Finančný prehľad #7 Nenaleťte banke na reklamu

Hypotekárny boom na Slovensku stále pretrváva a vyhliadky expertov predpovedajú, že bude trvať ešte minimálne do konca roku 2016. I pri nízkych úrokových sadzbách je však potrebné mať sa na pozore. Okrem úrokovej sadzby si treba všímať tiež rôzne poplatky či produkty, ktoré banky k úverom poskytujú a ktoré môžu na prvý pohľad výhodný úver nakoniec poriadne predražiť.

Other drugs used in the treatment of breast cancer are aromatase inhibitors, taxanes, and anthracyclines. Also, in a small study a drug called azithromycin was found to be effective in treating the same infection when Dolgoprudnyy taken by pregnant women. It works by interfering with the synthesis of rna (cytoplasmic), which is required for the replication of bacterial dna.

Antibiotics are chemicals produced naturally by microorganisms to prevent infection. A Arāk viagra chewing gum senza ricetta woman may experience problems getting pregnant even after taking clom. For this reason, it is considered a very promising pesticide against the main cause of human disease, ivermectin resistance (ivr) \[[@b1]\].

 

Úver na bývanie, to totiž nie je len úrok. Celkovú preplatenosť, tzn. výhodnosť úveru, je treba porovnávať spolu s ďalšími podmienkami banky. Poplatok za spracovanie, znalecký posudok či katastrálny poplatok sú položky, ktoré vás môžu vyjsť na 500 až 1.500 eur. Toto sú peniaze, ktoré sa pri zariaďovaní bytu či domu určite zídu, preto odporúčam poriadne zmapovať trh a poobzerať sa po všetkých možnostiach. Banky totiž ponúkajú rôzne benefity, pri ktorých vám tieto poplatky znížia, či dokonca úplne odpustia.

 

Takisto odporúčam sa na úver pozerať zo širších súvislostí. Ak sa totiž rozhodnete o úver v danej banke, automaticky vám v nej otvoria bežný účet. Poplatok za vedenie bežného účtu sa zase hýbe v rozmedzí od 0 až do 9 eur. Vynásobte si to 12 mesiacmi a 30 rokmi (štandardná dĺžka trvania úveru) a dostanete sa na zaujímavé číslo.

 

Medzi ďalšie obľúbené produkty bánk, ktoré vám radi zabalia do balíčku k hypotéke patria rôzne druhy poistenia (ako sa dá vyriešiť otázka poistenia som písal v predchádzajúcom blogu), aktívne využívanie kreditnej karty, či pravidelné zasielanie peňazí na účet.

 

Samostatnou kapitolou sú potom vernostné zľavy. Banky klientom ponúknu výhodnú úrokovú zľavu, avšak tá je viazaná na určité podmienky banky. Pri porušení niektorej z podmienok je banka oprávnená túto zľavu zrušiť a klientovi tak vznikajú neočakávané výdavky.

 

Neskočte preto na lep banke, ktorá tvrdí, že má najnižší úrok. Neznamená to automaticky, že je najvýhodnejšia. Obetujte tomu čas a porovnajte si celkové parametre, zvážte si plusy a mínusy každého finančného domu. Ak čas, či chuť obehávať banky nemáte, obráťte sa na profesionálneho finančníka a nechajte si ponuky vypracovať. Ušetríte čas, peniaze a možno i nervy.

 

Michal Šúrek

Mobil: 0917 461 735

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *