Hokejbal náš milý

Ako to je vlastne v Senici s hokejbalom ? Pýtam sa rôznych ľudí túto otázku už nejaké tri roky… Prirovnám to k tonúcemu sa, ktorý aj z posledných síl chytá slamku na záchranu.

Jediné hokejbalové ihrisko, čiže priestor na 1.Základnej škole, ktorý mal určite nejakú tú svoju tradíciu a svoje miesto v srdciach mládeže ale aj širokej verejnosti, ktorá sa mohla tešiť na každoročné turnaje Senického pohára, kde sa kedysi hrávala Senická hokejbalová liga, bolo zrovnané so zemou. Myslím si, že Senica JE hokejové mesto, má svoje chute do tohto športu a ako bývalý hráč Senice, musím povedať že hokejbal je jeho neodmysliteľnou súčasťou.1011183_619283658120490_613279430_n Kopa chalanov príde domov zo školy, hodí kabelu do kúta svojej izby, zoberie loptičku, hokejku a už mastí niekde za domom na ,,plácku“. Hokejová mládež takto trénovala v letnej príprave a čo ma tešilo, bolo vidieť aj úplných laikov strieľať na chalana v penových ,betónoch v drevenej bránke. Veru, toto je šport ktorý je cez letné dni v Senici ten najzaužívanejší, najbežnejší… Každý sa pozná s každým, stačí zavolať, napísať na fb a už sa môže hrať…..Nemôže. Nie je totiž kde.10361504_10202339324540886_1825100909010092863_nJediné zrušené ihrisko a namiesto pol dňa fyzicky zábavnej aktivity sedíte doma za počítačom a hráte En Há Elko alebo kreša bendikúta.

Ihrisko nie je  a ako tak vidím, dlho nebude. V Spišskej Novej Vsi čakali na postavenie svojho stánku 7 rokov. A to sú momentálne v Slovenskej hokejbalovej extralige. Za 7 rokov tu hokejbal ale zomrie. Čo teda robiť ? Kam smerovať za tým, čo vám robí vaše srdce štastnejším ?

Odpoveď je…Ísť hrať niekde inde. Do Lopašova, kde majú síce nemiestni zakázané hrať ale určité percento môže hrať obecnú ligu. Tiež možnosť. Alebo do Skalice. Hokejbalová mestká liga tu má vysokú úroveň a nie je to až tak ďaleko ako sa zdá.logoKeď sme s chalanmi dávali dokopy HBK Wolfs Senica, nenapadlo nás že aj po troch rokoch budeme mať dostatok vôle každú sobotu cestovať a biť sa v každom kole s tým najlepším, čo skalický hokejbal ponúka. Mnoho hráčov tam hráva Extraligu, či už za domáci Hokejmarket alebo nejaký iný tým. Finančne to s chalanmi zatiaľ zvládame, baví nás to.Takýchto chalanov je tu viac než dosť, za tie tri roky sa stalo vlkmi zo Senice asi 35 hráčov. Tretí rok po sebe sme v play-off. Ide to. Sem tam vycestujeme na nejaký turnaj cca tri do roka minimálne. Takže možnosti sú, nie domáce, nie luxusné. Ale aspoň nejaké možnosti. Lepšie ako lomiť rukami no nie ? 🙂

A ako som spomínal, tretí rok sme v play off ,ktoré začíname 28.júna proti Indiánom. Tak ak máš čas a chalanov poznáš, PODPOR LOKÁLNYCH ! 🙂

Autor článku: Kamil Brečka