Hokej v Senici nekončí! Naopak! Začína!

 

Určite mnohým z vás neunikli tohtosezónne zmeny v senickom hokeji. Najprv to boli skôr fámy ako podložené informácie o konci seniorského hokeja v Senici, potom zase rôzne skreslené skutočnosti. Preto nám viac o týchto zmenách, aktuálnej situácii a plánoch do budúcnosti povie prezident HK 91 Senica Mgr. Lukáš Hlavenka.

 

1. Pán Hlavenka, ako to vyzerá tento rok so seniorským hokejom v Senici a čo by ste nám prezradili o klube HK 91 SENICA?

 

Náš klub bol v posledných sezónach účastníkom súťaží v nižších mládežníckych kategóriách a keďže sa situácia v klube HC Dukla Senica vyvinula nepriaznivo pre senického fanúšika, tak sa u nás zrodila myšlienka založenia nového seniorského mužstva už pod našou záštitou a týmto by som chcel tiež upozorniť na fakt, že nie sme nijako spätý so spomínaným klubom HC Dukla Senica a sme úplne iný subjekt.

 

Prihlásili sme sa do 2. ligy, ktorá je rozdelená na dve časti, západ a východ, my budeme nastupovať v časti západ a odohráme 18 kôl v základnej časti s každým súperom raz doma, raz vonku a následnú nadstavbovú časť. Hrací deň je sobota a domáce zápasy by mali začínať o 18:00 hod. ak nebude stanovené inak.

 

2. Čo vás priviedlo na myšlienku zobrať si pod patronát aj seniorské mužstvo?

 

Určite to bolo zachovanie seniorského hokeja v meste, nakoľko si myslíme, že hokej k Senici jednoducho patrí a nemenej dôležitá je takisto aj motivácia pre našich mladých hráčov, ktorí môžu vo svojej záľube pokračovať aj v staršom veku, ak sa nepresadia v profesionálnych tímoch. Takto môžu reprezentovať svoje mesto a nemusia končiť v mladom veku s aktívnou športovou činnosťou v našom prípade s hokejom.

 

3. Na aký káder sa môžu fanúšikovia tešiť?

 

Naším mottom je seničania pre Senicu, čo už samo o sebe veľa vypovedá. Káder sme začali budovať na bývalých odchovancoch senického hokeja, ktorí sú viac či menej známi senickému fanúšikovi a nemenej dôležitým aspektom sú mladí juniori, ktorí boli takisto začlenení do A-mužstva. V tomto trende by sme chceli pokračovať aj v budúcnosti a mužstvo doplniť len minimálnym počtom cudzích hráčov v prípade nutnosti. Rád by som ešte doplnil, že máme dohodu so Skalicou, ktorá zaručuje našim šikovným juniorom nastupovať v extralige juniorov za Skalicu, avšak táto dohoda je iba jednosmerná, aj toto potvrdzuje našu myšlienku opierania sa o vlastných odchovancov, no zároveň im nebrániť v šanci skúsiť šťastie v kvalitnejšej lige.

 

4. S akými ohlasmi ste sa stretli pri oslovených hráčoch?

 

Stretli sme sa skutočne s pozitívnymi reakciami od hráčov, čo nás len utvrdilo, že našu myšlienku sa oplatí rozvíjať aj ďalej. Chalanom rozhodne nechýba nadšenie a chuť do hokeja,     o čom svedčí aj pomerne široký káder, zložený zo skúsených, ale aj mladých hráčov. Sme radi, že sa nám podarilo dať mužstvo dokopy a chalani obetujú svoj voľný čas na tréningy a takisto zápasy.

 

5. Ako vyzerala príprava na sezónu a kto povedie mužstvo?

 

Prípravu sme odštartovali v druhej polovici augusta spolu s dorastencami, pričom sme trénovali dvojfázovo a ku koncu augusta začali hráči trénovať už samostatne. Keďže hráči chodia normálne do zamestnania, tak hráči teraz trénujú trikrát týždenne vo večerných hodinách a hrací deň zápasov je sobota. Funkcie hlavného trénera a zároveň hráča sa ujal senickým fanúšikom dobre známy Boris Záhumenský, ktorý má hokejové skúsenosti zo slovenskej aj zahraničnej ligy. Asistentom trénera je rovnako hráč z nášho kádra Tomáš Jamárik. O metodické zastrešenie sa stará pán Jozef Krišák, ktorý pôsobí v našom klube ako tréner mládeže a má trénerské skúsenosti aj zo seniorského extraligového hokeja. Ďalším členom nášho realizačného týmu je vedúci mužstva pán Pavol Manďák a kapitánom týmu Martin Krumpál.

 

6. Čo by ste odkázal fanúšikom a prečo by si mali nájsť cestu na vaše zápasy?

 

Fanúšikom by som rád odkázal, že sa budeme snažiť predvádzať atraktívny hokej a aby naša výkonnosť mala počas sezóny rastúcu tendenciu, nakoľko medzi naše ciele patrí prebojovanie sa do play-off. Budeme radi, ak na zimný štadión zavítajú ľudia v hojnom počte a podporia našich chlapcov na ľade svojou účasťou a fandením. Ako každý začiatok, tak ani tento nebude rozhodne ľahký, ale sme odhodlaní zotrvať v našej práci.

 

Ďakujeme za rozhovor prezidentovi HK 91 Senica a zároveň šéftrénerovi mládeže pánovi Mgr. Lukášovi Hlavenkovi a prajeme športové úspechy celému klubu HK 91 a veľa trpezlivosti, ktorá bude určite ako pri každom novom projekte veľmi potrebná.

Foto: Martin Lednický