Romantika to nie je len Valentín

Aj vy ste vo vzťahu ktorý vznikol okolo februára, napríklad pri príležitosti Valentína? Dajme tomu, že odvtedy ubehol pomaly aj rok, a možno len týždeň..

Buďme poetický. V škole nás vždy učili pri preberaní poézie a ľúbostných básní, že láska sa prebúdza ku koncu zimy, respektíve na jar. Pomaly toto obdobie už začína. Láska je v plnom prúde. Ako oslavujete lásku vy?

 

zamilovany-par

 

Vzťah sa vždy spája s oslavou významných dní. Prvé radne, prvá pusa, prvý mesiac spolu, pol roka spolu, rok, dva a tak ďalej, výročie svadby a podobne. Ak ste vo vzťahu, ktorý je čerstvo vybudovaný, užívajte si všetky tie malé veci. Chytiť ju za ruku alebo nie? Pobozkať ju? Prečo sa jej páčim? To sú otázky, ktoré si kladieme počas prvých dní ale i mesiacov vzťahu. Taká ta neistota, či to je to pravé orechové. Či to má význam. Neistota, ktorá chytá za srdce i hlavu.

 

Spomínate si na vašu prvú lásku? Je to tá istá osoba, s ktorou ste do dnes alebo to nabralo opačný smer a spoznali ste vo svojom živote iných partnerov? Ste tip, ktorý má rád záležitosti na jednu noc alebo ste verný hrdina? Brať vzťah vážne od prvého „ahoj“ je neobvyklé. Niekomu trvá 3 mesiace, kým zistí, že vzťah, pred ktorým stojí je skutočný, a nie je to len výplod jeho fantázie. Je to pojem, udalosť. A zrazu do určitej mieri musíte zobrať zodpovednosť do vlastných rúk a udržiavať vašu lásku pri živote. Nepohnojiť to. A ak to pokazíte tak to musíte opraviť. Samozrejme, vy sami musíte uvážiť, či to má zmysel, a či vám to vôbec stojí za to. Nie každá osoba na tejto planéte je obdarená trpezlivosťou, chápavosťou, láskavosťou, humorom a krásou. Všetky tieto vymenované vlastnosti sú receptom na dokonalý vzťah 2 ľudí, ktorý v skutočnosti neexistuje. Nik na svete nie je dokonalý. To, čo robí vzťah živím je prístup a postoj k ľúbostnému zväzku. Známe klišé: „Na vzťah treba dvoch“, je pravdivé. Riaďte sa ním.

 

wellness_virivka

 

Byť vo vzťahu, ktorý je váš prvý, a v ktorom ste dodnes, má svoje kúzlo. Máte svoju pesničku, svoje miesta, spoločné spomienky, jednoducho máte spoločný život. Istým spôsobom. U každého je to iné. Je ťažké hovoriť o vzťahu dvadsať ročných a o vzťahu štyridsiatnikov či päťdesiatnikov. Či už ste mladí alebo sa len cítite mladí, určite si pamätáte na všetko, čo pomohlo vybudovať pevnú väzbu medzi vami a partnerom. Hlúposti a nerozvážnosti, ktoré ste boli ochotní urobiť pre lásku. Ak ste s tou osobou už nejaký ten piatok a stále máte chuť niečo podniknúť, ísť niekam do neznáma, zabaviť sa, navštíviť nové podniky, vypočuť si novú hudbu, tak máte skvelý vzťah. Pocit opakovaného zamilovania sa do tej istej, jednej osoby. A vy nerozumiete ako je to možné a vravíte si že je to ono. Človeče, vy ste šťastlivec. Vy, čo tomu neveríte vedzte, že taká láska skutočne jestvuje.

 

Vo vzťahu je vždy čo sláviť, a je len na vás akou formou sa rozhodnete vaše špeciálne dni v roku osláviť. Môže sa stať, že zabudnete. Ako sa z z toho vyvliecť vám neporadí nikto. Tradične by ste mohli zvoliť nejakú večeru pri sviečkach. Ak chcete posunúť level, skúste ísť spolu na romantický pobyt. Len vy dvaja bez starostí, vo svojej hotelovej izbe si bok po boku vychutnáte každý moment. Lepšie urobíte, keď sa rozhodnete pre víkendový wellness pobyt pre dvoch. Na takomto pobyte už je cítiť romantiku na každom kroku. Recepčná vás srdečne privíta, na izbe budete mať všetko potrebné vybavenie, a okrem veľkej pohodlnej manželskej postele budete spoločné chvíle tráviť napríklad vo vírivke alebo v saune. Celé to zakončíte večerou v hotelovej reštaurácii, no a to, čo sa udeje po večeri ďalej, bude, samozrejme, na vás.

 

romanticke-ubytovanie

 

Lásku nikdy nepodceňujte, pretože má veľkú moc. Dáva aj berie. Taktiež nikdy neberte váš vzťah ako samozrejmosť. Mnoho z nás to robí. Človek si prirodzene neváži veci, ktoré má, a naopak to, čo nemá si ctí a chce to za každú cenu získať. Ako náhle to získa, je spokojný, ide ďalej a opäť hľadá niečo nové a zabúda, že to, čo doposiaľ získal je stále podstatné, cenné a zároveň krehké, pretože to môže kedykoľvek stratiť. Nemáme na mysli len materiálne veci. Pripomínajte sa, klaďte dôraz na význam vašej prítomnosti vo vzťahu. Neodvracajte oči od zlého. Ak ste v tom správnom vzťahu, nemusíte sa ničoho báť a naplno si vychutnávajte všetky strasti, no hlavne i výhody a krásy, ktoré prináša váš zväzok. Čo je krajšie ako byť s osobou, na ktorú sa aj po hádke nedokážete hnevať. Porozmýšľajte na tým a nakoniec sa len zasmejte nad banalitami a absurdnosťami vašich nezhôd.