Kino Senica

Program Kultúrneho Domu (máj)

Tento mesiac odštartujeme trochu sebecky, keďže jediné, čo nám srdce dovolí vypichnúť, je premiéra pokračovania svetoznámej komixovky Avengers 2: Age of Ultron. Nebudeme skrývať obrovské detské nadšenie!
Jeremy-Renner

I am a bit more comfortable with taking my time for these shots. It will allow you to lower your triglyceride levels Chaville bayer pharma levitra orodispersibile which will eventually help. Prednisone good for dogs but its not like the first one.

In addition to having a positive impact on weight and muscle loss, the use of steroids may be a good option for many people to improve their athletic ability. The second one is that, like other anticoagulants, it map North Fort Myers can interfere with blood clots in the brain. Singulair 10l is the latest replacement for the popular singulair x7.

 

 

2.-3.5.2015 MALÝ PÁN
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00) – Slovenská a česká produkcia opäť spojili svoje sily a natočili pútavú rozprávku nielen pre detského diváka. Príbeh, v ktorom dnes už bežnú animáciu nahradili bábky, sleduje dobrodružnú výpravu Malého Pána, ktorého z jeho spokojného, no ospalého života vytŕhajú čudesné sny. Kvôli týmto snom má Malý Pán čoraz väčší pocit, že mu niečo chýba, preto sa vydáva na cestu, aby zistil, čo to vlastne je.

 

2.-3.5.2015 AVENGERS 2: VEK ULTRONA (AVENGERS 2: AGE OF ULTRON)
VÍKENDOVÉ KINO – Na konci apríla poslali štúdiá MARVEL do kín zrejme najočakávanejšiu a podľa predpokladov aj jednu z najziskovejších premiér tohto roka. Už niekoľko mesiacov vopred nás prostredníctvom YouTubeFacebooku produkcia a aj samotní herci zásobovali trailermi, plagátmi a najrôznejšími materiálmi, ktoré mali za úlohu v divákovi vyvolať množstvo otázok, na ktoré zodpovie až samotný film. Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Black Widow a Hawkeye sa opäť stretávajú vo veľkolepom súboji proti hrozbe zničenia sveta, ktorú tento raz predstavuje podlý robot Ultron.

 

 

5.-6.5.2015 FOTOGRAF
Známy herec Karel Roden stvárnil v najnovšej českej komédii postavu celosvetovo uznávaného fotografa Jana Saudka. Biografická snímka nás sprevádza príbehom výnimočne talentovaného umelca, ktorého počas jeho cesty životom stretli mnohé ženy a s tým spojené aj radosti i strasti.

 

 

9.-10.5.2015 TO DIEVČA MUSÍŠ MILOVAŤ (SHE’S FUNNY THAT WAY)
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00) – Klasický motív amerického sna – z čašníčky herečkou – je v snímke so zaujímavým hereckým obsadením (Owen Wilson, Jennifer Aniston) pretvorený, aby charakterom pasoval do 21. storočia. Ženatý režisér sa zapletie s mladou prostitútkou, ktorá sa neskôr objaví na konkurze pre jeho najnovší film. Nastávajú mnohé nedorozumenia a trápne chvíle, z ktorých však vzápätí vzniknú originálne, vtipné situácie.

 

8.-10.5.2015 EX MACHINA
VÍKENDOVÉ KINO – Aj keď s niekoľkomesačným oneskorením, ale predsa. Do slovenských kín prichádza sci-fi dráma od tvorcov Sunshine28 Days Later, ktorá nám podrobne popíše následky miestami až hazardovania s dnes už často skloňovanou záležitosťou – umelá inteligencia. Dvojica vedcov sa podieľa na experimente, ktorého účelom je vštiepiť ľudské vlastnosti robotovi. Či skôr, „robotke“…A ako každá žena, aj táto zamáva životmi oboch zainteresovaných, no o tom už viac v kine!

 

12.5.2015 PROTI PRÍRODE (MOT NATUREN)
Dramatická snímka z prostredia nórskej prírody prináša necenzurovaný pohľad na človeka ako takého – bezprostredné pocity, potreby, túžby. Otec, manžel a priateľ Martin sa kvôli neustálym pocitom zbytočnosti a nedostatočnosti vydáva na víkendovú túru do hôr, do boja proti drsnej prírode, aby opätovne našiel stratený zmysel života.

 

13.5.2015 VIOLETTE
Európska kinematografia skutočne nezaostáva za tou zámorskou, o čom svedčí aj francúzsko/belgická biografická dráma z čias minulého storočia. Príbeh známej spisovateľky Violette Leduc, ktorej jedinou láskou, priateľom a dočasným vykúpením počas ťažkých rokov jej mladosti bola literatúra, vďaka ktorej následne nadviazala výnimočné vzťahy na celý život.

 

15.-17.2015 MAD MAX: ZBESILÁ JAZDA (MAD MAX: FURY ROAD)
VÍKENDOVÉ KINO – Už samotný trailer počas 2 a pol minúty ponúka viac akcie, než by si niektoré filmy podobného žánru priali ponúknuť počas celého svojho trvania. V poradí 4. film zo série režiséra G. Millera Mad Max ostáva charakterom verný predchádzajúcim snímkam, ktoré sa dostali na plátna ešte v minulom storočí. Dej je situovaný do post-apokalyptického sveta, v ktorom sa vytratila všetka ľudskosť a zavládol chaos. Iba dvaja rebeli, Max a Furiosa sú schopní bojovať proti tejto skaze.

