Do práce na bicykli

„Cesta do práce na bicykli šetrí naše zdravie, náš čas, naše peniaze, naše životné prostredie“ je hlavné motto národného projektu „DO PRÁCE NA BICYKLI“

Mesto Senica sa zapája to tohto projektu po prvý raz. Cieľom projektu je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách, motivovať samosprávy, aby na svojom území vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre využívanie bicykla na prepravu po meste, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, priestor na prezlečenie vrátane sociálneho zariadenia, a tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby použili na dochádzanie do práce bicykel, motivovať zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.

Zapojiť sa môžeš aj ty. Stačí nájsť ďalších kolegov, zostaviť 2 až 4 členný tím a zaregistrovať sa na webe www.dopracenabicykli.eu. Môžeš tak urobiť najneskôr do 26. apríla 2016. Z jednej firmy môže byť aj viacero tímov. Každý člen tímu si sám eviduje cesty do práce a z práce na bicykli za každý deň od 1. do 31. mája 2016. Všetko cez vyššie spomenutú webovú stránku, kde nájdeš aj všetky potrebné informácie ako zaregistrovať Váš tím.

Samospráva potom vyhodnotí tím aj súťažiaceho, ktorý najazdil čo najviac kilometrov do práce a z práce. Ďalej bude vyhodnotený tím aj súťažiaci, ktorý najazdil najväčší počet jázd do a z práce. Bude aj tzv. Bonusová kategória v rámci nej bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období.

Podrobnejšie informácie nájdeš na  www.dopracenabicykli.eu alebo môžeš kontaktovať lokálneho koordinátora, ktorým je Marek Štítny (marek.stitny@senica.sk).

Do-prace-na-bicykli-plagat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *