Seničan Rastislav Vereš nominovaný na hráča mesiaca september v 1.hokejovej lige.

Hokejová sezóna sa pomaly rozbehla a radosť nám robí aj dvadsaťdva ročný seničan Rastislav Vereš, ktorý oblieka dres HK Skalica. Do novej sezóny sa uviedol vo výbornom svetle a momentálne je najproduktívnejším hráčom mužstva, čo neuniklo ani vedeniu prvej hokejovej ligy a bol nominovaný na cenu strieborná prilba. Táto cena sa udeľuje každý mesiac hráčovi s najväčším počtom hlasov od fanúšikov, ktorí si môžu vybrať z nominovaných hráčov. Rasťa sa nám podarilo zastihnúť v kaviarni tak sme mu hneď položili zopár otázok.

Ahoj Rasťo pred začiatkom sezóny si zakotvil v mužstve HK Skalica. Bola pre teba Skalica jasnou voľbou alebo si zvažoval aj iné ponuky?

Ahoj, keďže som v minulosti pôsobil v juniorskom tíme Skalice, tak som išiel do známeho prostredia a príliš som neváhal. Mal som síce aj iné ponuky, ale po rozhovore s vedením mužstva som sa rozhodol práve pre Skalicu. Veľa nových spoluhráčov bolo pre mňa už známymi tvárami aj preto som sa rozhodol stráviť sezónu v dobrom kolektíve, čo sa aj napĺňa.

Akú typ letnej prípravy preferuješ?

V lete som sa pripravoval väčšinou individuálne, no dali sme si aj zopár spoločných tréningov s chalanmi, ktorí sa takisto pripravovali na sezónu vo svojich kluboch. Toto leto som takmer úplne vynechal beh a viac som sa zameral na posilňovňu , odrazovú silu a kondíciu som naháňal na bicykli. Som typ, ktorý namiesto vylihovania trávi radšej svoj voľný čas aktívne, takže po sezóne je mojou srdcovou záležitosťou hokejbal a veľmi rád hrám aj tenis. Myslím si, že to je výborný doplnok k letnej príprave a príjemné spestrenie tréningového procesu.

Ako hodnotíš úvod sezóny, či už z pohľadu mužstva alebo seba?

Odohrali sme kvalitné zápasy, kde sa nám podarilo obrať o body aj skúsené mužstvá, no vzápätí sme zase stratili body v zápasoch, v ktorých sme mali rozhodne bodovať. Po deviatich kolách sme na piatom meste, čo nie je najhoršie, ale ako vravím, vždy je čo zlepšovať. S chalanmi sa už zohrávame a preto verím, že vo svojej hre budeme napredovať a na konto nám pribudne čo najviac bodov. Ja som úvod sezóny nemal najhorší podarilo sa mi dať nejaké góly a pridať aj zopár asistencií, ale nijako by som to nepreceňoval, sezóna je ešte dlhá a predsa len hokej je kolektívny šport.

Čo vravíš na svoju nomináciu v súťaži strieborná prilba za mesiac september?

Táto správu ma príjemne zaskočila, vôbec som to nečakal. Som potešený, no zároveň to vnímam ako záväzok, ale aj ako motiváciu do ďalšej práce. Samozrejme nemalý podiel na tom majú aj moji spoluhráči, pretože na ľade nie som nikdy sám, ale sme tam celá päťka a na striedačke celé mužstvo.

Rasťo Vereš v drese HC Dukla Senica

Aké sú tvoje ciele v tejto sezóne?

Po minulej sezóne v ktorej som absolvoval operáciu kolena, by som sa najradšej vyhol zraneniam, no toto bohužiaľ človek neovplyvní. Dúfam, že to bude pre nás úspešná sezóna a prilákame čo najviac ľudí na zimný štadión, ktorých bude naša hra baviť. Ja asi ako každý útočník chcem byť čo najviac produktívny a svojimi bodmi pomôcť Skalici sa umiestniť čo najlepšie.

Stíhaš sledovať aj hokejové dianie v Senici?

Jasné, som predsa seničan a za Senicu hrá aj môj starší brat Miro, takže chalanom veľmi fandím. Celkovo sa mi páči aj koncepcia pri ktorej chce klub stavať hlavne na seničanoch, určite je to zaujímavé aj pre divákov keď väčšinu hráčov poznajú. Sám sa nebránim možnosti pomôcť chalanom v ďalšom priebehu sezóny a zahrať si s bratom v jednom mužstve.

Ako tráviš svoj voľný čas, ak sa práve nevenuješ hokeju?

Toho voľného času príliš nie je, ale ak nejaký zvýši mám záľuby ako každý chalan v mojom veku. Čas sa snažím tráviť najme so svojou priateľkou Veronikou, vybehneme občas do kina a máme radi aj výlety po okolí.

Rasťovi ďakujeme za rozhovor a želáme mu úspešnú sezónu, žiadne zranenia a všetci budeme hlasovať za Rasťa v súťaži, pretože seničania pre Senicu.

Hlas Rasťovi možete dať na stránke: www.prvaliga.sk/strieborna-prilba

Foto: Martin Lednický a Mesto Senica