 

19.5.2015 SAMA NOCOU TMOU (A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT) Filmový klub
Unikátny iránsky westernový horor, ktorého dramatickosť podtrhuje čierno-biele spracovanie. Mladá dievčina, ktorá je zloduchom i hrdinom v jednom, drží „ochrannú ruku“ nad svojím mestom, ktoré je prehnité obchodom s drogami a prostitúciou. Avšak, do života vampírky zavíta Arash, sympatický mladík, ktorý ju vymaní zo smutnej rutiny.

 

20.5.2015 LADÍME 2 (PITCH PERFECT 2)
Pokračovanie filmu z roku 2012, Pitch Perfect, ktorý spôsobil najmä v Amerike ošiaľ medzi mladými ľuďmi a vystrelil na nebo hviezdu Rebel Wilson, vtipnú a sebaironickú Austrálčanku. Dievčenské hudobné zoskupenie Barden Bellas sa po ponížení pred samotným prezidentom Spojených štátov opäť stavia na nohy a prihlási sa na medzinárodnú súťaž kapiel, aby získalo stratené uznanie.

 

22.5.2015 o 17.00; 23.-24.5.2015 o 19.00 ŽIVOT JE ŽIVOT
VÍKENDOVÉ KINO – Bratia Česi nás naozaj bavia. V najnovšej komédii si Ondřej Vetchý a Simona Stašová zahrajú manželský pár v strednom veku, ktorý rieši okrem početných problémov svojich 3 dcér aj problémy vlastné, no oveľa závažnejšie. Takmer celý film sa točí okolo nevery, z ktorej podozrieva úzkostlivá manželka svojho manžela. Či oprávnene, to sa dozviete v kine.

 

22.5.2015 POLTERGEIST
Legendárny režisér Sam Raimi prichádza do kín s novým spracovaním klasického príbehu o rodine, ktorej malomestský domček napadli duchovia. Spočiatku sa všetko zdalo, dá sa povedať, neškodné, otvárali a dvere, hýbali sa objekty. Dospelý pár pochopil, že ide o niečo viac až keď sa stratila ich malá dcérka.

 

26.5.2015 SURI Filmový klub
Je tu takmer koniec mája, no stále je z čoho vyberať. Slovenskí dokumentaristi nás zoberú na cestu za spoznaním afrického kmeňa Suri, ktorý si pokojne nažíva skrytý hlboko v divočine.

 

27.5.2015 DEŇ BLBEC (NICHT MEIN TAG)
Ak ste si doteraz mysleli, že Nemci nemajú zmysel pre humor, komédia Nicht Mein Tag vás určite presvedčí o opaku.  Ako naznačuje už samotný názov, niekto asi nebude mať svoj deň. A ten niekto je tridsiatnik Till Reiners, ktorý vedie obyčajný život bankového pokladníka, ktorého z každodenného stereotypu vytrhne bankový lupič a navedie Tilla na „zlé chodníčky“.

 

29.5.2015 KÔŇ NA BALKÓNE (DAS PFERD AUF DEM VBALKON)
Je dobre známe, že deti majú obrovskú predstavivosť. Čo by ste však robili, keby vám vaše dieťa povie, že na susedovom balkóne stojí kôň? Malý Mika sa spolu so svojou kamarátkou ‚indickou princeznou‘ snaží prísť záhade na kĺb. To ich privádza za Saschom, bývalým hazardným hráčom, a až vtedy sa začne pravé pátranie.

 

 

29.-31.5.2015 SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00) – Klasické príbehy sa v poslednej dobe čoraz častejšie opäť dostávajú na svetlo sveta, a to v podobe práve filmových spracovaní. Výnimkou nie je ani rozprávka na motívy Pavla Dobšinského – Sedem zhavranelých bratov. V dedine, o ktorej by sa dalo toho veľa povedať, však jedna dievčina už nikdy nepovie nič. Vzdala sa totiž svojich slov, hovorených aj písaných, aby zlomila kliatbu, ktorú na jej 7 bratov uvalila vlastná matka.

 

30.-31.5.2015 SAN ANDREAS
VÍKENDOVÉ KINO – Posledný májový víkend sa môžete tešiť na akčný katastrofický film v hlavnej úlohe s populárnym Dwaynom Johnsonom. Po ničivom zemetrasení, ktoré postihlo východné pobrežie Spojených štátov, sú tisíce mŕtvych a zranených. Vo všetkých mestách prebieha evakuácia, no The Rock sa rozhodne zobrať situáciu do vlastných rúk a so svojou ex-manželkou musia nájsť a zachrániť svoju dcéru, ktorá je stále spolu s desiatkami tisíc ľudí v nebezpečenstve, keďže sa predpokladá, že San Andreas ešte nepovedal posledné slovo.

 

zdroje: msks.sk; imdb.com; youtube.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *