V núdzi poznáš deratizéra

Obohnali ste pozemok myšoplašmi a krtkoplašmi, no tie príšery prelomili vašu domobranu a pokračujú vo svojej deštruktívnej činnosti? Cez húfy múch nevidíte na sliepky, burina už prerástla susedove tuje alebo sa vám premnožilo iné “fúúúj”? Volajte profesionála. 

Piľní poľní a domajší hospodár by si určite všetko obstaral sám. Ale je aj taký, ktorý v zápolení s prírodným škodcom prehráva 5:0, lebo svojho protihráča stále podceňuje, alebo ten, čo sa na boj blízka s ním jednoducho necíti. Na oba typy platí univerzálny recept: nechať to za vás vybojovať profesionálneho poskytovateľa DDD služieb. 

Z jedného „malého milého“ ich môžu byť do roka milióny

Myška k myške 

Čo je malé, to je milé? Bude to platiť aj keď vám toho “milého” bude naokolo behať cez milión? Napríklad taká obyčajná myš vrhne do roka až 200 tryskomyší. Každá ženská je do 12 týždňov schopná sa ďalej reprodukovať. Ani sa nenazdáte a do roka zarábate na výživné pre 200 miliónov myších detí. S ostatnými hlodavcami to bude podobné. Pointa je v tom, že o rozsahu napríklad takej potkanej populácie, ktorá si razí cestičky pod základmi vašej budovy a narúša jej statiku, ste ani v najdivokejších snoch nechyrovali. 

V ohrození je aj vaše zdravie. Hlodavce sú rýchloobrátková taxislužba pre všelijaké infekčné choroby a nakaziť sa môžete, aj keď sa s nimi nebudete bozkávať. Účinne vyhubiť populáciu hlodavcov, alebo jedného húževnatého krtka, si vyžaduje dobrú znalosť ich reprodukčného cyklu, prístup k profesionálnym deratizačným látkam, profi výstroj a znalosť technologických postupov. Otráviť desiatku potkanov je jednoduchšie, ako sa nakoniec postarať o ich likvidáciu. 

Profi osie hniezdo radšej nech odstráni profesionál. Odvaha sa nevypláca.

Bz, bz, bzzzzzzzzzzzzz! 

Hudba v ušiach každého insektofobika a alergika na osie či včelie bodnutie. Hmyz vie byť otravný aj nebezpečný dokonca aj pre zdravého človeka. Zvlášť, keď je ho na jednom mieste v jednej konkrétnej chvíli veľa. Ako napríklad komárov, ktorých je tento rok celkom slušná úroda. A sú tu aj sršne a osy, čo si vedia postaviť hniezda v blízkosti človeka, aby im neušla žiadna urbánna legenda! 

Ťažké spolužitie môže byť aj s mravcami, ale ak vám nevadí tá pyramída uprostred obývačky, netreba ich riešiť. Iný prípad je však už taká ploštica. Tá si za obdobie spolužitia s človekom vybudovala na všetky bežne dostupné prostriedky poslaneckú imunitu, že pre ňu odbory museli vymyslieť špeciálny chemický kokteil, na ktorý pozná recepis len profesionál. Začínať si s hmyzom na vlastnú päsť sa jednoducho amatérovi nevypláca. Zvediete ďalší márny boj a ešte môžete dôjsť k ujme na zdraví. 

To nie sú včeličky, to sú osičky. Medu sa od nich nedočkáte. Uštipnutia áno.

Anglický trávniček a drevo do krbu 

U suseda tráva zelenšia a krajšia? Tak to bude možno tým, že mu tam nerastie burina. Profesionálne ošetrenie trávnika herbicídmi zahubí len to, na čo si ukážete. Využijete aj v prípade, že túžite po udržiavanom parkovisku okolo administratívnej budovy. 

A ak namiesto do telky radšej pozeráte do krbu, ako v ňom ohníček olizuje voňavé drevo, alebo s drevom obchodujete, bude vás určite zaujímať, ako ho ochrániť pred drevokaznými škodcami. Platí to aj v prípade, že vás berú starožitnosti a s obľubou vymetáte príbuzným povaly. S neošetreným kúskom nábytku by ste si domov mohli nastlať aj červotoča alebo iný parazit. 

Mestské parkovisko, alebo záhrada? Burine je to jedno. Profi firma si poradí aj s tým.

DDD služby od profesionála 

Za trojitým salchovom DDD sa ukrýva jednoduchý akronym: deratizácia, dezinfekcia a dezinsekcia. Celkovo vám však dobrá DDD firma so všetkými platnými a potrebnými certifikátmi dokáže poskytnúť aj ďalšie špecifické služby, bez ohľadu na to, či ste súkromná osoba, firma alebo municipalita.