vo vysokom tempe a Red Ice ťahali za kratší koniec keď sa počas celého zápasu gólovo doťahovali na súpera.

V tretej tretine sa podarilo Jožkovým spoluhráčom vyrovnať, ale už o 23 sekúnd mali hráči Red Ice na konte opäť gólové manko. Škoda, že sa hosťom nepodarilo dotiahnuť výsledok do bodového konca, určite by im každý získaný bod dopomohol k hernej pohode v ďalšom priebehu súťaže.

HC Oceláři Třinec

Po prvý raz v tejto sezóne sa predstavil vo dvoch zápasoch minulý týždeň v drese Třinca seničan Peter Hamerlík. Obidva duely skončili v riadnom hracom čase nerozhodne a muselo sa rozhodnúť v predĺžení, respektíve v samostatných nájazdoch.

V prvom zápase uspel Třinec doma proti Brnu 4:3 po predĺžení a Peter kryl 26 striel súpera s úspešnosťou 89,66%. V ďalšom kole cestovali oceláři spolu s Petrom v bráne do Hradca Králové, kde bol stav zápasu po 60 minútach 2:2. Gól nepadol ani v predĺžení, tak prišiel rad na samostatné nájazdy v ktorých Peter inkasoval o gól navyše ako jeho náprotivok a Třinec sa musel uspokojiť iba s jedným bodom.

Peter kryl spolu 55 striel súperov s úspešnosťou 91,67 %. Hamasovi prajeme aby to bol pre neho odraz do ďalšej úspešnej sezóny, v ktorej Třincu patrí momentálne v tabuľke 2. miesto.

Corsaires Dunkerque,SK Lejon Skellefteå

Naši francúzski seničania Marek Mikušovič a Ondrej Janík s tímom Corsaires Dunkerque neodohrali v minulom týždni žiadny zápas nakoľko je v lige 13. mužstiev a korzári mali voľno.

V podobnej situácii je aj SK Lejon Skellefteå s naším Dominikom Michalicom, čo znamená, že chalani si nateraz svoje štatistiky nevylepšili.

Chalanom držíme palce do ďalších zápasov, aby zveľaďovali svoje osobné štatistiky, vyhýbali sa im zranenia a získavali body so svojimi klubmi.