Vystrihaj sa Slovenko

Možno ste už zachytili kampaň Vystrihaj sa Slovensko, ale možno ste netušili, že s ňou má niečo spoločné Seničanka Dominika Pechová. Práve ona dala podnet Lige proti rakovine, vďaka ktorému sa kampaň 31.augusta 2015 spustila.

It is important that penis health is a priority, and that you take care of it. The company's shares fell 6.4 https://prioritymedical.us/uncategorized/wheel-chair-bound-boy-turned-super-hero/ percent on its first day of trading on the new york stock exchange. Zithromax injection is a treatment for infections of the urethra.

Azithromycin price azithromycin price, azithromycin, 250 mg, azithromycin 250 mg, azithromycin 250 mg, azithromycin 250 mg, azithromycin 500 mg, azithromycin 500 mg, azithromycin 500 mg. When a woman has been diagnosed as having a high risk of a pre term delivery, dapoxetina opinioni there is every indication that she should be monitored closely. There are several tamoxifen (nolvadex) products and it is a good opportunity to buy tamoxifen (nolvadex) on the cheap!

Ak ste o kampani Vystrihaj sa Slovensko ešte nepočuli, ide o projekt, vďaka ktorému môžete darovať svoje vlasy na výrobu parochne pre onkologické pacientky, ktoré ich stratili kvôli chemoterapii. V zahraničí možno bežná vec, ale u nás to doteraz nebolo možné. Ako to teda začalo?

Dominika sa ešte v marci obrátila na Ligu proti rakovine s tým, že chcela darovať vlasy na výrobu parochne. Avšak odpoveď znela tak, že niečo také sa na Slovensku nerobí, pretože na to nie sú prostriedky. Dominika sa nedala odradiť a začala zisťovať, ako by predsa mohla vlasy venovať, nasledoval rad telefonátov do kaderníctva, parochniarovi a zase do kaderníctva:  Jedna parochňa sa vyrába mesiac a náklady na jej výrobu sa pohybujú nad 1000€. Jedny vlasy majú hodnotu približne 200€, takže to predstavuje 800€ stratu.“ Dominika nakoniec s kaderníčkou Zdenkou Vrbovou bohužial zistili, že s tým nevedia nič urobiť.

Asi o dva mesiace sa Dominike ozvali z Ligy proti rakovine s oznamom, že z toho idú urobiť projekt. Na to sa s nimi skontaktovala kaderníčka Zdenka a dala návrh: 5 dievčat daruje vlasy, z jedných bude parochňa a ostatné pokryjú náklady na výrobu. Takto projekt vznikol  a oficiálne sa zahájil v Dámskom klube, kde Dominike ostrihali vlasy.

Darovať môžete, ak spĺňate nasledujúce podmienky:
-minimálna dĺžka vlasov je 40 cm,
-vlasy by mali byť nefarbené,
-ak farbené vlasy, tak iba na svetlé odtiene
-vítané sú ženské, mužské, detské i prešedivelé vlasy

V Senici si môžete vhodné vlasy na venovanie zadarmo ostrihať v kaderníctve Paris hair salon na Robotníckej, stačí zavolať a dohodnúť si stretnutie. Dominika hovorí, že podporiť sa dá, aj keď nie ste vhodným kandidátom: „ Ak nemáte vhodné vlasy a chceli by ste podporiť projekt, môžete sa dať ostrihať na vlastné náklady, odfotografovať pred a po a iba zdielať, čím vlastne vyjadríte podporu a empatiu onkologickým pacientom.“ Hashtagy sú: #idemdotoho #vystrihajsaslovensko.

Ak teda chcete podporiť projekt, neváhajte, strata vlasov pre onkologické pacientky je veľkým otrasom a náklady na kúpu parochne je ďalšia finančná záťaž. Viac informácii sa dozviete na stránkach www.vystrihajsaslovensko.skwww.lpr.sk a na Facebook page: Vystihaj sa Slovensko, kde nájdete premeny odvážnych darcov.

Držíme palce kampani a tebe Dominika, klobúk dole!

vystrihaj sa slovensko (2) vystrihaj sa slovensko