Program Kultúrneho Domu (január)

Prišiel nový rok a s ním aj množstvo svetových premiér, tak si vyber z nášho zoznamu a poď do kina!

3.- 4.1.2015  PADDINGTON VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00)- Filmová adaptácia knižného diela Paddington Bear od Michaela Bonda, ktoré tvorí neoddeliteľnú súčasť anglickej literatúry. Malému chlapcovi z Londýna sa splní sen každého dieťaťa. Živý medvedík, s ktorým sa môže rozprávať, hrať sa a vymýšľať rôzne šibalstvá. Opusteného Paddingtona nájde na nádraží rodina Brownovcov, no to ešte nikto netuší, koľko radosti i starostí môže priniesť malý medvedík.

 

 7.1.2015 S LÁSKOU ROSIE (LOVE, ROSIE)- Hovorí sa, že z priateľstva môže vzniknúť láska, no nikdy nie naopak. Práve ten prvý prípad je prípad nerozlučnej dvojice, Rosie a Alexa. No prichádzajú iné dievčatá, iní chlapci, a vzťah Rosie a Alexa sa začína komplikovať.

 

9.-11.1.2015 RUKOJEMNÍK VÍKENDOVÉ KINO- Aj v januári je na zozname niečo z domácej tvorby. Film režiséra Juraja Nvotu zobrazujúci život v pohraničných obciach v priebehu 60. rokov, no z trochu inej perspektívy. Mladík prežíva rôzne životné situácie, ktorých kontrast je ešte zvýraznený atmosférou minulého režimu.

 

13.1.2015 STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA- Životopisný film z českej produkcie o mužovi, ktorý precestoval celý svet, spoznal mnohých významných ľudí a prežil rôzne režimy. Miroslav Zikmund, český cestovateľ a spisovateľ detailne popísal svoju cestu životom, ktorá bola nie vždy jednoduchá, no vždy vskutku zaujímavá.

 

14.1.2015 MILUJ SUSEDA SVOJHO (ST. VINCENT)- Zamyslite sa. Nechali by ste v istom prípade núdze svoje dieťa so svojím susedom? No, práve o to ide v novej americkej komédii St. Vincent, ktorá má naozaj zaujímavé herecké obsadenie. Bill Murray skutočne vtipným spôsobom stvárňuje vojnového veterána, ktorému sa do susedstva prisťahovala rozvedená mamička, obľúbená Melissa McCarthy, so svojím synom. Murray sa stáva chlapcovým priateľom i vzorom, no svojským spôsobom, čo sa nie až tak veľmi stretáva s pochopením jeho matky.

 

15.1.2015 “SLÁVA“ Radošinské naivné divadlo Bratislava- Nevšedný životný príbeh geniálneho amerického herca, komika a režiséra Bustera Keatona, u nás známeho aj pod menom Frigo – to všetko veľmi výrazne poslúžilo autorovi Stanislavovi Štepkovi (ktorý  takisto z času na čas v Radošinskom naivnom divadle hrá aj úlohy komikov), aby napísal  na základe spletitých životných osudov veľkého amerického klauna svoju prvú neradošinskú hru Sláva.

 

16.1.2015 SEX V PARÍŽI (Sous les jupes des filles)- Príbeh 11 Parížaniek, ktoré majú rovnaké problémy. Deti, manželia, kariéra. Sú vyťažené, zaneprázdnené, no vždy krásne a upravené. Ako dlho sa však zvládnu potýkať s problémami, ktoré každý deň riešia stovky tisíc žien na celkom svete? 

 

17.1.2015 DOKONALÝ SVEDOK S.R.O. (THE WEDDING RINGER) PREMIETANIE O 17.00- Mladý nastávajúci ženích Doug Harris musí pri plánovaní vlastnej svadby čeliť zjavne väčším problémom než je farba obrúskov či príchuť polevy na druhom poschodí torty. Milý mladík, ktorý sa však nevie veľmi pohybovať v spoločnosti, si krátko pred svadbou musí hľadať svedka, ktorý bude prinajmenšom vhodný, a aby sa zapáčil aj nevestinej rodine (Veď o to na svadbe ide, nie?).

