Ondrej Hadidom, víťaz česko-slovenského RED BULL BC ONE CYPHER

Dňa 24. mája sa v priestoroch Rock Opery v Prahe uskutočnil prvý česko-slovenský Red Bull BC ONE CYPHER. Je to jeden z najdôležitejších bboy eventov na svete, do ktorého sa každoročne prihlási tisíce bboys. V kvalifikáciách po celom svete, ktoré sa nazývajú „Cyphers“, bojujú o postup do finále a titul absolútneho šampióna. A dôvod prečo píšem o tomto podujatí je ten , že 1. česko-slovenský ročník vyhral Seničan Ondrej Hadidom aka El Prcinho aka Prcek, člen Hasta La Muerte. Víťazstvo mu zabezpečilo postup do východo-európskeho finále, ktoré sa koná 13.septembra v chorvátskom Záhrebe.Tam bude mať šancu bojovať o postup do svetového finále, ktoré sa tento rok uskutoční koncom novembra v Paríži. Takýto úspech si zaslúži patričnú pozornosť, zrobili sme spolu krátky rozhovor, v ktorom sa podelil o zážitky z tohto podujatia.
10295912_140368802800182_6175400638812069623_oZdarec Prcku, ešte raz gratulujem k víťazstvu a postupu. A ako viem nedávno  si ešte k tomu úspešne zmaturoval, pekná víťazná šnúra. Oslávil si to jak sa patrí? 😀

Víťazná šnúra je pekné prirovnanie, ďakujem. Tak bola to obrovská radosť, k čomu oslava patrí, takže som s kamarátmi oslávili jak sa to na Záhoráka patrí 😀

Čo tomuto úspechu predchádzalo? Pripravoval si sa nejako špeciálne na túto súťaž?

Trénujem často a poriadne, bez ohľadu na to, či sa chystá nejaká súťaž alebo nie. Takže nejaká špeciálna príprava, v porovnaní s inými súťažami tu nebola. Pre mňa je kľúčové, aby som sa cítil dobre a bol v psychickej pohode. Prvoradé je to, že si to užijem, či už vyhrám alebo prehrám.

Keď ideš do battlu , do akej miery je to improvizácia a natrénované prvky?

Pokiaľ sa jedná o mňa, tak neviem čo spravím až do chvíle, keď začnem tancovať. Na prvom mieste stojí hudba a tá mi určuje, čo spravím. Samozrejme, že Breaking obsahuje prvky, ktoré sú náročné a musí im predchádzať tréning, ale to ČO, KEDY a AKO viem až vo chvíli, keď zahrá hudba. Vždy som mal rád freestyle a živelnosť, ktoré vyplynie z toho okamihu. To je vlastne aj dôvod, prečo som zostal pri tanci, akým je Breaking. Bboys sú umelci a nie športovci a práve preto aj u mňa prevažuje improvizácia.

K samotnej akcii, ako si vnímal organizačnú stránku podujatia? Rock Opera vyzerala ako vcelku zaujímavé miesto, prebiehalo všetko bez problémov?

Organizačná zložka podujatia bola na vysokej úrovni. Keďže sa jednalo o akciu pod záštitou Red Bull energeťáku, tak to malo aj patričné grády. Osobne som ešte nikdy nezažil takú atmosféru ako v Rock Opera. Bolo to tak intenzívne, že to bolo skoro ako droga. 800 ľudí skôr stálo ako sedelo a hulákalo za každú vychytávku, ktorú si ukázal. Samotný lievikovitý tvar hľadiska spôsoboval, že všetka tá energia sa zlievala až na stage, kde som stál a maximálne som si to užíval 😀 Samozrejme, že by sa našli drobnosti, ktoré by sa dali vytknúť, ale v celkovom poňatí sú zanedbateľné.
Red BullSúťaž mala zaujímavú schému, v piatok 23. mája prebehla kvalifikácia do sobotňajšieho finále, z ktorej vzišla osmička, ktorá sa postavila proti ôsmim vopred vybraným tanečníkom – 4 z Česka a 4 zo Slovenska. Ty si bol medzi tými vopred vybranými, na základe čoho ťa vybrali?

Ja som bol vybraný na základe súťaže BRKN Interanational, ktorá prebiehala počas celého roka. Prvý dvaja v rebríčku tejto súťaže sa dostali medzi osem vopred pozvaných bboys na BC One a keďže na prvých dvoch miestach bol Twister (člen Hasta la muerte) a ja, tak sme išli do TOP 16 bez kvalifikácie.

Ako hodnotíš sobotňajšie súboje? Vyrovnané, jednoznačné, panovala veľká rivalita alebo priateľská atmosféra?

Česká a Slovenská scéna nie je príliš veľká a tí, čo tancujeme dlhšie sa všetci do jedného dobre poznáme. Keď začali battles tak vzadu v zákulisí bola síce trochu nervozita, ale inak priateľská atmosféra. Všetci vedeli ako na tom jednotlivý bboys sú a každý mal určité typy na víťazov jednotlivých bitiek a takisto aj ja. No z môjho hľadiska tu bolo veľa nečakaných zvratov, ktoré zamiešali karty. Myslím si, že taký vývin udalostí, aký na súťaži po začatí bitiek nastal nikto nepredpokladal.

Vo finále si sa stretol s  „Miniboj Killa“, parťákom z vašej crew Hasta La Muerte. K tomu sa nemám ani čo opýtať, tak si dáme video 😀 To hovorí samo za seba, ale keby si k tomu niečo chcel povedať nech sa páči.

Najväčšia súťaž jednotlivcov v Čechách a na Slovensku a vo finále sa stretli dvaja ľudia z jednej crew. Takže na záver len HASTA LA MUERTE.

                                       Highlighty: 1:25, 2:27 a 3:34 slow motion jak pán 🙂

Ďakujem za pokec, nech sa darí v Záhrebe a následne aj v Paríži 😉 Všetci ti budeme držať palce.

Ďakujem za podporu. 🙂
81631
Tomáš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *