Program Kultúrneho Domu (november)

Tento mesiac nás v DK Senica čaká zaujímavý program o čom svedčí napríklad divadelné predstavenie Všetko o ženách, koncert českej hudobnej skupiny Chinaski a celosvetovo očakávané filmy ako Interstellar a Železné srdce (Fury).

1.-2. 11.2014 ŠKATULIACI (THE BOXTROLLS) VÍKENDOVÉ KINO- Škatuliaci sú malá komunita zlomyseľných bytostí, ktoré vychovali malého chlapca Vaja (Eggs) vo vyhĺbených chodbách pod mestom Syrovany. Nepriateľský Archibald Snatcher sa chce zbaviť všetkých Škatuliakov v meste, preto Vajo spolu so svojou kamarátkou Winnie zosnuje plán na záchranu svojej adoptívnej rodiny, no aby sa mu to podarilo, musí vystúpiť „na povrch“, do sveta ľudí.

 

3.11.2014 VŠETKO O ŽENÁCH- Čo všetko viete o ženách? Nahliadnite do ich sveta  prostredníctvom skvelej komédie Všetko o ženách. 5 príbehov plných smiechu, sĺz a silných emócií. Predstavenie najmä pre mužov, ktorí chcú pochopiť ženy, no boja sa spýtať.všetkooženach

 

4.11.2014 PROJEKT 100- 2014 ŤAŽKÝ DEŇ (A HARD DAY’S NIGHT)- Príbeh najslávnejšej rock and rollovej kapely všetkých čias, The Beatles. V komediálnom duchu zachytáva osudy členov kapely počas vyvrcholenia beatlemánie.

 

5.11.2014 DÍRA U HANUŠOVIC- Učiteľka nemčiny Maruna  sa snáď  nikdy nevydá. V malej dedine, v ktorej skutočne nie je mužov na výber, Marune na pohode nepridá ani jej panovačná matka, o ktorú sa spolu so sestrou Jarunou starajú. Keď navyše Jaruna využíva prvú možnú príležitosť a odchádza po boku postaršieho Nemca Hansa do Mníchova, zostáva Maruna v „Díře“ s matkou aj nápadníkmi sama. Jedného dňa však príde v živote Maruny k nečakanej udalosti..

 

7.11.2014 ČO SME KOMU UROBILI?– Čo sa stane, keď sa dcéry zarytých katolíkov vydajú za mužov rozdielneho pôvodu a viery? Vzdelaní a zámožní Varneuilovci majú skutočne zaujímavých zaťov, Žida, moslima a Číňana. No zdá sa, že pri štvrtej dcére sa im konečne splní sen o klasickej katolíckej svadbe. No nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá…

 

8.-9.11.2014 INTERSTELLAR- VÍKENDOVÉ KINO: Hlad a sucho. Takto opisuje našu budúcnosť film Interstellar. Keď ľudstvu hrozí zánik, objaví sa diera v časopriestore. Tím astronautov sa musí vydať na cestu do čiernej diery, v ktorej sa jedna hodina rovná 7 rokom na Zemi. Nájdu planétu podobnú umierajúcej Zemi včas?

 

11.11.2014 PROJEKT 100- JIMMY P.- Skutočný príbeh amerického veterána Jimmyho Picarda, ktorý trpí početnými poruchami: dočasná strata zraku a sluchu, závraty. Vzhľadom k tomu, že nikto nedokáže presne určiť jeho diagnózu, označia ho za schizofrenika. Avšak, jeho prípadu sa ujme francúzsky psychoanalytik Georges Devereux, a naviaže s Jimmym blízke priateľstvo počas skúmania jeho choroby.

 

12.11.2014 JESSABELLE- Jessie sa vracia do svojho rodného mesta v Louisiane, aby sa zotavila z hroznej nehody, v ktorej prišla o snúbenca. Okolo Jessabelle (Jessie) sa začnú diať záhadné veci, ktoré čiastočne vysvetlí až nahrávka, ktorú nachádza v izbe jej zosnulej matky. Jessabelle chce o tomto odkaze zistiť viac, no takisto zisťuje, že v dome, v ktorom žije, nie je sama.

 

13.11.2014 CHINASKI- Koncert českej pop-rockovej skupiny Chinaski. chinaski

 

14.11.2014 STRATENÉ DIEVČA (GONE GIRL)- V deň piateho výročia svadby Nicka a Amy, Nick Dunne nahlási na políciu, že jeho žena je nezvestná. Pod tlakom polície a médií sa Nickov imidž dokonalého manžela začína rozpadať. Klamstvá, podvody a zvláštne správanie. Každému napadá iba jediná otázka: zavraždil Nick Dunne svoju manželku?

 

15.-16.11.2014 ROZPRÁVKAR (POHÁDKÁŘ) VÍKENDOVÉ KINO- Nebola by to škoda, keby jeden, takmer dokonalý muž, patril iba jednej žene? Túto otázku si zrejme kladie „rozprávkar“ – Mára/Kamil, ktorý žije dva životy s dvomi ženami, dvojmo prežíva lásku, vášeň, no i klamstvá, do ktorých sa nechtiac zapletie a skomplikuje si tým svoj dovtedy ideálny život. Veď horšie než prosiť o odpustenie jednu ženu je už len prosiť o odpustenie dve ženy…

 

15.-16.11.2014 VČIELKA MÁJA VÍKENDOVÉ KINO- (Premietanie o 17.00 hod)- Nové príbehy a zážitky troch včelích priateľov Máji, Vilka a Flipa. Neposedná Mája chce porušiť pravidlá úľa a skúsiť svet tam vonku. Počas svojej dobrodružnej a nebezpečnej cesty spozná veľa dobrého i zlého, no najmä spozná hodnotu skutočného priateľstva.

 

18.-19.11.2014 DRACULA: NEZNÁMA LEGENDA (DRACULA UNTOLD)- Jeho kráľovstvo je napadnuté Turkami. Musí ochrániť svoj ľud i svoju rodinu za cenu, ktorá je privysoká. Stáva sa netvorom, pred ktorým uteká všetko živé. Príbeh legendárneho grófa Vlada, ktorý sa obetoval, aby pred zlom uchránil vlastnú rodinu, i všetky rodiny v jeho kráľovstve.

 

21.11.2014 NYMFOMANKA I. a II. časť- Režisérska verzia (NYMPHOMANIAC)- Nekrátené verzie celosvetovo známych filmov dánskeho režiséra Larsa von Triera, v ktorých sa nič netají o ženách, mužoch, a všetkým medzi nimi.

 

22.-23.11.2014 HRY O ŽIVOT: DROZDAJKA- 1 ČASŤ VÍKENDOVÉ KINO-  V poradí 3. film zo svetoznámej série The Hunger Games (Hry o život). I po skončení Hier, počas ktorých bol zbičený 12. obvod, pokračuje vojna. Víťazka Hier Katniss Everdeenová sa ociná v 13. obvode medzi rebelmi. Aj keď sa rebelom darí potláčať útoky zo strany Kapitolu a prezidenta Snowa, jediný, kto môže celkom ukončiť vojnu a zachrániť Peetu je práve Katniss. A preto sa musí stať opäť Drozdajkou…

 

25.11.2014 PROJEKT 100- 2014 BIELY BOH (FEHÉR ISTEN)- Film z maďarskej produkcie vykresľujúci dramatický vzťah mladej Lili a jej psíka Hagena. Lili a Hagen strávili spolu deň čo deň už od narodenia, a po tom čo sa presťahovali do domu jej mrzutého otca, sa razom všetko mení. Starý Hagen je vyhodený na ulicu. Do veľkého sveta. Napínavý príbeh lásky medzi človekom a jeho najlepším priateľom.

 

26.11.2014 LÚČNICA- Vystúpenie slovenského umeleckého súboru Lúčnica. Obdivuhodné predstavenie plné tanca, hudby a krojov pripomínajúce históriu a tradície z rôznych kútov Slovenska.

 

28.-30.11.2014 TUČNIACI Z MADAGASKARU (PREMIETANIE O 17.00 HOD.)- Nenarodíte sa ako super agent ani sa ním nestanete cez noc. Sledujte zábavný animák o 4 tučniakoch, ktorí opustili „pohodlie“ newyorskej ZOO a spoja sily s agentom, ktorého meno neprezradíme, do boja proti podlému doktorovi Brineovi.

 

29.-30.11.2014 ŽELEZNÉ SRDCE (FURY) VÍKENDOVÉ KINO- Americká vojnová dráma. Počas druhej svetovej vojny, odhodlaný seržant Wardaddy velí 5 člennej skupine vojakov. Takmer bez munície sa vydávajú do boja proti početnej presile nepriateľa. Aj napriek nepriazni osudu sa čata nevzdáva a bojuje až do konca.

 

Zdroje: msks.sk; imdb.com; csfd.cz; ezahorie.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *