Kaviareň Racing Café

Minulý týždeň som bol pozvaný na prehliadku novej kaviarne v Holíči. Majitelia sú motoristickí nadšenci a ich motiváciou bolo priniesť niečo jedinečné a nadčasové. Manažér mi hneď povedal, že nič podobné v okolí určite nenájdem, jedine že by som šoféroval tisíce kilometrov ďaleko. O tom, ale neskôr.

V susedstve motokár v Holíči vznikla nová kaviareň so simulátormi F1. Majitelia v minulosti chodili na formulové preteky do zahraničia a mali možnosť zažiť aj vyspelé simulátory vo viacerých krajinách, kde tento druh zábavy funguje na skutočne vysokej úrovni.

Kaviaren-s-trenazerom-Cafe-Racing-mesto-Holic6

Kaviareň je zariadená v štýle pretekárskych monopostov Formule F1. Barová časť je tvorená zmesou skla a hliníku, ktorá evokuje pocit pretekárskych závodov. Zvyšok kaviarne je tvorený mramorovou podlahou a príjemným posedením v dizajnových kreslách. Ak kaviareň navštívite, môžete si vychutnať kvalitnú kávu, alebo si vybrať z množstva alko/nealko nápojov v ponuke. Exteriér je tvorený veľkým parkoviskom, kde bezproblémovo zaparkujete v ktorejkoľvek hodine. Kaviareň je možné využiť aj na prenájom priestoru pre firemné akcie, posedenie, oslavy a teambuildingy. Zároveň je v rámci areálu možnosť využiť 24hodinový Tankomat (benzínka bez obsluhy) pre doplnenie paliva pre Vaše vozidlo.

Kaviaren-s-trenazerom-Cafe-Racing-mesto-Holic4

Súčasťou kaviarne sú dva simulátory F1. Oba sú vernou kópiou reálnych formúl. Ich jedinečnosť spočíva v tom, že v rámci EÚ takéto nenájdete okrem Slovinska, Śvajčiarska a Slovenska (Holíč) nikde inde. Ako adrenalínový zážitok pre dospelých pôsobia hlavne vďaka svojim vlastnostiam:
Prvý hydraulický simulátor sa približuje k reálnej jazde (pre skúseného jazdca) až na úroveň 70% (pre neskúsených jazdcov sa táto percentuálna úroveň zvyšuje). Počas jazdy v hre F1 Vás ovplyvňujú rôzne detaily- povrch vozovky, úroveň poškodenia vozidla, únava bŕzd, nastavenie asistenčných systémov, počasie a pod. Spolu s panoramatickým displejom, zvukovými efektami a pohybmi celého zariadenia vďaka hydraulike sa zážitok z jazdy prehlbuje a v určitých úsekoch dokážete urobiť preťaženie 0,6 až 1,9 G. Sám som si to vyskúšal. Super zážitok, nikdy by som neveril, že simulátor vie byť až tak realistický. Na chvíľu som mal fakt pocit, že sedím vo formulke a idem naozaj po tom slávnom okruhu čo poznám len z telky.

Kaviaren-s-trenazerom-Cafe-Racing-mesto-Holic2

Druhý simulátor je tzv. prezúvací. Je oproti svojmu kolegovi statický, no v prípade účasti viacerých osôb (6 a viac, napr. v prípade teambuildingu) je možné počas hry zájsť do boxu na výmenu pneumatík a práve toto sa zrealizuje manuálne, tak že formula sa zdvihne a kolegovia reálne vymenia kolesá na monoposte: Toto všetko trvá len niekoľko sekúnd, počas ktorých spoznáte skutočnú tímovú prácu.

„Hlavným účelom vzniku RACING CAFE bolo priniesť do nášho regiónu niečo nadčasové a jedinečné. Sme automobiloví nadšenci a chceme prilákať motoristických fanúšikov nielen z nášho regiónu a poskytnúť im adrenalínový zážitok, na ktorý nikdy nezabudnú. Naše monoposty F1 sa pomaly dostávajú do povedomia ľudí. Víziou do budúcnosti je okrem bežného poskytovania jázd a teambuildingových akcií usporadúvať takzvaný „match“, racingovú súťaž, kde počas roka budú proti sebe bojovať registrovaní jazdci a pri vyhodnotení budú tí najlepší odmenení skutočne hodnotnými cenami. Tento systém funguje vo viacerých krajinách vo svete a stretáva sa s veľkým úspechom u priaznivcov motoristického športu. Veríme, že sa nám tento náš cieľ v blízkej dobe podarí zrealizovať.“

RACING CAFE
F.R.P. s.r.o.
Kopčianska č.35
908 51 Holíč
www.formularacingpub.sk
Tel.: 0948 308 355
E-mail: bar@formularacingpub.sk
Vladimír Petrík – obchodný manažér
Tel.: 0948 290 209
E-mail: petrik@formularacingpub.sk