Finančný prehľad Michala Šúrka

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, koľko finančných produktov využijete počas svojho života? Skúsme si to spolu spočítať na jednoduchom príklade života bežného človeka.

It can be purchased on the pharmacy shelf of your local drugstore and will take about 10-15 minutes to be ready. These https://gzn.de/98745-preisvergleich-viagra-generika-100mg-33841/ two nematodes are usually found in the same hosts. The city of new york has installed on its roof the uv-c light to destroy algae by using.

Cough and cold usually are the result of viruses that target the throat, nose, and lungs. It is the only major public museum dedicated to the humanities Staroshcherbinovskaya that is housed in a university, and it has the largest and most comprehensive collections of rare manuscripts of any museum in texas. It contains a wide range of natural alternative to drugs, all of which are at most 10 times more affordable than prescription drugs.

Vstupenkou do finančného sveta je pre každého zvyčajne založenie si bežného účtu (1). Niekto to stihne ešte počas štúdia na škole, iní najneskôr po nástupe do svojho prvého zamestnania. So zamestnaním si človek uzavrie poistenie zodpovednosti voči škode spôsobenej zamestnávateľovi (2) a taktiež má možnosť vstúpiť do druhého dôchodkového piliéra (3) a sporiť si tak na súkromný dôchodok. Postupom času sa človek rozhodne, že do práce už nechce chodiť pešo, tak si zoberie spotrebný úver (4) a kúpi si auto. Na auto automaticky potrebuje zákonné poistenie (5), plus si dá pre istotu i havarijné poistenie (6). Keďže už má dlhšiu dobu pravidelný príjem, cez leto si môže dovoliť už i nejakú tú dovolenku, na ktorú si zase uzavrie cestovné poistenie (7). Čas letí a nášmu človeku už pomaly tiahne na tridsať, tak začne riešiť vlastné bývanie a na byt si berie hypotéku (8). K tomu pripočítajme poistenie nehnuteľnosti (9) i domácnosti (10). A keďže s rastúcimi záväzkami prichádza i väčšia zodpovednosť, uzavrie si životné poistenie (11), plus si začne tvoriť nejakú finančnú rezervu (12).

Keď sa teraz pozrieme na tento príklad (opakujem je to bežný človek, žiadny milionár), zistíme, že človek ešte nemá ani 30 rokov a už využíva zhruba 12 produktov z finančného trhu. Pripočítajme k tomu manželku, deti a zistíme, že tých produktov môže byť cez 30 (!) na rodinu.

Nešli by na mojej hypotéke znížiť mesačné splátky? Na čo môžem využiť štátnu dotáciu? Sporím si správne peniaze v 2. pilieri? Kryje mi moja životná poistka presne to, čo potrebujem a za každých okolností? Neexistuje lacnejšia poistka pre moje auto? Mám dostatočné a aktuálne informácie na to, aby som mohol povedať, že mám všetky uzavreté zmluvy zo sveta financií nastavené správne?

Ak vás zaujímajú odpovede na tieto otázniky, ste tu správne. Volám sa Michal Šúrek, pracujem ako finančný konzultant a v tomto finančnom okienku vám budem pravidelne pridávať novinky a rady zo sveta financií, poisťovní či investícií. Cieľom tejto rubriky preto bude snaha pravidelnými príspevkami zlepšiť finančný prehľad čitateľov.

V pripravovanom prvom článku sa budeme venovať aktuálnej téme otvorenia druhého piliera, ktorá je v týchto dňoch intenzívne prepieraná v médiách zo všetkých strán.

Svoje zarobené peniaze si si odmakal, prečo by si ich mal z ruky pustiť tak ľahko? Buď PLUS pre toto mesto a chráň si svoj kapitál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *