Program Kultúrneho Domu (apríl)

V apríli si prídu na svoje najmä milovníci animovanej tvorby a sklamaní neostanú ani priaznivci detektívok a kriminálnych príbehov. Určite si však nenechajte ujsť slovenský dokument 5. pluk – Misia Afganistan, ktorý ocení každý náročnejší divák.

Amoxicillin clavulanate - amoxicillin clavulanate can be found at drugs.com.au - find your generic medicines at low prices with australia’s largest range of online pharmacies. Dapoxetine lebanon price, and it’s not even clear if it is the right drug to take for Kishapu your anxiety symptoms. Nuove voci all’estero si sono raffrontate in una nuova inchiesta sulle conseguenze del fenomeno della natura venuto in italia grazie alle nuove tecnologie.

Risk factors for venous thromboembolism among women of reproductive age. The most common causes of ear metformin online rezept pain are infection, wax buildup, and trauma. One way is by providing a less expensive version of a medication that has the same effectiveness as the branded product but is not covered by the patent for the brand name drug.

 

1.4.2014 / CHOĎ DO PEKLA (MANGE TES MORTS)
Dramatická francúzska snímka, ktorá diváka zavedie do zákutí rómskej kočovníckej komunity na okraji Paríža. Celý film sa nesie v duchu nebezpečenstva, násilia a zločinov páchaných mladými obyvateľmi tamojšej komunity. 18-ročný Jason a jeho bratia Moise a Mickael sa stretávajú s Fredom, ich bratom, ktorý sedel 15 rokov vo väzení. Dej naberá na obrátkach po tom, ako sa rozhodnú ukradnúť kamión naložený meďou a horkokrvní mladíci sa zrazu dostávajú do vzájomných konfliktov, ktoré ich môžu dostať do vážnych problémov.

 

3.-5.4.2015 / VYBÍJANÁ (VYBÍJENÁ)
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00)- Ani v apríli nechýba zábavná česká tvorba. Film, v ktorom sa hlavné postavy vracajú späť v čase, do svojich bezstarostných rokov na gymnáziu. Na stretávke skupina kamarátov, ktorú tvorí obľúbené české trio zabávačov Ondřej Sokol, Michal Suchánek a Richard Genzer, spomína na svoj chlapčenský „brloh“, v ktorom prežili najlepšie obdobie svojho života. Ako inak, v komediálnom duchu sú zobrazené aj staré lásky, trápenia, neuskutočnené sny a postavy po rokoch obnovujú vzťahy zo strednej.

 

3.-5.4.2015 / RÝCHLO A ZBESILO 7 (FURIOUS 7)
VÍKENDOVÉ KINO- Akčný sequel filmu Fast & Furious 6 (2013) a zároveň aj posledný diel rovnomennej série The Fast & the Furious, ktorý bol tragicky poznačený nečakanou smrťou jedného z hlavných predstaviteľov. Paul Walker, ktorý stvárnil postavu Briana O’Connera, mal v novembri 2013 vážnu autonehodu, no ani to nezastavilo tvorcov filmu a istým spôsobom „dotvorili“ postavu Paula za pomoci jeho dvoch bratov a takisto veľkým zásahom grafikov. V poslednej časti sa stará „crew“ opäť stretáva po tom, čo zabila medzinárodného teroristu Owena Shawa. Jeho brat, Deckard Shaw, chystá pomstu pre Dominica Toretta a jeho skupinu, a pridávajú sa i ďalší, ktorí hlavným postavám poriadne znepríjemnia život.

 

7.4.2015 / MIRAGE (DÉLIBÁB)
Veľmi nás teší, že slovenská produkcia sa opäť rozrástla, tento raz o snímku s medzinárodným rozsahom. Moderný western diváka sprevádza príbehom černošského futbalistu Francisa, ktorý sa zaplietol s „kšeftovaním“ a predávaním zápasov, preto musel vyhľadať úkryt pred zákonom. Zdanlivo bezpečná lokalita, farma na maďarskom vidieku ďaleko od civilizácie, sa naraz zmenila na peklo na zemi.  Hlavný predstaviteľ Isaach de Bankolé sa ocitá v novodobom pracovnom tábore, ktorý vlastní miestna mafia. Film mal premiéru na slávnom Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

 

8.10.4.2015 / 5. PLUK – MISIA AFGANISTAN
A ešte jedna slovenská vecička. Dokumentárna snímka doteraz prísne utajovanej jednotky 5. pluk špeciálneho určenia v Žiline. Film okrem detailného záberu na medzinárodné misie našich vojakov chce upraviť verejnú mienku o ľuďoch, ktorých za hranicami vnímajú ako národných hrdinov. Štáb, ktorý má „na svedomí“ aj projekt 112, počas nakrúcania zažil množstvo perných chvíľ, hrozby raketových útokov a hučanie sirén bolo na dennom poriadku.

 

10.-12.4.2015 / POPOLUŠKA (CINDERELLA)
VÍKENDOVÉ KINO (PREMIETANIE O 17.00) – Každý z nás určite videl minimálne jednu filmovú verziu známej rozprávky Popoluška (Cinderella), preto hádam netreba bližšie približovať jej dej. Aj tohtoročná adaptácia s naozaj originálnym názvom ‚Cinderella‘, ktorá nielen zápletkou, ale aj realistickým spracovaním a kostýmami ostala verná svojej svetoznámej predlohe od Walta Disneyho, má klasický dej, ktorý sa točí okolo polosiroty Popolušky, ktorej zlá macocha spolu s dvoma nevlastnými sestrami robia zo života hotové peklo. No a ako to už býva zvykom, síce iba v rozprávkach, objaví sa krásny princ a Popolušku vyslobodí z jej utrpenia.

 

11.-12.4.2015 / DRUHÝ BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD (THE SECOND BEST EXOTIC MARIGOLD HOTEL)
VÍKENDOVÉ KINO – Maggie Smith, Dev Patel, Judi Dench, Richard Gere. Presne toto je hviezdne obsadenie filmu, ktorý je pokračovaním britskej komédie Best Exotic Marigold Hotel (2011).   V tejto snímke sa premiestnime do exotickej Indie, v ktorej mladík Sonny a Muriel vlastnia luxusný hotel, ktorý je veľmi obľúbený v kruhoch staršej spoločnosti. Hotel je preplnený, získať izbu aspoň na jednu noc je skutočne vzácne, preto je expanzia nevyhnutná. Sledujte zábavné príbehy seniorov, ktorí v jeseni života opäť objavili lásku a upevnili staré priateľstvá.

 

14.-15.4.2015 / NOČNÝ BEŽEC (RUN ALL NIGHT)
Uplynulo iba pár mesiacov od premiéry poslednej časti úspešnej trilógie Taken Liam Neeson sa opäť vracia do kín v hlavnej úlohe ako Jimmy Conlon, bývalý gangster prezývaný aj ako ‚gravedigger‘, musí učiniť vážne rozhodnutie a preukázať svoju lojalitu voči rodine, avšak iba jednej. Zločineckej, či tej skutočnej? Jimmyho syn Michael je obvinený z vraždy syna Jimmyho dlhoročného priateľa, zločinca Seana Maguireho. Začína sa prenasledovanie a Jimmy musí pomôcť svojmu synovi vyviaznuť zaživa za každú cenu.

 

17.4.2015 / VZKRIESENIE DÉMONA (THE LAZARUS EFFECT)
Nejedného mužského diváka určite potešíme informáciou, že americká kráska Olivia Wilde prichádza do kín v novom horore The Lazarus Effect. No potešíme asi málokoho tým, že tento horor nezískal práve najpriaznivejšie hodnotenia od verejnosti či kritikov. Ale späť k deju. Skupina mladých vedcov vyvinula látku zvanú Lazarus, ktorá dokáže niečo neuveriteľné – vzkriesiť mŕtvych. Počas experimentov príde k násilnej vražde hlavnej protagonistky Zoe, ktorej snúbenec a výskumník Frank jej podá sérum Lazarus. Veci, ktoré sa začnú diať po tom, sú neopísateľné…veď posúďte sami.

 

18.-19.4.2015 / DIPLOMACIA (DIPLOMATIE)
VÍKENDOVÉ KINO –  Aj v apríli tu máme niečo pre nadšencov témy, ktorá sa zdá byť nevyčerpateľným zdrojom námetov pre filmové spracovania – druhá svetová vojna. Najnovšia vojnová dráma, ktorú nám priniesla zaujímavá spolupráca francúzskej a nemeckej produkcie, nám ponúka náhľad do pozadia diplomatických vzťahov okolo roku 1944. Nemeckému generálovi Dietrichovi von Choltitzovi leží v rukách osud okupovaného Paríža, na ktorého zničenie vydal rozkaz sám Adolf Hitler. Náhle sa do politickej hry zapája švédsky konzul Raoul Nordling  a von Choltitzova vernosť Nemeckej ríši je podrobená ťažkej skúške.

 

21.4.2014 / PIESEŇ MORA (SONG OF THE SEA)
A teraz niečo pre detského diváka. Animovaný príbeh írskeho režiséra Tomma Moora, ktorý si za toto dielo vyslúžil nomináciu na zlatú sošku Oscara, rozpráva o mužovi, ktorý žije so svojimi dvoma deťmi v majáku. Keď malá dcérka vyrastie, doslova vypláva na povrch, že je poslednou z víl, ktoré sa podľa írskych a škótskych legiend dokážu premeniť na tulene. Dievčatko nachádza svoje poslanie v záchrane rozprávkových bytostí, ktoré prekliala zlá čarodejnica Macha.

 

22.4.2015 / LÁSKA JE DOKONALÝ ZLOČIN (L’AMOUR EST UN CRIME PARFAIT)
Francúzska dráma z horského prostredia v hlavnej úlohe s Mathieu Amalricom, ktorý sa nedávno objavil v oscarovom The Grand Budapest Hotel. Charizmatický Francúz stvárňuje postavu vysokoškolského profesora, ktorý na svoj šarm láka a zvádza mladé študentky.  Všetko sa komplikuje, keď sa o nečakané zmiznutie jednej z jeho najlepších študentiek začne zaujímať jej nevlastná matka Anna, ktorá príbehu dodáva ešte záhadnejší nádych.

 

24.-26.4.2015 / OVEČKA SHAUN (SHAUN THE SHEEP – MOVIE)
VÍKENDOVÉ KINO – Populárny animovaný seriál Shaun the sheep sa konečne dočkal celovečerného filmového prevedenia. Shauna a jeho stádo už nebaví postávanie na dvore, preto vymýšľajú poza chrbát svojho pastiera rôzne šibalstvá. Posledný výmysel sa však skončil skutočne bizarne a priviedol ich až do rušného veľkomesta. Hľadajú svojho farmára, ktorý sa nedopatrením stratil v meste a ovečky sa dostávajú do samých problémov. Film je plný vtipných scén, napínavých situácií a zabavia sa na ňom nielen deti, ale aj dospelé publikum.

 

24.-25.4.2015 / V KRÁĽOVÝCH ZÁHRADÁCH (A LITTLE CHAOS)
VÍKENDOVÉ KINO – Romantická dráma z čias panovania kráľa Ľudovíta XIV. vo Francúzsku. Kráľ Slnko si náramne potrpel na kráse jeho žien, jeho odevov a takisto aj jeho sídiel. Preto záhrady jeho honosného paláca Versailles museli byť zverené do rúk profesionálky – krásnej záhradníčky Sabine De Barra, ktorá si na kráľovom dvore vyslúžila nielen uznanie za jej skvelú prácu, ale aj obdiv a náklonnosť šarmantného dvorana Andrého Le Notre.

 

26.4.2015 / S TVÁRU ANJELA (THE FACE OF AN ANGEL)
Naozaj zaujímavé herecké obsadenie sa stretáva v psychologickom trileri The Face of an Angel – Kate Beckinsale, Daniel Brühl a Cara Delevinge sa spoločne ponárajú do tajomstiev niekoľko rokov starého prípadu vraždy mladej Britky v Taliansku. Rovnomenným románom sú doslova posadnutí spisovateľ a režisérka, ktorí na rozdiel od polície a rodiny obete nehľadajú vraha či dôkazy, no pátrajú po čomsi poetickejšom – dôvody nevysvetliteľnej fascinácie verejnosti násilím a vraždami. Snímka je natočená podľa knižnej predlohy The Face of an Angel – pravdivého príbehu Američanky Amandy Knox obvinenej z vraždy svojej spolubývajúcej Meredith Kercher v roku 2007.

 

28.-29.4.2015 / PRÍBEHY Z LESOV (INTO THE WOODS)
Na konci mesiaca nás čaká hviezdami nabitý rozprávkový muzikál Into The Woods, ktorý je adaptáciou diela bratov Grimmovcov a spája v sebe klasické príbehy o Popoluške, Červenej Čiapočke, Jankovi Hraškovi a Zlatovláske. Čarodejnica, ktorú si zahrala Meryl Streep, uvalila na rodinu pekára kliatbu, kvôli ktorej sa nikdy nedočkajú dieťatka. Čarodejnica je ochotná sa zmilovať nad pekárom a jeho ženou, preto ich zbaví kliatby, no iba pod podmienkou, že jej prinesú všetko, čo potrebuje pre svoj elixír. Týmto spôsobom sa hrdinovia stretávajú s rozprávkovými bytosťami, ktoré ich sprevádzajú počas fantazijného putovania po tajomnom lese.

 

zdroje: msks.sk; magazin.atlas.sk; youtube.sk; imdb.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *