Kino Senica

VŽDY AKTUÁLNY PROGRAM KINA MLADOSŤ SENICA

Začiatok filmových predstavení je uvedený pod názvom filmu!
Predaj vstupeniek a rezervácia hodinu pred premietaním v pokladni kina a na stránke www.kino.senica.sk

 

KŘIŽÁČEK (filmový klub)            Originálna verzia            MP 12+

Utorok 3. október o 19:00
Chlapec Jeník utiekol z domu uchvátený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného povedomia, v ktorom sa stretáva so svojím najväčším strachom. Nachádza miesta, kde sa syn objavil, avšak vždy príde neskoro. Nachádza len svedkov, ktorí mu poskytujú aspoň to málo informácií, aby mohol poskladať osud svojho syna. A nájsť ho. Film odohrávajúci sa v období stredoveku vznikol na motívy epickej básne Jaroslava Vrchlického Svojanovský křižáček.
Žáner: historická dráma
Produkcia:Česko, Slovensko
Hrajú: Karel Roden, Aleš Bílík, Jana Oľhová, Matouš John,
Vstupné: 3,50 €
Trvanie: 90 min.

 

 

ZAHRADNÍCTVO: DEZERTÉR             Originálna verzia           MP 12+

Streda 4. a piatok 6. október o 19:00
Druhá kapitola rodinnej kroniky sa odohráva v rokoch 1947-1953. Hlavnou postavou je majiteľ úspešného kaderníctva Valentino v centre Prahy Otto Bock a jeho rodina, ktorú tu zamestnáva. Po všetkých vojnových útrapách sa sem vracia ako uznávaný šéf so svojou manželkou a jej sestrami. Tie spolu prežili vojnu aj nemeckú okupáciu a starali sa o malé deti svojich manželov, ktorí boli zatknutí za protinacistický odboj. Teraz všetci s nadšením realizujú svoje sny, ale prichádza zlom po februárovom koministickom puči. Ottova firma je vyvlastnená a dôsledky sú fatálne…
Žáner: dráma
Produkcia: Česko,Slovensko
Hrajú: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Martin Finger…
Vstupné: 4,00 €
Trvanie: 115 min.

 

 

ESÁ Z PRALESA                 Slovenský dabing              MP 7+

Piatok 6. a  nedeľa 8. október o 17:00
Maurice síce vyzerá ako obyčajný tučniak, ale vnútri mu bije statočné srdce tigra. Veď ho vychovala statočná tigrica. Maurice sa chce stať najlepším kung – fu majstrom na svete. To ale nebude také jednoduché, lebo vyniká skôr svojou neohrabanosťou a nemotornosťou, ale aj obrovským odhodlaním. So svojimi zvieracími priateľmi tvorí bandu známu ako Esá z pralesa, ktorá sa snaží udržiavať v džungli poriadok a spravodlivosť. To pred ním robila jeho matka tigrica. Na prales si však brúsi zuby zákerná koala Igor, ktorý miluje chaos. So svojou armádou hlúpych paviánov chce navždy zničiť celú džungľu. Esá z pralesa sa neohrozene vydávajú do boja…
Žáner: animovaná komédia
Produkcia: Francúzsko
Vstupné: 4,00 €
Trvanie: 97 min.

 

 

BLADE RUNNER 2049                          České titulky                    MP 15+

Nedeľa  8. október o 19:00
Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. Na scénu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný…
Žáner: akčný sci-fi thriller
Produkcia: USA
Hrajú:  Harrison Ford, Ryan Gosling,  Jared Leto, Robin Wright…
Vstupné: 4,00 €
Trvanie: 163 min.

 

 

AMITYVILLE: PREBUDENIE                   Slovenské titulky           MP 15+

Utorok 10. október o 19:00
Bella, jej dvojča James a malá sestra Julieta, sa s mamou presťahujú do nového domova.  Hlavným dôvodom je, že potrebujú ušetriť peniaze, aby mohli platiť nákladnú lekársku starostlivosť pre Jamesa, ktorý je v kóme. Stručne povedané, sú v situácii, keď si nemôžu príliš vyberať a dom Amityville im plne vyhovuje.
Žáner: horor
Produkcia: USA
Hrajú: Jennifer Jason Leigh, Bella Thorne, Cameron Monaghan, Thomas Mann, Jennifer Morrison, …
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 85 min.

