Leto je tu !

Leto zaháji svadba vodníka, stavanie hradov z piesku, vypúšťanie vodných lampiónov

Prezlečte sa za vodníkov, víly, či žabky a príďte na svadbu Kunovského vodníka. Asi sa pýtate koho si bude brať. No predsa princeznú z mlyna a nie hocijakého, ale čáčovského. Svadba, najväčší záhorácky  piknik v tráve, stavanie hradov z piesku, či vyhodnotenie najkrajších vodných postavičiek, to sú len niektoré časti bohatého programu na otvorenie leta v Senici, ktoré sa bude konať presne v prvý letný deň 21. júna 2014 od 10,00 – 22,00 h. na Kunovskej priehrade s názvom LETO JE TU!.

Cieľom organizátorov je poukázať na niektoré turistické atraktivity v našom meste, či už rekreačnú oblasť Kunovskú priehradu s pieskovou plážou a maskotom Kunovským vodníkom, alebo Škodáčkov mlyn z Čáčova, ktorý je unikátny zachovaným technickým strojovým vybavením a je poslednou technickou pamiatkou v meste.

Pre návštevníkov podujatia je pripravený bohatý kultúrny program a vďaka spojeniu sa viacerých organizátorov aj viacero súťaží. Súťažiť sa bude nielen o spomínaný najkrajší kostým vodníka, víly, či žabky.  Aby organizátori ukázali, že na Kunovskej priehrade je piesková pláž ako pri mori, pripravili súťaž v stavaní hradov z piesku. Prihlásiť sa môže každý, súťažiť môžu skupinky kamarátov, rodiny s deťmi, ale aj jednotlivci. Vedrá a lopaty budú pre sochárov z piesku pripravené, no aby bol každý výtvor originálny, súťažiaci môžu použiť rôzne formičky, či iné pomôcky, ktoré si prinesú.  Najkrajšie sochárske výtvory budú samozrejme ocenené.

Doma nemusíte nechať ani svojho štvornohého člena rodiny, keďže pri ďalšej súťaži sa organizátori spojili s Útulkom Senica. Ten si pripravil súťaž Senický ocásek s podtitulom Keď 2ja (ne)robia to isté.  Výzva organizátorov znie: Príďte so svojim miláčikom a predveďte, čo ste sa spolu (ne)naučili. Prihlásiť sa môžete do nasledovných disciplín: hlavná kategória  FreeStyle (ukáž, čo (ne)vieš, hlavne nech je sranda! alebo  doplnkové – najpsí kukuč,  najväčší elegán,  malý-veľký pán.  Účasť v porote už potvrdila aj patrónka útulku a známa rosnička z TV MARKÍZA Lenka Vavrinčíková.

Vrcholom podujatia bude svadba Kunovského vodníka a Čáčovskej mlynárky. Úlohu oddávajúceho na seba zoberie samotný primátor mesta Ľubomír Parízek.  Do svadobného sprievodu budú zapojení aj návštevníci v kostýmoch, či v čáčovských krojoch. Po svadbe sa bude konať svadobný piknik v tráve.  Stačí si rozložiť deku a s občerstvením budú pripravení syrári, pekári, čajovňa, či minipivovar. Každý, kto sa do piknikovania zapojí s vlastnou dekou, bude zaradení do žrebovania o zaujímavé ceny.

V kostýme vodníka, víly či žabky sa naozaj oplatí prísť. Tí najkrajší budú zapojení aj do podvečernej módnej prehliadky  a budú sa môcť predviesť s modelkami zo salónu GLAMOUR na predvádzacom móle.

Do programu sa zapojí aj skupinka Nedbám Entertainment, ktorá  organizuje spoločnú cyklojazdu po cyklotrase. Cyklisti budú mať zraz pred obchodom Jam Sport, kde záujemcom urobia aj základnú prehliadku a servis bicykla. Cyklisti vyrazia na cyklotrasu približne o 14.00 hod.

Chýbať nebudú ani detské atrakcie, tvorivé dielničky, jazda na koníkoch, či penová párty. Pre návštevníkov bude otvorená lodenica, kde si môžu zadarmo požičať loďky a povoziť sa po priehrade. Hudobný program zložený z county, rock, či popových skupín bude hrať až do večerných hodín. Na pódiu sa predstavia: dogdancing, Hely, Zydaco B-Band, Slušní chlapci, Viera Šusteková a hostia, ONCE, Záhorácka heligónka, Rocksberry, vystúpenie detí zo IV. ZŠ, Materské centrum, COOL School, divadlo MAFI a šašo FIFO.

Po zotmení program zavŕši vypúšťanie vodných lampiónov na hladinu priehrady. V prípade, že sa do vypúšťania zapojí viac ľudí, mohlo by ísť o unikátny pohľad na Kunovskú priehradu.

Takéto veľkolepé otvorenie leta pre všetkých návštevníkov pripravili Mesto Senica, Rekreačné služby mesta Senica a OZ Element Senica. Tešíme sa na Vás!
FB EVENT

10402584_768371566527328_8736590798439932637_nTlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *