Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm

Ak ešte neviete ako tráviť štvrtkové popoludnie 15.6. od 16:00 hod. máme pre Vás výborný tip. Do Senice zamieri v rámci tour po Slovensku medzinárodný filmový festival EKOTOPFILM-ENVIROFILM.

Hlavnou témou bude tento raz Trvalo udržateľný rozvoj. Podujatie sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku, tak buďte pri tom.

 

Ekotopfilm je svojou 43. ročnou tradíciou najstarším podujatím tohto druhu na svete. Filmový festival dokázal výnimočne spojiť na jednej platforme verejný, súkromný a tretí sektor v problematike trvalo udržateľného rozvoja.

Táto platforma spojenia troch sektorov je vo svete ojedinelá a v zahraničí mimoriadne rešpektovaná i oceňovaná.
Aj vďaka týmto atribútom sa stal festival jedným z najväčších a najnavštevovanejších podujatí.

Od roku 1974 uplatňuje zásady trvalo udržateľného rozvoja, ktoré až v roku 1992 oficiálne deklaroval Summit Zeme v Rio de Janeiro.

Vo filmoch, ktoré môžete počas festivalu vidieť nevystupujú slávni herci. Sú to ľudia, zvieratá či ekosystémy, ktorí sú negatívnymi dopadmi na životné prostredie priamo ovplyvnení. Takisto ľudia, ktorí sa rozhodli meniť svoje okolie k lepšiemu a zachovať našu Zem aj pre ďalšie generácie. V neposlednom rade si hlavnú úlohu často zahrá matka príroda.

 

No, okrem filmov je pre návštevníkov pripravený aj sprievodný program formou prednášok a následnej diskusie.

Témou prvého bloku mimo plátna bude ODPADY BOLI, SÚ A BUDÚ, ALE ČO S NIMI? Viac o problematike vám povedia zástupcovia Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve a Technických služieb mesta Senica.

Ďalšia z tém je pre všetkých Seničanov určite viac ako zaujímavá, jej názov je UDRŽATEĽNÁ DOPRAVA V SENICI. Andrea Lacková (Cykloprojekt) predstaví projekt cyklistickej dopravy mesta Senica a spoločnosť Hílek porozpráva o možnostiach elektromobility v meste a jej význame.

 

Na premietania filmov a sprievodné aktivity (prednášky, diskusie, besedy) sa vstupné neplatí. Nie je možné zakúpiť lístky, ani si vopred rezervovať miesto. Odporúčame prísť v časovom predstihu.

 

Viac info nájdete na facebookovom evente alebo priamo na stránke  Ekotopfilm.

Tešíme sa na Vás 15. 06. 2017 od 16:00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku !!!