Novú plaváreň otvorí 24 hodinová štafeta

Po rozsiahlej rekonštrukcii bude 30. septembra o 9. hod. plaváreň otvorená pre verejnosť.  Začína sa nová etapa v živote plavárne, ktorá je modernejšia,  krajšia a vybavená viacerými atrakciami. Prevádzku vynovenej plavárne začne 24-hodinová štafeta v plávaní.

Je sa na čo tešiť. Budova dostala úplne nový šat, nové moderné vybavenie,  nové vstupné priestory,  pribudli nové prvky pre deti, whirlpool či  tobogán  – lákadlá, pre ktoré sa oplatí chodiť pravidelne do plavárne a bude možné ich využiť aj počas štafety.  Zmodernizované priestory urobili  zo senickej plavárne jednu z najkrajších.  Zmenil sa aj vstup do plavárne, ktorá je prepojená so športovou halou.

pozvanka-stafeta-plavanie-2016


Kto  bude chcieť byť medzi prvými, ktorí uvidia na vlastné oči premenu plavárne vo vnútri, určite si nenechá ujsť 24-hodinovú štafetu. Odštartujú ju zástupcovia samosprávy mesta Senica, pokračovať budú žiaci zo škôl, popoludní  členovia plaveckých klubov, firmy, záujmové združenia a verejnosť. Chcete si zaplávať v senickej plavárni o 3. hod. v noci? Je to možné len počas štafety, preto  je potrebné prihlásiť sa  na adrese stafeta@reco.sk alebo telefónnom čísle 0905 970 058. Po rozlúčkovej štafete aj túto otváraciu bude  zabezpečovať Jaroslav Fodor. Podrobnosti sa ešte dolaďujú, no o pár dní budú na stránke www.senica.sk a sociálnych sieťach  postupne  zverejnené podrobnosti o štafete. Každý účastník určite dostane diplom a možno bude mať šťastie aj v záverečnej tombole.

Rozlúčková 24-hodinová štafeta sa začala 30. apríla o 9.00 a trvala do 1. mája 2015 do 9.00.  Do akcie, ktorá sa stretla s veľmi priaznivou odozvou, sa zapojilo 381 plavcov, ktorí preplávali  111,25 km. Najmladšou plavkyňou bola 2,5 ročná Anička Tuláková  a najstarším 83-ročný Ladislav Mrákava.  I teraz bude príležitosť pre všetky vekové kategórie, aby sa zapojili do štafety a uvidíme či bude prekonaný rekord v počte účastníkov.

Tlačová správa prevzatá a upravená z www.senica.sk