Senickí hokejisti vo svete #8

Mužstvá sa už pomaly pripravujú na play off a naši chalani bodujú aj v tomto období. Ako sa im darilo si môžete prečítať v nasledujúcom sumári.

HK Skalica

V uplynulom období odohrala Skalica šesť zápasov. Počas nich sa do štatistík zapísali aj senickí odchovanci.

Skaličania boli trikrát šťastnejším mužstvom a trikrát prehrali. Na ich postavení v tabuľke sa napriek tomu nič nezmenilo a naďalej okupujú 4. priečku.

Najproduktívnejší z našej trojice bol kapitán Ľubomír Vaškovič, ten už brázdi prvoligové klziská v striebornej prilbe. Toto ocenenie získal v hlasovaní fanúšikov, ktorí ho ocenili ako najlepšieho hráča mesiaca december.

Ľubo si v posledných šiestich zápasoch pripísal 8 bodov do kanadského bodovania a naďalej zostáva najproduktívnejším hráčom spomedzi Skaličanov.

Na jeho výbornú formu doplatili najmä hráči Michaloviec, ktorým Vašo nasúkal tri góly. K hetriku pridal ešte presný zásah proti Martinu a 4 asistencie v ostatných zápasoch.

Druhý Seničan obliekajúci skalický dres Rastislav Vereš bodoval v piatich prípadoch. Gólovo sa presadil proti Spišskej Novej Vsi a Trnave. K dvom gólom pridal ešte tri prihrávky.

Husársky kúsok sa podaril Rasťovi práve proti Spišskej Novej Vsi, keď zvyšoval vedenie Skaličanov na 0:3 gólom vo vlastnom oslabení.

Obaja hráči sa predstavili aj v zápase hviezd prvej ligy v mužstve Západu. Stretnutie skončili vysokým výsledkom 20:19 v prospech Východu.

Rasťo sa tešil z 1 gólu a 2 prihrávok, Ľubo zaznamenal 1 prihrávku.

Za svojimi spoluhráčmi nezaostával ani obranca Pavol Pavešic. V šiestich zápasoch si pripísal až 5 bodov. V pohode hrajúci Pali trikrát prekonal súperových brankárov a pridal dve prihrávky.

Skalický obranca sa gólovo presadil proti Topoľčanom, Martinu B a Spišskej Novej Vsi.

Ľubomír Vaškovič zatiaľ nazbieral 46 bodov za 19 gólov a 27 prihrávok. Pavol Pavešic 17 bodov za 6 presných zásahov a 11 asistencií. Rastislav Vereš dosiahol 42 bodov, keď 18-krát mieril presne a pridal 24 prihrávok.

HC Košice

Košický oceliari s dvomi Seničanmi v zostave sú naďalej na druhom mieste extraligovej tabuľky. V posledných piatich stretnutiach vyhrali tri razy v riadnom hracom čase, raz po predĺžení a raz prehrali.

Kanadské body si do štatistík pripísali aj Eduard Šedivý spolu s Ivanom Jankovičom. Ivan sa podieľal na výhre Košíc nad Zvolenom po predĺžení jednou prihrávkou.

V tom istom zápase zaznamenal gól Eduard Šedivý. Jeho gól prišiel v predĺžení a zaručil tak Košiciam cenné dva body. Ivan už v ďalších zápasoch nebodoval, ale Edo pridal ešte 3 asistencie.

Eda okrem klubových povinností čakajú aj reprezentačné. V slovenskom drese sa predstaví vo výbere Zdena Cígera na Slovakia cupe v Nitre.

Ivan nazbieral doposiaľ 5 kanadských bodov za 1 gól a 4 prihrávky. Edo presne mieril v siedmych prípadoch a 16-krát dopomohol ku gólom svojim spoluhráčom. Dovedna má na konte 23 bodov.

Rapaces de Gap

Branislav Rehuš momentálne zažíva hokejové znovuzrodenie. Po nie príliš vydarenom úvode sezóny, keď ho sprevádzali zranenia je opäť vo forme.

Gap vyhral až päť z posledných šiestich zápasov a zaslúžene sa vyhrieva na čele Magnus ligy.

Braňo bodoval v piatich zápasoch po sebe a nazbieral tak 8 kanadských bodov. Ako strelec sa predstavil v troch stretnutiach a ku 3 gólom pridal ešte 5 prihrávok.

Vo svojich doterajších 11 zápasoch si Braňo pripísal 13 bodov. Siete súperov napol 5-krát a 8-krát asistoval spoluhráčom.

Corsaires Dunkerque

Po tom ako Dunkerque prehralo dva z troch posledných stretnutí sa im play off definitívne vzdialilo.

Pozitívne však vyznieva individuálna štatistika Mareka Mikušoviča, ktorý sa prezentoval ako správny kanonier.

Vo víťaznom zápase nad Tours Marek strelil oba góly a zariadil tak výhru korzárov 2:1. Rovnako sa prezentoval aj proti Brianconu, žiaľ tu už jeho zásahy na výhru nestačili.
Jeden gól a prihrávku pridal ešte proti Angletu.

Marek sa s 24 bodmi za 10 gólov a 14 asistencií vyšvihol na prvé miesto kanadského bodovania Dunkerque.

Ondrej Janík sa v týchto stretnutiach bodovo nepresadil a pripísal si 8 trestných minút. V prebiehajúcej sezóne má na konte dve prihrávky a na svoj premiérový gól stále čaká.

SK Lejon Skellefteå

Mužstvo Dominika Michalicu stále živý šancu na postup do vyraďovacích bojov, keď SK Lejon zvíťazili v troch zápasoch zo štyroch.

Dominik si už tradične pripísal body aj do individuálnych štatistík. Gólovo sa podieľal na výhre proti Brunflo IK 1:3.

Rovnako si pripísal gól aj proti Tegs, ten však už nemal výhernú príchuť. Po dobrom úvode stretnutia SK Lejon nezvládol záver a poslednú tretinu prehral 4:1.

Michna si v zápasoch zaknihoval ešte jednu prihrávku a v tomto období sa môže pochváliť bilanciou 2+1.

Dominik má momentálne na konte 18 bodov. V ôsmych prípadoch mieril presne a desaťkrát dopomohol ku gólom spoluhráčom.

HC Red Ice Martigny-Verbier

HC Red Ice posledné zápasy nevychádzajú podľa predstáv, keď zo siedmych zápasov zvíťazili v riadnom hracom čase iba raz.

V nešťastnom duchu sa zápasy niesli aj pre nášho zástupcu vo Švajčiarsku. Jozef Balej si v stretnutí proti Winterthuru zranil prst na ruke a stretnutie nedohral.

Jožko kvôli zraneniu vynechal ďalšie 4 zápasy svojho tímu.

Do zápasového kolotoča sa Jozef vrátil v stretnutí s Thurgau a prihrávkou pomohol k výhre HC Red Ice 2:3.

Jozef túto sezónu bodoval 41-krát. K 19 gólom pridal ešte 22 asistencií.

HC Oceláři Třinec

Skúsený matador Peter Hamerlík sa predstavil divákom v dvoch stretnutiach. Ani jeden zo zápasov však nemal pre Třinec šťastný koniec.

Stretnutie v Pardubiciach sa skončilo až po predĺžení. Domáci vsietili rozhodujúci gól vo vlastnom oslabení a oceliarom tak musel stačiť bod za remízu.

V ďalšom zápase by však hráči Třinca určite radi brali aj bod. V stretnutí so Spartou videli diváci doslova gólové hody.

Hamas síce nezačínal v bráne hostí od začiatku zápasu, ale striedal Šimona Hrubca už v 14. minúte. Gólový koncert Sparty sa nepodarilo ukončiť ani Petrovi a inkasoval ešte 8 gólov.

Sparta mala celý zápas viac z hry, čo dokázala pretaviť do výhry 12:3.

Peter zatiaľ odchytal 666 minút s úspešnosťou 88,64 %.