4. Senický týždeň dobrovoľníctva a Európsky týždeň mobility

Dobrovoľníci opäť zaplavia Senicu dobrou náladou, skutkami a radosťou počas štvrtého ročníka Senického týždňa dobrovoľníctva. Táto tradícia Senického týždňa dobrovoľníctva sa každoročne koná tretí septembrový týždeň pod taktovkou Informačného centra Europe Direct Senica.

Tentokrát sa spojí týždeň dobrovoľníctva s Európskym týždňom mobility, ktorého poslaním je podpora využívania alternatív motorového vozidla a „eko dopravných prostriedkov“. Od 16. do 22. septembra je v meste Senica naplánovaných množstvo aktivít. Týždeň odštartujeme tradičnou akciou „Dobrovoľníci deťom“ na ihrisku Luxor, kde dobrovoľníci potešia tých najmenších obyvateľov mesta. Mladí však nezabúdajú ani na starších občanov zo Zariadenia sociálnych služieb v parku, ktorým sme počas tohto týždňa pripravili malý výlet s prehliadkou mesta senickou MHD na vlakovú stanicu.

Ako každý rok aj tentokrát sa k našim dobrovoľníkom môže pridať každý, kto má chuť urobiť niečo dobré pre seba a iných. Veľkou výzvou pre všetkých občanov mesta je akcia „Do práce na bicykli“, ktorá sa bude konať v jeden deň počas tohto týždňa. Cieľom tejto akcie bude zapojiť čo najviac ľudí, ktorí na jeden deň odparkujú svoje auto a vyberú sa do práce na bicykloch. V tento deň sa na jeden deň uzatvorí parkovisko pri mestskom úrade a vytvorí sa tu EKO ZÓNA pre cyklistov, chodcov a deti. Čo všetko by mohlo byť namiesto parkoviska, keby bolo menej áut, ukážu dobrovoľníci v EKO ZÓNE.

A že jazdiť MHD v Senici je nuda? Tento týždeň určite nebude. Okrem toho, že 19. septembra bude MHD v Senici pre všetkých úplne zadarmo, tak jazdiť bude aj špeciálny autobus tzv. FACEBUS. Nájdi svoju fotku, napíš odkaz na nástenku Facebusu, olajkuj a zabav sa jednoduchou jazdou na Facebuse len počas Senického týždňa dobrovoľníctva a Európskeho týždňa mobility od 16.do 22. septembra 2014.

Vybrať sa na spanilú jazdu mestom s nami môže každý. V rámci tohto týždňa vyhradíme jedno poobedie na tzv. Ekojazdu mestom. Stačí si priniesť akýkoľvek „eko dopravný prostriedok“ a vyráža sa na cesty- in line korčuliari, bicyklisti, kolobežkári, trojkolkári, skateboarďáci, longbordisti atd. Každoročnou akciou Senického týždňa dobrovoľníctva býva spoločný tanec na námestí, ktorý nevynecháme ani tento krát.

Týždeň od 16. do 22. septembra bude v Senici nabitý množstvom aktivít a mladými ľuďmi, ktorí sa rozhodli robiť dobrovoľníctvo. A pridať sa môže každý.

FB FANPAGE

FB EVENT

Senicky_tyzden_dobrovolnictva_Europsky_tyzen_mobility_senica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *