Multivitamíny pre najmenších. Áno či nie?

Pre svoje deti chceme, prirodzene, vždy len to najlepšie. To najlepšie však neznamená vždy aj to najchutnejšie. Poznáte to sami, koľkí z vás ešte ani v súčasnosti nevložia do úst špenát?

Snom každej mamy určite je, vidieť svoje dieťa, ktoré s pôžitkom zje všetku zeleninu a ovocie. Povedzme si úprimne, často to zostáva len v snovej rovine a ak by sme aj to šťastie mali, tak kde takúto plnohodnotnú stravu zohnať?

Každý z nás nemá možnosť dopestovať si doma biopotraviny a zelenina a ovocie, ktoré kúpime v supermarketoch nemá vždy dostatok vitamínov a minerálov.

Deti v kolektíve – zvýšené riziko chorobnosti

Najmä v čase chrípkových epidémií majú mnohé mamy obavy z toho, že ich dieťa v škôlke či v jasliach ochorie. Nie každá má možnosť nechať dieťa preventívne doma a vyhnúť sa tomuto riziku. Našťastie existujú už multivitamínové prípravky, ktoré okrem toho, že obsahujú potrebné množstvo vitamínov, tak vašim drobcom aj zachutia.

Multivitamínové prípravky pre rôzne vekové kategórie detí

Multivitamíny a doplnky stravy sú veľmi dôležité pre posilnenie imunity u detí, lebo obsahujú vyváženú kombináciu vitamínov a minerálnych látok, ktoré prispievajú k správnemu rastu a vývoju dieťaťa.

Vybrať si môžete z týchto variantov:

  • Vitamíny pre deti od 3 rokov sú v niekoľkých lahodných príchutiach vo forme želé, pastiliek, ampuliek či sirupu. Užívajú sa veľmi ľahko.
  • Pre novorodencov a dojčatá sú vitamíny dostupné vo forme kvapiek, prípadne sirupov. Obsahujú široké spektrum vitamínov s presne rozpísaným dávkovaním podľa veku či hmotnosti dieťaťa, určite sa nemusíte obávať predávkovania.
Článok vznikol v spolupráci s portálom Váš lekárnik
Podpor nás zdieľaním, ďakujeme: