Útulok Senica

Redakčný team Senice + sa Vám snaží prinášať informácie z diania v Senici a jej blízkom okolí, či už ide o koncerty, vystúpenia, párty alebo športové podujatia. Každý týždeň si môžeš prečítať rozhovory plné zážitkov so zaujímavými ľuďmi, ktorí napríklad vycestovali za hranice alebo si necháš poradiť od osôb, ktorí venovali väčšiu (ak nie celú) časť svojho života športu. V rubrike umenie očami Seničanov sa okrem iného dozvieš aj o neľahkej ceste umelca na Slovensku. Najnovšie nám pribudla kategória pod názvom „finančný prehľad“, ktorá ti snáď určite ušetrí nejaké to eurko. Zámerne som nespomenul nosný pilier webu = podporuj lokálnych. Dnes to bude článok o podpore lokálnych, ktorí to potrebujú asi najviac. Tí, ktorí by bez Vás nemohli fungovať. Obetaví ľudia z Útulku Senica.

utulok 5Útulok Senica bol zriadený za spoluúčasti Mesta Senica za účelom starostlivosti o opustené, túlavé a týrané zvieratá v areáli bývalých kasárni (Železničná 1542), kde je vyhovujúci priestor na ubytovanie a  venčenie psov. Prevádzkovateľom útulku je od roku 2006 nezisková organizácia Cerberus, ktorá útulok spravuje po technickej stránke a zabezpečuje základnú starostlivosť o psíkov a mačky. Finančný príspevok od mesta je teda použitý na základný chod útulku: mzdu a odvody správcu, poistné, vodné, stočné, odpady a kanalizáciu, elektrinu, telefón, BOZP, revízie a základné veterinárne úkony. Areál útulku je rozdelený na 3 sekcie – na karanténnu časť, kde sa prijímajú noví psíci, ktorí musia prejsť povinnou týždennou karanténou, časť útulku s kotercami, skladom na krmivo, kanceláriou a časť vyhradená na venčenie psov. O psíkov v útulku sa stará správca útulku s tímom dobrovoľníkov. Správca  má na starosti základné ošetrenie psov, kŕmenie psov, čistenie kotercov, spoluprácu s Mestskou políciou pri prijímaní psov do útulku. Dobrovoľníci svojou pomocou zabezpečujú všetko potrebné, aby psík v útulku pobudol čo najkratší čas a aj počas tohto času bol jeho pobyt čo najmenej stresujúci a psík dostal okrem stravy a ubytovania aj všetky potrebné veterinárne úkony a následne bol ponúknutý na adopciu.

utulok 4Po tom, čo sme si zhrnuli základné informácie, by Vás asi zaujímalo, ako im dokážete pomôcť. Pomôcť sa dá rôznymi spôsobmi:

1. Finančne:        č. účtu 2761583553/0200
–                            IBAN: SK75 0200 0000 0027 6158 3553
–                            swift: SUBASKBX
–                            názov účtu: Cerberus – Útulok Senica
1.1 Finančne:      2% z dane
2. Materiálne:      darovaním jedla v podobe granúl, obojkov, hračiek pre psíkov, búd atď.
3. Osobne:          poskytnutím dočasnej opatery, či návštevou útulka a zobrať psíka na prechádzku.

No určite najväčšia pomoc, ktorá je na nezaplatenie je adopcia štvornohého miláčika do rodiny. Momentálne sú k dispozícii títo psíkovia a mačičky na adopciu. Samozrejme sú aj určité podmienky pri adopcii, no to už bude len malá prekážka medzi Vami a novým členom rodiny.
utulok 3Útulok je otvorený každý deň od 09:00 – 17:00 hod, v tomto čase sa tam vždy nachádza správca, ktorému stačí ukázať občiansky preukaz, a s ktorýmkoľvek psíkom sa môžete vydať na prechádzku. Správca útulku Vám taktiež vie poradiť – kam sa psík hodí, či na byt alebo skôr na dom, aké je to plemeno, poprípade jeho vzťah k druhým psom/fenám. Je k dispozícií i telefónne číslo /0914 112 125/, na ktorom si môžte zistiť mnoho informácií ešte pred vstupom do útulku.

Dobrovoľníci z útulku sú veľmi aktívni, čoho sú dôkazom aj mnohé usporiadané akcie a podujatia, ktorými sa snažili dostať viac útulok do povedomia, a tak získať viac domovov pre opustených psíkov. Sám som sa ich pár zúčastnil a musím povedať, že boli zvládnuté viac než profesionálne. Od hromadných venčení, cez fotenie a predaj kalendárov až po benefičné koncerty. Najbližšie si pre nás prichystali event s názvom Adopčný DeŇ2_015 – Lásku musíš cítiť, ktorý sa uskutoční v areály útulku Senica, dňa 20. 06. 2015 v čase medzi 10:00 – 16:00 hod. Okrem exkurzie po útulku bude zabezpečené občerstvenie, v ktorom sa môžeš osviežiť, najesť a kultúrne sa vyžiť počas vystúpenia špeciálneho hosťa. 🙂
utulok 1
Podporujte lokálnych! Podporujte lokálnych, ktorí si bez Vašej pomoci nevystačia. Či už si adoptujete psíka, zúčastníte sa adopčného dňa, alebo zoberiete jedného z nich na prechádzku, tak spravíte dobrý skutok, ktorý nezostane nepovšimnutý. Každý Váš cent rozhoduje a hlavne viete kde Vaše peniaze skončia! Verte mi, smerujú do dobrých rúk.