 

 

ŠPANIELSKA KRÁĽOVNÁ               České titulky                 MP 12+

Streda 11. a piatok 13. október o 19:00
Po druhej svetovej vojne začínajú do Španielska prichádzať filmári. Napriek vláde pevnej ruky generála Francisca Franca tu nachádzajú zázemie, kde by mohli nakrútiť veľkolepý film o kráľovnej Izabele I. Práve Franco je do projektu zainteresovaný a pripravený do neho vložiť nemalé peniaze. Nevie však, že režisér nikdy nenakrútil zvukový film, scenárista nikdy nenapísal kvalitný scenár a producent nikdy nevyprodukoval nič kvalitné. Jedinou skutočnou hviezdou celého projektu je Macarena Granada (Penélope Cruz), ktorá strávila niekoľko rokov v Hollywoode. Macarena zisťuje, že väčšinu kolegov už kedysi stretla pri nakrúcaní snímky Dievča tvojich snov, no profesionalita tejto filmárskej skupiny sa nezlepšila…
Žáner: komediálna dráma
Produkcia: Španielsko
Hrajú:  Penélope Cruz, Mandy Patinkin, Cary Elwes, Santiago Segura …
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 128 min.

 

SPIEVANKOVO A KRÁĽOVNÁ HARMÓNIA              Originálna verzia       MP

Streda 11. a piatok 13. október o 19:00
Rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná  Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Avšak obyvateľom  Spievankova sa hudba akosi odcudzila, hudobné nástroje zapadli prachom, spev utíchol, dobrá nálada sa vyparila. Harmónia preto povolá Spievanku a Zahrajka, aby jej pomohli do krajiny prinavrátiť stratenú chuť hrať, spievať a tancovať, a zachránili tak dušu celého Spievankova.
Žáner: hudobná rodinná komédia
Produkcia: Slovensko
Hrajú: Mária Podhradská, Richard Čanaky, Ady Hajdu, Mária Čírová, Ivan Vojtek, Roman Pomajbo…
Vstupné: 4,00€
Trvanie:
88 min.

 

 

GOOD TIME                  České titulky          MP 15+

Sobota 14. a nedeľa 15. október o 19:00

Constantinov brat (Robert Pattison) sa po pokazenej bankovej lúpeži ocitne vo väzení. Constantine sa kvôli jeho vyslobodení vydá na zúfalú cestu mestským podsvetím. Počas jedinej šialenej noci, závodí s časom, aby získal dostatok peňazí na bratovu kauciu a vlastne zachránil aj sám seba, pretože si postupne začnel uvedomovať, že životy ich obidvcoch, sú vlastne úplne stratené… Constantinov trip do samého vnútra zla, sprevádza soundtrack od muzikanta a producenta Oneohtrix Point Never-a, ktorý dodáva filmu nezameniteľnú atmosféru. Film vybrali tiež do hlavnej súťaže tohtoročného filmového festivalu v Cannes, kde si získal priazeň filmových kritikov i obecenstva.
Žáner: krimi dráma
Produkcia: USA
Hrajú: Robert Pattinson, Jennifer Jason Leigh, Barkhad Abdi, Ben Safdie, Souleymane Sy Savane,…
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 100 min.

 

 

ODRAZY (filmový klub)                  České titulky        MP 15+

Utorok 17. október o 19:00
Rok 1945 Stalinova moc ovláda Poľsko. Slávny maliar Wladyslaw Strzeminski odmietne robiť umelecké kompromisy a tak sa stane prenasledovaným, vylúčia ho z univerzity, jeho obrazy sú strhané zo stien galérií. Za pomoci niektorých svojich študentov sa rozhodne bojovať proti komunistickej strane a stáva sa symbolom umeleckého odporu proti tyranii.
Žáner: dráma
Produkcia: Poľsko
Hrajú: Boguslaw Linda, Aleksandra Justa, Krysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski…
Vstupné: 3,50 €
Trvanie: 98 min.

 

 

ALIBI NA MIERU                  České titulky            MP 12+

Streda 18. október  o 19:00
Užívajte si nerestí, „Alibi na mieru“ to za vás vyžehlia. „Alibi na mieru“ je kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete ísť na futbal namiesto večere s príbuznými? Uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverní? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Hrdinovia  všetko zariadia a nikto o ničom netuší, ale…
Žáner: komédia
Produkcia: Francúzsko
Hrajú: Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Julien Arruti, Terek Boudali, Nathalie Baye, Didier Bourdon…
Vstupné: 4,00 €
Trvanie: 90 min.

 

 

MY LITTLE PONY VO FILME                   Slovenský dabing                   MP

piatok 20., sobota 21., nedeľa 22., október a piatok 3., sobota 4. a nedeľa 5. november o 17:00
MY LITTLE PONY vo filme predstavuje šesticu obľúbených farebných koníkov, ktorých na veľkom plátne čaká najzaujímavejšie a najkrajšie dobrodružstvo všetkých čias! Keď strašný Búrkový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Všetky poníky sa musia vydať na nebezpečnú hrdinskú cestu, ktorá ich po prvýkrát zavedie za hranice domoviny. Aby vyhľadali pomoc, budú musieť prejsť cez magické hory, tajomnú podmorskú krajinu a odviesť sa na pirátskej lodi!
Žáner: animovaná rozprávka
Produkcia: USA
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 99 min.

