Hokej v Senici nekončí! Naopak! Začína!

 

Tamoxifen can increase your risk of getting heart problems and blood clots. Die frau muss den kontakt neben http://rwtrucking.ca/33368-loratadine-4984/ allen auch bei der kontaktsperre. It is possible to treat the symptoms and even the causes of your disease, and you will not need to undergo the long and often risky course of conventional chemotherapy or radiotherapy.

You will find that when your symptoms are controlled, you can start to enjoy better health and feel like yourself. It has not been http://vaquillas.es/28672-ci-sono-levitra-compresse-da-2-5mg-orodispersi-56395/ studied in pregnancy and is not recommended. The best way to get an answer is to have your doctor call you back.

Určite mnohým z vás neunikli tohtosezónne zmeny v senickom hokeji. Najprv to boli skôr fámy ako podložené informácie o konci seniorského hokeja v Senici, potom zase rôzne skreslené skutočnosti. Preto nám viac o týchto zmenách, aktuálnej situácii a plánoch do budúcnosti povie prezident HK 91 Senica Mgr. Lukáš Hlavenka.

 

1. Pán Hlavenka, ako to vyzerá tento rok so seniorským hokejom v Senici a čo by ste nám prezradili o klube HK 91 SENICA?

 

Náš klub bol v posledných sezónach účastníkom súťaží v nižších mládežníckych kategóriách a keďže sa situácia v klube HC Dukla Senica vyvinula nepriaznivo pre senického fanúšika, tak sa u nás zrodila myšlienka založenia nového seniorského mužstva už pod našou záštitou a týmto by som chcel tiež upozorniť na fakt, že nie sme nijako spätý so spomínaným klubom HC Dukla Senica a sme úplne iný subjekt.

 

Prihlásili sme sa do 2. ligy, ktorá je rozdelená na dve časti, západ a východ, my budeme nastupovať v časti západ a odohráme 18 kôl v základnej časti s každým súperom raz doma, raz vonku a následnú nadstavbovú časť. Hrací deň je sobota a domáce zápasy by mali začínať o 18:00 hod. ak nebude stanovené inak.

 

2. Čo vás priviedlo na myšlienku zobrať si pod patronát aj seniorské mužstvo?

 

Určite to bolo zachovanie seniorského hokeja v meste, nakoľko si myslíme, že hokej k Senici jednoducho patrí a nemenej dôležitá je takisto aj motivácia pre našich mladých hráčov, ktorí môžu vo svojej záľube pokračovať aj v staršom veku, ak sa nepresadia v profesionálnych tímoch. Takto môžu reprezentovať svoje mesto a nemusia končiť v mladom veku s aktívnou športovou činnosťou v našom prípade s hokejom.

 

3. Na aký káder sa môžu fanúšikovia tešiť?

 

Naším mottom je seničania pre Senicu, čo už samo o sebe veľa vypovedá. Káder sme začali budovať na bývalých odchovancoch senického hokeja, ktorí sú viac či menej známi senickému fanúšikovi a nemenej dôležitým aspektom sú mladí juniori, ktorí boli takisto začlenení do A-mužstva. V tomto trende by sme chceli pokračovať aj v budúcnosti a mužstvo doplniť len minimálnym počtom cudzích hráčov v prípade nutnosti. Rád by som ešte doplnil, že máme dohodu so Skalicou, ktorá zaručuje našim šikovným juniorom nastupovať v extralige juniorov za Skalicu, avšak táto dohoda je iba jednosmerná, aj toto potvrdzuje našu myšlienku opierania sa o vlastných odchovancov, no zároveň im nebrániť v šanci skúsiť šťastie v kvalitnejšej lige.

 

4. S akými ohlasmi ste sa stretli pri oslovených hráčoch?

 

Stretli sme sa skutočne s pozitívnymi reakciami od hráčov, čo nás len utvrdilo, že našu myšlienku sa oplatí rozvíjať aj ďalej. Chalanom rozhodne nechýba nadšenie a chuť do hokeja,     o čom svedčí aj pomerne široký káder, zložený zo skúsených, ale aj mladých hráčov. Sme radi, že sa nám podarilo dať mužstvo dokopy a chalani obetujú svoj voľný čas na tréningy a takisto zápasy.

 

5. Ako vyzerala príprava na sezónu a kto povedie mužstvo?

 

Prípravu sme odštartovali v druhej polovici augusta spolu s dorastencami, pričom sme trénovali dvojfázovo a ku koncu augusta začali hráči trénovať už samostatne. Keďže hráči chodia normálne do zamestnania, tak hráči teraz trénujú trikrát týždenne vo večerných hodinách a hrací deň zápasov je sobota. Funkcie hlavného trénera a zároveň hráča sa ujal senickým fanúšikom dobre známy Boris Záhumenský, ktorý má hokejové skúsenosti zo slovenskej aj zahraničnej ligy. Asistentom trénera je rovnako hráč z nášho kádra Tomáš Jamárik. O metodické zastrešenie sa stará pán Jozef Krišák, ktorý pôsobí v našom klube ako tréner mládeže a má trénerské skúsenosti aj zo seniorského extraligového hokeja. Ďalším členom nášho realizačného týmu je vedúci mužstva pán Pavol Manďák a kapitánom týmu Martin Krumpál.

 

6. Čo by ste odkázal fanúšikom a prečo by si mali nájsť cestu na vaše zápasy?

 

Fanúšikom by som rád odkázal, že sa budeme snažiť predvádzať atraktívny hokej a aby naša výkonnosť mala počas sezóny rastúcu tendenciu, nakoľko medzi naše ciele patrí prebojovanie sa do play-off. Budeme radi, ak na zimný štadión zavítajú ľudia v hojnom počte a podporia našich chlapcov na ľade svojou účasťou a fandením. Ako každý začiatok, tak ani tento nebude rozhodne ľahký, ale sme odhodlaní zotrvať v našej práci.

 

Ďakujeme za rozhovor prezidentovi HK 91 Senica a zároveň šéftrénerovi mládeže pánovi Mgr. Lukášovi Hlavenkovi a prajeme športové úspechy celému klubu HK 91 a veľa trpezlivosti, ktorá bude určite ako pri každom novom projekte veľmi potrebná.

Foto: Martin Lednický