Program Kultúrneho Domu (marec)

Je tu prvý jarný mesiac a s ním aj ďalší diel programu Kina Mladosť. Pred pár dňami sa odohrávali svetoznáme Academy Awards, a v zozname na marec je hneď niekoľko nominácii na zlaté sošky Oscara. Životopisná dráma Stephena Hawkinga TEÓRIA VŠETKÉHO a čierna komédia DIVOKÉ HISTORKY. Ako už býva zvykom, aj tento mesiac tu máme animák – KONEČNE DOMA, ASTERIX, a niečo aj pre vojnových nadšencov – MESTO 44. 

It is a synthetic drug that belongs to the group of selective estrogen receptor modulators (serms) that have anti-estrogenic and anti-progesterone properties, in addition to their estrogenic actions. You have a lot of time, so why Apalit should you not use this method. Prednisone is a synthetic glucocorticoid which is widely used for the treatment of inflammatory disorders.

The price of tamoxifen tablet price uk of a generic tamoxifen tablet price uk is often quoted in euros or pounds sterling. It’s very important to check which generic medication you’re ordering and Channapatna generika sildenafil preisvergleich then buy it. Find the best prices and top brands at amazon indian rupees.

3.-4.3.2015 / TEÓRIA VŠETKÉHO(THEORY OF EVERYTHING)
Biografická dráma zobrazujúca život a vzťah jedného z najgeniálnejších vedcov všetkých čias – Stephena Hawkinga a jeho manželky Jane Wilde. Snímka sa okamžite stala hitom a zožala úspech na najprestížnejších filmových oceneniach ako sú Academy Awards, BAFTA Awards, či Golden Globes. Zlatú sošku Oscara si odniesol Eddie Redmayne, ktorý verne stvárnil postavu profesora Hawkinga, ktorý je dodnes napriek svojmu ochoreniu ALS jedným z popredných svetových fyzikov.

5.3.2015 / 19:00 / 2€ / Ked scú ženy vládnut
ked_chcu_zenyvladnut


6.3.2015 / KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA (KINGSMAN: THE SECRET SERVICE)

Elitná britská tajná služba Kingsman hľadá nového člena, ktorý musí prejsť náročným výcvikom a splniť podmienky pre prijatie do tejto organizácie . Harry Hart, tajný agent, ktorý je až na pár výnimočných chvíľ pravým anglickým gentlemanom, musí nájsť správneho kandidáta, a ako sa zdá, už ho našiel. Gary ‘Eggsy‘ Unwin má neobyčajne vysoké IQ, skvelé výsledky u námorníctva, no všetkého sa vzdal, je nezamestnaný a pácha jeden zločin za druhým.

6.-8.3.2015 / ASTERIX: SÍDLO BOHOV (ASTÉRIX: LE DOMAINE DES DIEUX)
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00)- Ďalšia časť série populárnych animovaných príbehov z francúzskej produkcie o prefíkaných Galoch žijúcich v malej dedinke v starovekom Francúzsku ovládanom Rimanmi. Mocný Julius Caesar si však chce podmaniť celé územie, preto chce zničiť Galov, a to kúzlom civilizácie. Žiadne lesy, žiadne diviaky, len honosné rímske stavby – mramoráky. Dokážu sa Galovia vzoprieť Caesarovi a ochrániť svoju dedinku?

7.-.8.3.2015 / CESTA NÁDEJE (THE WATER DIVINER)
VÍKENDOVÉ KINO– Historická dráma ako premiérové dielo držiteľa Oscara Russella Crowea v roli režiséra, ktorý zároveň stvárňuje hlavnú postavu – austrálskeho farmára, ktorého traja synovia sa nevrátili z boja v Turecku počas I. svetovej vojny. Epický dobrodružný príbeh sa odohráva 4 roky po veľkej bitke v Gallipoli, keď sa otec Connor vydáva do tejto vojnou spustošenej krajiny spolu s tureckým vyšetrovateľom, vojnovým veteránom, aby našiel svojich synov a priviedol ich späť domov a splnil tak sľub, ktorý dal svojej manželke. Počas putovania nadväzuje zvláštny vzťah s krásnou ženou, majiteľkou hotela, v ktorom Connor prebýva.

10.3.2015 / DIVOKÉ HISTORKY (RELATOS SALVAJES)
Táto temperamentná argentínska komédia nerozpráva len jeden príbeh, no hneď 6. Šesť rozdielnych príbehov, ktoré však majú niečo spoločné – lásku, podvod a pomstu. Ľudia sa vyrovnávajú s prekážkami a nástrahami života svojskými spôsobmi, ktoré často krát prekračujú hranice nie len morálky, ale aj zákona. Snímka Damiána Szifróna bola nominovaná v kategórii najlepší cudzojazyčný film na Academy Awards 2015 a celkovo získala prvenstvo 20-krát v rôznych kategóriách na oceneniach a festivaloch po celkom svete.

11.3.2015 / HOLUB SEDEL NA KONÁRI A PREMÝŠĽAL O ŽIVOTE (EN DUVA SATT PÅ EN GREN OCH FUNDERADE PÅ TILLVARON)
V poradí tretí film švédskej „ trilógie života“ režiséra Roya Anderssona. Tak ako aj predošlé časti, tento film vo všeobecnosti pojednáva o živote a ľuďoch. Autorovým zámerom bolo ukázať zo života to dobré i to zlé z vtáčej perspektívy, ako vyplýva z názvu.  Film mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach, kde bol vyhlásený za najlepší film.