 

 

BARRY SEAL: NEBESKÝ GAUNER                Slovenské titulky     MP 12+

Piatok 20. október o 19:00
BarrySeal pracuje ako pilot dopravného lietadla a rutina amerických vnútroštátnych letov ho začne ubíjať. Aj preto nadšene skočí po ponuke „náhodne okoloidúceho“, z ktorého sa vykľuje agent CIA, aby pilotoval pod záštitou tajných služieb. Barryho čakajú prelety nad základňami kolumbijských narkobarónov, z ktorých zhotovuje fotodokumentáciu, nutnú pre boj s drogovými kartelmi. Lenže prečo lietať len tak naprázdno, keď sa môžete spojiť aj s protistranou aokrem fotiek pre CIA voziť do Ameriky aj drogy?
Žáner: krimi thriller
Produkcia: USA
Hrajú: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, Jesse Plemons, Lola Kirke…
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 114 min.

 

 

HORA MEDZI NAMI                  Slovenské titulky            MP 12+

Sobota 21. nedeľa 22. október  o 19:00
Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie.
Žáner: dobrodružná dráma
Produkcia: USA
Hrajú: Kate Winslet, Idris Elba, Dermot Mulroney, Beau Bridges…
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 109 min.

 

 

Vábenie výšok (filmový klub)           Originálna verzia            MP 12+

Utorok 24. október o 19:00
Himaláje – najvyššie hory našej planéty. Muž, ktorý stál ako prvý na Evereste, v tom má jasno: „Mierte vysoko, v ľahkom víťazstve je málo statočnosti.“ Víťazstvá a prehry však oddeľuje tenká čiara. Slovenské horolezectvo v 80. rokoch prežívalo na osemtisícových štítoch hviezdne hodiny. Niektoré z úspechov boli zaplatené životom. Dokumentárny film Pavla Barabáša Vábenie výšok mapuje vývoj slovenského himalájskeho dobrodružstva od jeho počiatkov až po prelomové udalosti na Mount Evereste, ktoré vyvrcholili v tragické okamihy slovenského horolezectva.
Žáner: dokumentárny
Produkcia: Slovensko
Vstupné: 3,50€
Trvanie: 105 min.

 

 

GEOSTORM                    Slovenské titulky         MP 12+

Streda 25. a piatok 27. október  o 19:00
Po sérii prírodných katastrof ohrozujúcich našu planétu, sa poprední predstavitelia štátov celého sveta dohodnú na vytvorení rozsiahlej sieti satelitov k riadeniu globálnej klímy, ktorá má zaistiť bezpečnosť všetkých obyvateľov planéty. Niečo sa však pokazí,  systém vytvorený na ochranu Zeme, začne na Zem útočiť a začína závod s časom, kedy je nutné zistiť skutočnú hrozbu skôr, než geomagnetická búrka zmetie zo zemského povrchu všetko… a všetkých.
Žáner: sci-fi dráma
Produkcia: USA
Hrajú: Katheryn Winnick, Gerard Butler, Abbie Cornish, Ed Harris, Andy Garcia …
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 108 min.

 

 

BAJKEŘI                  Originálna verzia         MP 12+

Sobota 28. a nedeľa 29. október  o 19:00

Nevlastní bratia Jakub a David spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Davidovej pôvabnej „macochy“ Terezy na dvestokilometrový cyklovýlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než status na facebooku, naozajstné dievčatá vyzerajú lepšie, než kreslené akčné hrdinky. Zrážka so životom síce nesie isté úskalia, ale s humorom, tentoraz „kolečkovsky“ ironickým, sa dá zvládnuť nielen výšlap do strmého kopca, stavba stanu, chýbajúca elektrická zásuvka, ale tiež sok v láske…
Žáner: hudobná komediálna romanca
Produkcia: Česko
Hrajú: Adam Mišík, Vojta Machuta, Jan Komínek, Celeste Buckingham, Esther Lubadika, Julie Šurková, Štepánka Fingerhutová, Pavel Nečas, Tomáš Matonoha,…
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 109 min.

 

 

JIGSAW               České titulky                MP 15+

Utorok 31. október  o 19:00
V meste za záhadných okolností začnú objavovať mŕtve telá, ktoré nesú neklamné známky krutého násilia. Pátranie privedie políciu k šokujúcemu odhaleniu. Všetky dôkazy ukazujú totiž na jediného muža – Johna Kramera. Ale ako je to možné? Muž neslávne známy pod  prezývkou Jigsaw, je už viac ako 10 rokov mŕtvy…
Žáner: horor
Produkcia: USA
Hrajú: Laura Vandervoort, Tobin Bell, Callum Keith Rennie…
Vstupné: 4,00€
Trvanie: 91 min.

Podpor nás zdieľaním, ďakujeme: