Senickí hokejisti vo svete #1

Senickí hokejisti vo svete Nová informačná rubrika je o seničanoch, ktorí pôsobia v iných kluboch, ako v HK 91 Senica, či už na Slovensku alebo v zahraničí a zvyšujú tak povedomie o našom meste. O tom ako sa im darí v individuálnych štatistikách, no aj o tom ako sa darí mužstvám, ktorých dresy obliekajú. Veď hokej je predsa kolektívny šport.

HK Skalica

Začneme pekne z kraja a spomenieme až trojicu hráčov obliekajúcich dres nášho hokejového rivala z rokov dávno minulých zo Skalice. V zeleno-bielom sa v tejto sezóne predstavujú seničania Ľubomír Vaškovič, Rastislav Vereš a Pavol Pavešic. Rasťovi úvod sezóny vychádza fantasticky, keďže po deviatich zápasoch je najproduktívnejším hráčom Skalice, na konte má 10 bodov za 5 gólov a rovnaký počet prihrávok. Ľubo začal sezónu zranením, ale už sa stihol doliečiť a odohral päť zápasov s bilanciou 2 góly a 4 prihrávky. Palimu sa zatiaľ nepodarilo ešte strelecky presadiť a na konte má 2 prihrávky, napriek tomu patrí medzi opory zadných radov Skalice.

HC Košice

V najvyššej slovenskej hokejovej lige máme tiež zástupcov. Dres Košíc ,ktoré sú momentálne na prvom mieste obliekajú zadáci Eduard Šedivý a Ivan Jankovič. Seničan Edo, ktorý je tiež členom širšieho reprezentačného výberu Slovenska odohral všetkých desať ligových zápasov s produktivitou 2 góly a 5 prihrávok, do tabuľky pravdy získal 10 plusových bodov. Ivan mal smolu pred začiatkom ligy, keď v lige majstrov v Berne utrpel otras mozgu. Síce nastúpil už do ligového zápasu proti Banskej Bystrici, ale po prvej tretine tímový lekár usúdil, že bude lepšie, ak Ivan v zápase skončí. Momentálne sa Ivan už zapojil do prípravy na ľade a želáme mu, aby sa čo najskôr vrátil aj do zápasového tempa.

Corsaires Dunkerque

Duo hokejistov máme aj v druhej najvyššej francúzskej lige. Dres mužstva Corsaires Dunkerque obliekajú už druhú sezónu seničania Marek Mikušovič a Ondrej Janík. Po minuloročnom postupe korzárov do play off im úvod sezóny príliš nevychádza, keď zo štyroch zápasov zvíťazili iba raz. Markov bodový štart však vôbec nie je zlý, pripísal si 2 góly a 4 prihrávky. Ondrej na svoje prvé body zatiaľ čaká, plní si zodpovedne svoje obráncovské povinnosti a onedlho si určite navýši aj svoje osobné skóre.

Herning Blue Fox

Do najvyššej dánskej hokejovej ligy do klubu Herning Blue Fox sa po dvoch sezónach vrátil seničan Branislav Rehuš. Niekoľko násobnému majstrovi dánskej ligy úvod súťaže príliš nevyšiel a prehrali všetky tri zápasy v ktorých sa Braňo bodovo nepresadil. V príprave sa Braňo ukazoval v dobrom svetle, ale potom prišlo zranenie, ktoré ho vyradilo na dva týždne z tréningového procesu. Ako sám hráč povedal, zranené trieslo je už v poriadku, no musí ešte dohnať herný výpadok.

SK Lejon Skellefteå

V tretej švédskej lige môžeme už druhú sezónu držať palce seničanovi Dominikovi Michalicovi, ktorý si oblieka dres SK Lejon Skellefteå . Jeho mužstvu sa vôbec vstup do sezóny nevydaril a v šiestich zápasoch získali iba 2 body. Momentálne je Skellefteå na poslednom mieste s rovnakým počtom bodov ako predposledné mužstvo Tegs SK. Treba však dodať, že vekový priemer hráčov Skellefteå je najnižší v celej lige, ich hra sa s pribúdajúcimi zápasmi zlepšuje a veríme, že prídu aj prvé víťazstvá.

HC Red Ice Martigny-Verbier

Svojho zástupcu máme aj v druhej najvyššej švajčiarskej hokejovej lige, seničan Jozef Balej pôsobí v službách HC Red Ice Martigny-Verbier. Jozef odohral všetkých päť zápasov svojho mužstva, v ktorých nazbieral slušných 6 bodov za 3 góly a 3 prihrávky. HC Red Ice uspelo v dvoch zápasoch v riadnom hracom čase a v jednom stretnutí sa tešili z výhry po predĺžení, momentálne im patrí v tabuľke 7. miesto.

HC Oceláři Třinec

Dres severomoravských oceliarov z Třinca oblieka už od sezóny 2009/2010 seničan Peter Hamerlík. Tento rok však ešte nezasiahol do majstrovského zápasu Třinca, ale aby nevypadol zo zápasového tempa odchytal zatiaľ jeden zápas za tým HC Frýdek – Místek . Peter nastúpil na zápas proti Kladno a kryl 31 striel, v zápase dosiahol úspešnosť 93,90 %. Hamasovi držíme palce, aby čo najskôr naskočil do českej extraligy v drese oceliarov.

Všetkým chalanom želáme úspešnú sezónu, veľa víťazstiev a bodov, nech sebe aj nám robia hokejom radosť pre ktorú tento šport milujeme.

Foto: Eduard Šedivý Facebook Fanpage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *