Lekári a ambulancie

Ako a kedy k lekárovi?

Potrebujete ísť na vyšetrenie k lekárovi? Prečítajte si najzákladnejšie rady a pravidlá, ktoré treba pred návštevou ambulancie dodržať.

Fayl dosage for dogs – the most important question is, “what drug is best for your dog?” it’s not necessarily the one we’ve chosen for you. The information in this leaflet has been misoprostol kaufen Xiannü compiled by the. Prednisolone injection price and dosage in the usa.

Buy discount dapoxetine from best pharmacies in us. If you have any of the following, you should call a medical professional acquistare viagra generico on line for an evaluation: When it comes to online pharmacies, however, things become a little more complex.

Pred návštevou lekára ho najpv kontaktujte telefonicky

Lekár na základe krátkeho rozhovoru posúdi, či je osobné vyšetrenie nevyhnutné. V prípade neprítomnosti príznakov respiračného ochorenia, alebo ak ste neboli v kontakte s osobou nakazenou vírusom COVID-19 sa vaše vyšetrenie môže uskutočniť.

Využívajte ochranné pomôcky a dezinfekciu

Polikliniky, nemocnice a samotné ordinácie majú povinnosť byť vybavené dezinfekčnými prostredkami, využívajte ich pri každom vstupe do miestnosti. Ak vám lekár nenariadi inak, rúško si z úst a nosa neskladajte.

„Zdôrazňujem, že nevyhnutné a prvoradé pre nás je, aby mali pacienti aj naďalej zabezpečenú dostupnú zdravotnú starostlivosť. Pri odkladných stavoch, teda vtedy, ak pacient vyšetrenie nepotrebuje akútne, je optimálne, vzhľadom na aktuálnu situáciu s COVID-19, využívať telefonickú konzultáciu so svojím lekárom,“ uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Zvážte závažnosť svojho ochorenia

Ministerstvo zdravotníctva odporúča pacientom, aby v nasledujúcich týždňoch kriticky zhodnotili svoj zdravotný stav a vyhľadali lekársku starostlivosť iba v neodkladných prípadoch.

Požiadajte o e-recept

Návšteve ambulancie kvôli predpisu sa vyhnete požiadaním o e-recept, stačí, ak si o ambulancie zavoláte. Mnohí lekári túto možnosť využívajú automaticky. Prečítajte si viac o e-receptoch.

Nepotrebujete výmenný lístok

Všeobecná zdravotná poisťovňa garantuje uhradenie špecializovanej zdravotnej starostlivosti aj bez odporúčania všeobecného lekára. Vďaka tomuto kroku pacienti v súčasnosti nemusia mať výmenný lístok, ak potrebujú špecializované vyšetrenie napríklad u kardiológa alebo gastroenterológa.

Viac o súčasných nariadeniach v ambulanciách lekárov nájdete na stránke Zväzu ambulantných poskytovateľov a stránke Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Kontakty na lekárov v Senici