 

17.-18.1.2015 96 HODÍN: ZÚČTOVANIE (TAKEN 3) VÍKENDOVÉ KINO- Kritikmi i širokou verejnosťou pozitívne  hodnotená tretia časť svetoznámeho akčného trileru TAKEN v hlavnej úlohe s Liamom Neesonom, ktorý sa ako bývalý agent CIA snaží očistiť svoje meno po tom, čo ho neprávom obvinia z vraždy jeho bývalej manželky.

 

18.1.2015 „MÁM OKNO“ Ochotnícke divadlo Popudinské Močidlany

 

20.1.2015 COMEBACK- Slovenský dokument z prostredia, ktoré je mnohým z nás na míle vzdialené, z prostredia väznice. Dvaja väzni, označovaní za recidivistov v bludnom kruhu sa zamýšľajú nad ich životmi a osudmi, nad ich novými príbehmi, ktoré sa začnú písať hneď po tom, čo naposledy vykročia z väzenskej brány.

 

21.1.2015 E.A.POE: ARCHA BLÁZNOV (STONEHEARST ASYLIUM)- Práve vyštudovaný lekár Edward prichádza na prax do psychiatrickej liečebne Stonehearst, kde sa stretáva s ostatnými lekármi a ich asistentkou Elizou Gravesovou. Pre všetok personál by sa hodil jednoznačný prívlastok: bizarný. Veci, ktoré sa dejú v ústave sú ako z iného sveta a mladý Edward sa začína ponárať do temnoty a tajomstiev tohto miesta.

 

23.-25.1.2015 VEĽKÁ ŠESTKA (BIG HERO 6) VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00)- Zúfala situácia si žiada zúfalé…upgrady. Skupinka malých konštruktérov a vedcov s veľkým odhodlaním sa púšťa do boja proti zločinu v uliciach San Fransokyo, no na to potrebujú isté vylepšenia. A tak sa partia obyčajných mladých ľudí spolu s robotom Baymaxom mení na neobyčajnú skupinu hi-tech superhrdinov.

 

23.1.2015 BLACKHAT- Svetovými veľmocami sa šíri nebezpečný počítačový vírus a podarí sa mu splniť účel, za akým bol vytvorený- ochromiť najväčšie svetové ekonomiky. Na dolapenie geniálneho hackera musí americká vláda učiniť veľké rozhodnutie- prepustiť z väzenia iného hackera, ktorý Amerike a Číne pomôže v zastavení tohto kriminálnika. Pátranie privádza početný tím vyšetrovateľov z Chicaga až do ďalekého Hong Kongu.

 

24.-25.1.2015 BABOVŘESKY 3 VÍKENDOVÉ KINO- Ťažko povedať, či sa život na vidieku za tie roky nejako veľmi zmenil. Láska, závisť a hlavne dobre živené klebety. Aj v pokračovaní populárnej českej komédie z prostredia južných Čiech sa o rozruch postarajú ženy každého veku, ktoré opäť zamiešajú kartami v miestnych vzťahoch.

 

27.1.2015 MAMI (MOMMY)- Kanadská dráma, ktorá nielen na filmovom festivale v Cannes zožala obrovský úspech vďaka srdcervúcemu príbehu ovdovenej matky vychovávajúcej agresívneho syna s diagnózou ADHD. Príbeh plný smiechu a radosti, no zároveň i sĺz a násilia, no predovšetkým pravej lásky matky k synovi.

 

28.1.2015 WHIPLASH- Film, ktorý akoby dostal druhú šancu po tom, čo sa v roku 2013 predstavil ako krátkometrážny, no v uplynulom roku sa jeho dlhšiu verziu podarilo vďaka veľkému úspechu uviesť na plátno už ako celovečerný film. Dramatické filmové dielo zobrazujúce trápenie mladého ambiciózneho hudobníka, ktorého cesta za úspechom by sa dala opísať slovami: krv, pot, slzy.

 

30.-31.1.2015 CHARLIE MORTDECAI VÍKENDOVÉ KINO- Filmové superhviezdy Johnny Depp a Gwyneth Paltrow v snímke s názvom Mortdecai stvárnia neobyčajný solventný britský pár, ktorý sa dokáže k peniazom dostať naozaj všelijakými, dokonca i ilegálnymi spôsobmi. Charlie Mortdecai, aristokrat a milovník umenia sa pridáva k tímu vyšetrovateľov pri hľadaní ukradnutého umeleckého diela. Robí to pre vlasť, kráľovnú a samozrejme…peniaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *