Senický štadión hostí „zápas roka“

Na štadióne FK Senica sa uskutoční finále pohára Sportika Cup pod záštitou OBFZ Senica, v ktorom sa predstavia FC Družstevník Rybky a TJ Družstevník Hlboké – sviatok pre všetkých lokálnych fanúšikov okresného „preboru“ z nášho okresu.

Dejisko zápasu

Pôvodne sa mal zápas hrať na mestskom štadióne v Skalici. Keďže sú vo finále mužstvá zo senického okresu, nedávalo by to zmysel. Po zmene vlastníka klubu sa začali v FK Senica meniť veci k lepšiemu a nové vedenie umožnilo, aby sa zápas odohral v Senici. „Jednou z našich aktivít je aj nadviazanie spolupráce s okolitými klubmi a obcami a rozvoj futbalu v okolí. Preto sme návrh OBFZ Senica prijali a tešíme sa, že aj takto môžeme podporiť lokálny šport.“, vyjadril sa Peter Cinege, súčasný riaditeľ klubu.

Chystáte sa podporiť tento futbalový „sviatok“? Prihláste sa do udalosti na Facebooku: https://www.facebook.com/events/559032275047982/

Ťaháky a osobnosti

Aj keď vystúpia vo finále pohára okresné mužstvá, v zápase sa predstaví viacero odchovancov Futbalovej akadémie FK SenicaTomáš Vacula, Kristián Ravas, Jakub Kuchta, bratia „Slovíci“, Tomáš Vach, Peter Černek, Richard Rýzek a ďalší. Niektorí hrali aj v A-mužstve FK Senica a vo vyšších ligách od II. ligy až po IV. ligu.

Medzi tých, ktorí si zahrali I. futbalovú ligu patria Andrej Fišan, súčasný tréner brankárov FK Senica, Peter Kumančík – dlhoročná opora Spartaka Myjava. Ďalšou osobnosťou zápasu je Gabriel Bartošek – dlhoročný reprezentant SR vo futsale, bývalý hráč SLOVMATIC, s ktorým reprezentoval klub vo futsalovej Lige Majstrov.

Lokálne derby s nábojom alebo prečo prísť na zápas

FC Družstevník Rybky sú aktuálnym majstrom okresu zo sezóny 2018/2019. Keďže aktuálna sezóna bola prerušená, zostávajú Rybky majstrom aj pre ďalší rok. Z „trónu“ ich mohlo v tejto sezóne zosadiť práve Hlboké, ktoré po jesennej časti viedlo ligu a malo našliapnuté k titulu. Rybky „skončili“ po jeseni na 3. mieste.

Kluby sú dlhoročnými rivalmi a každý ich zápas je ťahákom okresu. Posledné zápasy tohto družstevného derby boli vyrovnané, sprevádzala ich bojová atmosféra, kde išli hráči na hranu. Nechýbali tvrdé súboje, ale aj futbalový um.

Príďte podporiť kluby, hráčov a zabaviť sa

Zápas sa uskutoční 05.07. v nedeľu o 17:00. Lístky si môžete zakúpiť v kaviarni v SeniciPositivo Café & bar týždeň pred zápasom. Záujem z klubov a obcí je veľký. Ako viete, počet lístkov je limitovaný, ale podľa najnovších opatrení už môže zápas navštíviť až 2500 divákov.

Organizácia zápasu bude spĺňať kritériá ligového zápasu, za čo patrí poďakovanie OBFZ a  FK Senica.