Fashion Revolution Day 2016 Senica

Zaujímalo ťa niekedy, kto vyrába tvoje oblečenie a čo všetko stojí za ceduľkou na tvojom tričku? Možno si už postrehol kampaň Fashion Revolution, a ak nie, môžeš prísť vo štvrtok 21.4.2016 o 18:00 do Davu, kde sa dozvieš o tejto problematike viac, na evente Fashion Revolution Day 2016 Senica, ktorý prebieha v rámci medzinárodného projektu Fashion Revolution Week. 

This medication is known to cross the placenta, and may be passed to the foetus. This drug may be prescribed Fālākāta to treat allergic reactions in children that are associated with food or pollen. We are proud to provide our customers with the most affordable prices on all our medications and supplements.

This is taken on a daily basis by women suffering from breast cancer. This drug may be used to treat the infection caused by the bacterium that causes the flu, the common cold, Antwerpen or sinus infections. However, in the case of allopurinol, is known as an anti-inflammatory and is used to treat gouty arthritis.

Fashion Revolution je medzinárodná kampaň, do ktorej sa zapája vyše 70 krajín z celého sveta s cieľom priniesť transparentnosť do sveta módy a podporujú ju i mnohé slovenské osobnosti ako Adela Banášová, Tamara Heribanová-Šimončíková, Lýdia Eckhardt, Soňa Mϋllerová a mnoho ďalších. Impulzom vzniku bol pád budovy v Bangladéži v roku 2013, kde zahynulo vyše 1000 ľudí, ktorí pracovali v neetických podmienkach na výrobe oblečenia, a 2500 bolo zranených. Odvtedy sa každoročne koná Fashion Revolution Deň, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o probléme nekalých praktík módnych reťazcov a žiadať od značiek odpoveď na otázku #whomademyclothes? (Kto vyrobil moje oblečenie?). Tento rok kampaň vrcholí do celotýždňových aktivít, do ktorých sa môžeš zapojiť i ty v Senici.

V Dave na teba čaká krátka prezentácia myšlienky Fashion Revolution, premietanie filmu The True Cost i fotokútik, kde sa bude fotiť v obrátenom tričku tak, aby bola vidieť cedulka.

Móda je oblasť, ktorá zaujíma množstvo ľudí, baví nás sledovať trendy, vyjadrovať sa prostredníctvom oblečenia a dávame si záležať na svojom imidže. Ak ti záleží i na tých, ktorí tvoje oblečenie vyrábajú, neváhaj a prídi podporiť toto podujatie 21.4.2016 o 18:00 do Davu. FB event nájdeš tu a pre viac info môžes pozrieť i Fashion Revolution ČR a SR. 

Okrem eventu sa môžes zapojiť i takto:

Fashion Revolution

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *