Fišan vs. Bartošek

Finále lokálneho pohára Sportika Cup pod záštitou OBFZ Senica sa blíži, lístky idú na predaj ako párky a borovičky na okresnom derby. Uskutoční sa na štadióne FK Senica. Fikcia alebo realita? 

Ako ste už asi počuli, TJ Družstevník Hlboké vs. FC Družstevník Rybky si zmerajú sily v lokálnom finálovom derby. Na ligovom štadióne s ligovou organizáciou. Najväčšími ťahákmi zápasu sú osobnosti nielen senického, ale aj slovenského futbalu a futsalu.

A picture containing sitting, black, sign, truck

Description automatically generated

Andrej Fišan – TJ Družstevník Hlboké

Súčasný tréner brankárov FK Senica, bývalý brankár FK Senica, MFK Skalica, MAS Táborsko, (II. liga ČR), DAC Dunajská Streda, ale aj ďalších zaujímavých klubov sa teší na derby. Zatiaľ „odchytal“ proti FC Družstevník Rybky jeden zápas.

A person standing in front of a crowd of people watching a baseball game

Description automatically generated

Andrej, čo hovoríš na finále Sportika Cup?

Je super, že sa finále nakoniec odohrá! Po tom všetkom, čo sa v posledných mesiacov stalo, sme tomu miestami prestávali veriť. Táto sezóna mala pre naše mužstvo na konci veľmi trpkú príchuť a na finále sa veľmi tešíme! Poďakovanie patrí aj ObFZ Senica, že sa finále vďaka ich iniciatíve odohrá a FK Senica za možnosť hrať na tomto krásnom štadióne.

Máš recept na konfrontáciu s Gabom Bartoškom a silnou ofenzívou FC Rybky?

Gabo je výborný človek, futbalista a kamarát! Tešíme sa na neho aj na ostatných chalanov z Rybiek. Ja som najviac zvedavý, komu budú fandiť moji “svokrovci”, keďže za Rybky hrá môj švagor Tomáš Vacula 🙂

Kto je favoritom tohto zápasu a prečo by sa mali ľudia zúčastniť?

Derby nemá favorita 🙂 Je to možno klišé, ale myslím si to aj teraz… Ja osobne som si po barážovom zápase medzi FK Senica a MFK Skalica hovoril, že to bol môj posledný súťažný zápas na štadióne v Senici… nakoniec tomu tak nie je. 

Pre niektorých chlapcov to bude asi ich najväčší futbalový zážitok a práve na to by sa mali prísť ich rodiny, kamaráti a fanúšikovia pozrieť.

Gabriel Bartošek – FC Družstevník Rybky

Bývalý dlhoročný reprezentant SR vo futsale, viacnásobný majster SR vo futsale so Slovmatic-om so skúsenosťami s futsalovej ligy majstrov. Postaví sa silnej „Hlbo(c)kej“ defenzíve, na čele s Andrejom Fišanom a Peťom Kumančíkom, dlhoročnou ligovou oporou Spartaka Myjava.

A person wearing a suit and tie

Description automatically generated

Gabo, si v Rybkách už tretí rok, ako hodnotíš rivalitu súperov?

Teší ma, že v ročníku 2019/2020 malo Hlboké výrazne kvalitnejšie mužstvo, ako v predchádzajúcej sezóne, čím sa zvýšila konkurencia na čele tabuľky. Rivalita medzi našimi mužstvami je veľká, ale zdravá. Chalani sa navzájom poznáme nielen na ihrisku, ale prakticky so všetkými činovníkmi v kluboch. Ďalším faktorom, ktorý prispieva ku väčšej pozornosti k Hlbokému je vzájomná blízka poloha a tiež, že je to zároveň aj družstevné derby.

Bude pre teba Andrej Fišan a obrana Tj Hlboké ťažkým „orieškom“? Máš recept na ich prekonanie?

Určite mám radšej ťažšie výzvy, čiže z tohto pohľadu je defenzíva Hlbokého najlepšia v súťaži a to najmä vďaka dvojici Fišan – Kumančík, ktorí by sa podľa môjho názoru nestratili ani vo vyšších súťažiach. Tí sú skvele dopĺňaní ďalšími veľmi dôraznými defenzívnymi hráčmi. Recept mám a je to futbalová kvalita hráčov Rybiek, kde je skutočne na okresné pomery veľa hráčov s ofenzívnym myslením. Verím, že nám bude ihrisko väčších rozmerov vyhovovať a tiež kvalita trávnika, ktorý je podobný ako u nás?.

Kto vyhrá? 

Dúfam, že vyhrá lepší a nerozhodnú jedenástky. Ak bude lepší súper, budem prvý, kto mu zablahoželá. Samozrejme, spolu so spoluhráčmi spravíme maximum pre to, aby sme sa z víťazstva s našimi skvelými fanúšikmi tešili my. V klube je cítiť obrovská podpora od vedenia klubu, starostu obce aj obyvateľov, ktorým aj touto cestou v mene kabíny FC Rybky ďakujem za podporu. Dúfam, že so súperom im aj nám pripravíme nezabudnuteľný zážitok.

Slovo pre fanúšikov – oplatí sa prísť na zápas?

Podľa mňa uvidia dve z troch najlepších mužstiev pôsobiacich v súťažiach ObFZ Senica. Spartak Stráže vypadol v semifinále po penaltovom rozstrele, ale ich káder je výborne vyskladaný. 

Myslím, že áno. Kto bude chcieť prísť, dôvod si nájde, či už to bude podpora rodinného príslušníka, kamaráta, kolegu v práci, spolužiaka zo školy, suseda z vedľajšieho domu. Bude aj súboj švagrov Fišan – Vacula. Z môjho pohľadu sa teším na súboj s Mirkom Pavlíkom, s ktorým sme hrávali za žiakov FK Senica a tiež proti chalanom z futsalového Alchemu v boji o ďalší triumf.

Neberiem to len ako futbalový zápas, ale aj ako spoločenskú udalosť, aj vzhľadom k tomu, že na trávniku senického štadióna bude určite viac odchovancov FK (SH) Senica ako v ktoromkoľvek inom futbalovom zápase dospelých hranom na tomto ihrisku.

Finále už tento týždeň

Lístky na zápas sú stále k dispozícii. Zakúpiť ich môžete v Positivo Café Bar od pondelka, 29.06.2020. Príďte podporiť lokálne derby už 05.07. o 17:00 a osláviť tento lokálny futbalový „minisviatok“.

Súčasné vedenie FK Senica umožnilo OBFZ Senica a klubom, aby sa finále uskutočnilo na štadióne FK Senica, za čo patrí klubu, ako aj OBFZ Senica poďakovanie. Veríme, že na zápas si nájde cestu maximálny počet divákov.

Prihláste sa do udalosti na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/559032275047982/

Zostavy mužstiev

V zápase sa predstaví viacero odchovancov Futbalovej akadémie FK Senica – Tomáš Vacula, Frederik Ravas, Kristián Ravas, Jakub Kuchta, bratia „Slovíci“, Tomáš Vach, Peter Černek, Richard Rýzek a ďalší. Niektorí hrali aj v A-mužstve FK Senica a vo vyšších ligách od II. ligy až po IV. ligu

A picture containing sitting, black, man, table

Description automatically generated