14.-15.3.2015 / VYBÍJANÁ (VYBÍJENÁ)
VÍKENDOVÉ KINO- Ani v marci nechýba zábavná česká tvorba. Film, v ktorom sa hlavné postavy vracajú späť v čase, do svojich bezstarostných rokov na gymnáziu. Na stretávke skupina kamarátov, ktorú tvorí obľúbené české trio zabávačov Ondřej Sokol, Michal Suchánek a Richard Genzer, spomína na svoj chlapčenský „brloh“, v ktorom prežili najlepšie obdobie svojho života. Ako inak, v komediálnom duchu sú zobrazené aj staré lásky, trápenia, neuskutočnené sny a postavy po rokoch obnovujú vzťahy zo strednej.

17.-18.3.2015 / DIVOČINA (WILD)
Držiteľka Oscara Reese Witherspoon sa predstaví v novom filme Wild, ktorý je natočený podľa skutočnej udalosti. Cheryl Strayedová stratila matku, rozpadlo sa jej manželstvo a myslela si, že už v živote nič nemá. Začala brať drogy a v spálni sa jej striedali rôzni muži. No jedného dňa učinila rozhodnutie, ktoré zmenilo jej život. Bez skúseností s niečím podobným sa vydala na 1770 km dlhú Pacific Crest Trail. Počas jej putovania naprieč Amerikou po najťažšej a najdivokejšej trase v celých štátoch nachádza silu a vôľu, ktorá jej môže zachrániť život.

19.3.2015 / 19:00/ HUDBA V POHYBE
Image 001
20.-22.3.2015 / REZISTENCIA (INSURGENT)
Pokračovanie dobrodružného sci-fi trileru Divergent. Tris Prior musí čeliť následkom svojich rozhodnutí a chrániť tých, ktorých miluje. Namiesto osláv s jej frakciou a musela pustiť do boja proti nepriateľským frakciám. Počas neopísateľne krutej vojny si každý musí zvoliť stranu a preukázať svoju oddanosť a lojalitu. Tris prenasleduje pocit smútku a viny, šokujúce zistenia ju ženú pred novú skúšku: musí využiť svoju divergenciu, no aj napriek tomu, že ešte netuší, čo všetko môže stratiť.

24.3.2015 / HĽADANIE VIVIAN MAIER (FINDING VIVIAN MAIER)
Dokumentárny príbeh záhadnej Vivian Maier, ktorá celý svoj život preferovala anonymitu a bola podľa slov ľudí z jej okolia uzavretým človekom. Ako každý z nás, mala svoje tajomstvo, no jej tajomstvo, ktoré vyplávalo na povrch čírou náhodou až po jej smrti, jej prinieslo nevídanú slávu a dnes je považovaná za jednu z najlepších v branži. V kufri, ktorý bol vydražený Johnom Maloofom v aukcii vyše 50 rokov skladovala viac ako 100 000 negatívov fotografií mestského života v New Yorku, Londýne, Los Angeles a Chicagu. Žena, ktorú pred týmto objavom poznali iba ako pestúnku, prepísala dejiny street photography a jej precítené zábery očarili celý svet.

25.3.2015 Z TEMNOTY (OUT OF THE DARK)
Manželský pár sa spolu so svojou dcérkou presťahuje do Kolumbie, mladá Sarah má prebrať riadenie papierenskej firmy po svojom otcovi. V dedine, v ktorej rodina teraz žije, sa pred 500 rokmi stala obrovská tragédia. Španielski dobyvatelia hľadajúci striebro upálili všetky deti zaživa. To je dôvod, prečo miestnych znervózňuje prítomnosť ich dcérky a neodporúčajú, aby sa naďalej zdržiavala v dedine. Okolo malej Američanky sa zrazu začnú diať zvláštne veci a prítomnosť čohosi nadprirodzeného je zreteľná.

27.-28.3.2015 / GUNMAN: MUŽ NA ODSTREL (THE GUNMAN)
Do kín prichádza nový strhujúci triler od tvorcov 96 hodín (Taken) natočený podľa románu The Prone Gunman od Jean-Patricka Manchettea. Sean Penn v úlohe medzinárodného špióna Jima Terriera sa ocitá v hrôzostrašnej situácii – organizácia, pre ktorú pracoval sa chce zbaviť svojej temnej minulosti. To znamená, že sa musí zbaviť aj bývalých členov –  mužov, ako je Jim. Jeho nepriateľom sa stáva jeho bývalý partner Felix, čo pre Jima znamená, že šance na jeho prežitie sú nebezpečne nízke.

27.-29.3.2015 / KONEČNE DOMA (HOME)
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00)-Štúdio DreamWorks vydáva po úspešných dielach ako sú How To Train Your DragonThe Croods nové animované dobrodružstvo. Vesmír je obrovské, no zároveň veľmi nevyspytateľné miesto. Planétu Zem ovládli mimozemšťania zvaní Buvovia a zajali všetkých ľudí, až na jednu dievčinu. O, milý mimozemšťan na úteku sa stretáva s Tipy a nadväzuje s ňou mimoriadne priateľstvo.

29.-31.3.2015 / MESTO 44 (MIASTO 44)
Krvavý príbeh mladých ľudí, ktorí sa zapojili do  Varšavského povstania v roku 1944. Varšava po 5 rokoch nadvlády Nemcov konečne dúfa vo vyslobodenie. Počas 2 mesiacov, nepretržitých bojov a masových vrážd bolo zabitých 17 000 vojakov a 200 000 civilistov. Hlavní protagonisti okrem bežných problémov mladých ľudí čelia vojne, násiliu, smrti.

 

zdroje: msks.sk; youtube.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *