Fashion Revolution Day 2016 Senica

Zaujímalo ťa niekedy, kto vyrába tvoje oblečenie a čo všetko stojí za ceduľkou na tvojom tričku? Možno si už postrehol kampaň Fashion Revolution, a ak nie, môžeš prísť vo štvrtok 21.4.2016 o 18:00 do Davu, kde sa dozvieš o tejto problematike viac, na evente Fashion Revolution Day 2016 Senica, ktorý prebieha v rámci medzinárodného projektu Fashion Revolution Week. 

Fashion Revolution je medzinárodná kampaň, do ktorej sa zapája vyše 70 krajín z celého sveta s cieľom priniesť transparentnosť do sveta módy a podporujú ju i mnohé slovenské osobnosti ako Adela Banášová, Tamara Heribanová-Šimončíková, Lýdia Eckhardt, Soňa Mϋllerová a mnoho ďalších. Impulzom vzniku bol pád budovy v Bangladéži v roku 2013, kde zahynulo vyše 1000 ľudí, ktorí pracovali v neetických podmienkach na výrobe oblečenia, a 2500 bolo zranených. Odvtedy sa každoročne koná Fashion Revolution Deň, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o probléme nekalých praktík módnych reťazcov a žiadať od značiek odpoveď na otázku #whomademyclothes? (Kto vyrobil moje oblečenie?). Tento rok kampaň vrcholí do celotýždňových aktivít, do ktorých sa môžeš zapojiť i ty v Senici.

V Dave na teba čaká krátka prezentácia myšlienky Fashion Revolution, premietanie filmu The True Cost i fotokútik, kde sa bude fotiť v obrátenom tričku tak, aby bola vidieť cedulka.

Móda je oblasť, ktorá zaujíma množstvo ľudí, baví nás sledovať trendy, vyjadrovať sa prostredníctvom oblečenia a dávame si záležať na svojom imidže. Ak ti záleží i na tých, ktorí tvoje oblečenie vyrábajú, neváhaj a prídi podporiť toto podujatie 21.4.2016 o 18:00 do Davu. FB event nájdeš tu a pre viac info môžes pozrieť i Fashion Revolution ČR a SR. 

Okrem eventu sa môžes zapojiť i takto:

Fashion Revolution

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *