Fest Fiesta oslavuje pomyselné 15. narodeniny…

Fest Fiesta 2024

Dátum: 15. jún 2024 (sobota)
Začiatok: 14:00
Venue: Spoločenský dom Kunov, Senica   Mapa
Kategória: letný multikultúrny festival

FB event

15. júna oslávi festival Fest Fiesta svoje pomyselné 15. narodeniny, ako inak na kunovskej pôde a so skvelým programom. Vystúpia Juraj Schweigert & The Groove Time, The Wilderness, Berlin Manson, Bene & Roland Kánik a ďalší. Okrem hudby sa návštevníci môžu tešiť na bohatý sprievodný program ako divadlo pre deti, pingpongový turnaj či diskusie pod taktovkou Dušana Mikušoviča. O občerstvenie sa postará Hellstork Bar, Coolňa, Čajovňa Pohoda a kaviareň Čiary. Novinkou 15. ročníka bude vizuálna art performance.

 

Fest účinkujúci:

ZUŠ Senica
Martin Geišberg
Craggy Collyde
Bene & Roland Kánik
Juraj Schweigert & The Groove Time
The Wilderness
Berlin Manson
DJ Ristretko
DJ Mlady

Moderátor: stand-up komik Marián Psár
Diskusia: Dušan Mikušovič (moderátor) s hosťom Marekom Machom z občianskeho združenia „Mladí“ a hosťkou novinárkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou
Divadlo pre deti: bábkové divadlo Morgonrock
Vizuálny stage: Milan Mikula a Milota Mikulová

Sprievodný program: pingpongový turnaj, aktivity pre deti od Záhorskej knižnice, výstava fotografií od lokálneho foto klubu, výstava plagátov všetkých ročníkov Fest Fiesty, festivalový stánok

Vstupné:
Predpredaj = 12 €
Na mieste = 15 €
ZŤP = 6 €
Seniori od 62 rokov = 10 €
Deti do 12 rokov (vrátane) majú vstup zdarma

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Hudobný fond a mesto Senica.

Fest Fiesta 2023

Foto: Martin Medňanský

Hudobný program:

Festival po hudobnej stránke tento rok otvoria žiaci a žiačky Základnej umeleckej školy v Senici, ktorí tak získajú jedinečnú príležitosť zahrať si pred novým publikom a získať ďalšiu hudobnú skúsenosť. Na hlavnom pódiu sa u nás po prvýkrát predstaví aj známy pesničkár Martin Geišberg. Práve pesničkárstvo a folk v tomto regióne už od nepamäti koluje v žilách miestnych.

Sme radi, že na Fieste opäť privítame aj britsko-slovenskú indie-rockovú kapelu Craggy Collyde, ktorá tento rok vydala už svoju druhú štúdiovku „The House Next Door“.

Marián Benkovič alias Bene a Roland Kánik u nás pred pár rokmi hrali so svojou domovskou kapelou Modré Hory, tentokrát nám prídu predstaviť skladby z ich vlastného fantastického albumu „Beat či nebeat“.

Na hlavnom pódiu sa predstaví aj zoskupenie, ktoré je známe skôr zahraničnému publiku, Juraj Schweigert & The Groove Time. Bluesovo-funková formácia na čele so spevákom a ústnym harmonikárom Jurajom Schweigertom patrí medzi top bluesovej scény na Slovensku.

Jedným z headlinerov 15. ročníka bude trnavská punková kapela The Wilderness na čele s Denisom Bangom. Záverečné vystúpenie na hlavnom pódiu bude patriť aktuálne veľmi vychytenej kapele Berlin Manson, ktorá nedávno získala Radio_Head Award za najlepšiu skladbu roka (Hotel Kyjev) a aktuálne promuje svoj debutový album „Poor but sexy“.

Hudobný program uzatvoria rezidentný DJ Fest Fiesty, DJ Ristretko, a Marián Psár aka DJ MLADY.

 

Sprievodný program:

Tak ako každý rok, aj tento sa budú môcť návštevníci a návštevníčky zapojiť do pingpongového turnaja, ktorého víťaz získa slávny turnajový (uhorkový) pohár. Deti sa budú môcť zabaviť na ihrisku či pri aktivitách, ktoré pre nich zabezpečí Záhorská knižnica. Okrem toho festivalový program zaháji detské divadelné predstavenie „Tri kocky droždia“ v podaní bábkového divadla Morgonrock.

Hudobný program budú v prestávkach dopĺňať tradične diskusie. Na 15. ročník si moderátor najmenšieho stagu pod lipami Dušan Mikušovič pozval novinárku Zuzanu Kovačič Hanzelovú a aktivistu a Seničana Mareka Machu z občianskeho združenia Mladí. Diskutovať budú o chuti a energii meniť veci k lepšiemu.

V areáli nájdete aj výstavu fotografií miestneho fotoklubu pri Záhorskom osvetovom stredisku. Novinkou bude vizuálna art performance v podaní grafického dizajnéra Milana Mikulu a jeho dcéry Miloty Mikulovej.

Kedže festival tento ročník oslávi svoje pomyselné 15. narodeniny, spomínať sa bude aj na ročníky minulé, a to predovšetkým tie pôvodné z rokov 2002 – 2009, o ktoré sa s láskou starali Milena Cádrová a Radoslav Šalík. Pri tejto príležitosti pripravujeme výstavu fotografií a tiež plagátov všetkých festivalových ročníkov. Tie si budú môcť návštevníci a návštevníčky aj zakúpiť za symbolickú sumu v špeciálnom festivalom stánku. Kúpou plagátov ako aj iných predmetov podporia budúceho ročníky festivalu.

 

tlačová správa Fest fiesta 24